قیمت طلا و سکه 22 اسفند 1401

 دیروز قیمت طلا و سکه روند نامتوازنی داشتند. سکه گران شد و طلا ارزان. هر چند قیمت طلا نوسان زیادی داشت اما در نهایت، هر گرم طلا به کانال یک میلیون تومانی بازگشت. امروز زور افزایشی‌های بازار فلز زرد از تاثیر کاهش قیمت دلار بیشتر بود و بازار مستقل عمل کرد. در حالی که قیمت دلار دیروز به کف کانال ۴۵ هزار تومانی رسید، و از آخرین معامله نقدی روز گذشته ۳۰۰ تومان ارزانتر معامله شد، اما قیمت طلا افزایش داشت. معامله‌گران پیش‌بینی می‌کردند در صورتی که دلار در روز جاری به بالای محدوده 45 هزار تومان برگردد، احتمال دارد که سکه امامی از مسیر نزولی خارج شود و بار دیگر به بالای مرز 25 میلیون تومان بازگردد. این در حالی بود که قیمت دلار کاهش محدودی داشت اما قیمت سکه محدوده ۲۵ میلیون تومانی را رد کرد.

افزایشی‌های بازار فلز زرد قدرت را در دست دارند

برخی فعالان بازار این روند صعودی قیمت طلا و سکه را ناشی از قدرت افزایشی‌های بازار می‌دانند و معتقدند برخلاف کاهش نرخ دلار و ثبات قیمت انس به دلیل روزهای تعطیلِ پایان هفته در بازارهای جهانی، زور افزایشی‌های بازار بر روند نزولی قیمت‌ها چربیده است. روز گذشته کشتی‌آرای، کارشناس طلا و جواهر به ثبات روند معاملات در بازار فلز زرد اشاره کرد و دیروز گفت: از ۲۱ اسفند داد و ستدها مقداری روشن‌تر و باثبات‌تر خواهد شد و از هیجانات کاذب قیمت طلا در روزهای قبل خبری نیست.

در حالی که فعالان اقتصادی و سیاسی سایه ‌دیپلماسی و بهبود روابط ایران با آژانس و عربستان را بر روی بازار ارز موثر می‌دانستند قیمت در بازار فلز زرد صعودی شد. به نظر می‌رسد این افزایش قیمت نشان از توان افزایشی‌های قیمت طلا دارد.

امروز ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی تا میانه روز بیش از یک‌ میلیون تومان افزایش داشت. اما در لحظه نگارش این گزارش افزایش قیمت سکه ۹۹۴ هزار تومان شد و همچنان نوسان دارد، و با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان در بازار معامله شد.

سکه بهار آزادی نیز افزایش ۵۰۰ هزار تومانی داشت. هر چند این افزایش تا ۷۰۰ هزار تومان نیز بالا رفت. در حال حاضر سکه بهار با قیمت ۲۲ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان معامله می‌شود.

افزایش ۶۰۰ هزار تومانی نیم سکه این قطعه را به کانال ۱۵ میلیون تومانی برگرداند. و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد و افزایش ۴۰۰ هزار تومانی داشت. قیمت سکه گرمی به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و ۷۰۰ هزار تومان افزایش داشت.

همراهان عزیر تبریز فایننسی جهت مشاهده اخبار بروز بازارهای مالی می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه فرمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس