از کجا ارزهای دارای پتانسیل رشد را پیدا کنیم ؟

ما سعی می کنیم در مقاله از کجا ارز های دارای پتانسیل رشد را پیدا کنیم ؟، اطلاعاتی در مورد آینده ارزهای دیجیتال برای شما ارائه کنیم و به بررسی ویژگی های ارزهای دیجیتال دارای پتانسیل رشد بپردازیم و نحوه تشخیص ارزهای دیجیتال دارای پتانسیل رشد را برای شما توضیح بدهیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید و بتوانید به راحتی ارزهای دیجیتال اینده دار را پیدا کنید و سرمایه گذاری خوبی داشته باشید. با تبریز فایننس همراه باشید

 در حال حاضر ارزهای دیجیتال زیادی در بازار کریپتوکارنسی ها وجود دارند که هر کدام از آن ها به دلیل داشتن ویژگی ها و مزایای خاص خودشان مورد استقبال قرار می گیرند و محبوبیت زیادی به دست می آورند. همین موضوع نیز باعث می شود تا تصمیم گیری برای انتخاب رمز ارز مناسب کار سختی باشد، ولی شما می توانید ارزهای دیجیتال دارای پتانسیل رشد را پیدا کنید و بتوانید سرمایه گذاری خوبی را انجام بدهید.

جالب اینجاست که بدانید به ارزهای دیجیتالی که پتانسیل رشد زیادی دارند، ارزهای دیجیتال مستعد رشد  هم گفته می شود. همچنین ارزهای دیجیتال مستعد رشد بر اساس پروژه های خودشان و اهداف تیم توسعه دهنده خود، پتانسیل کافی را برای رشد به دست می آورند. بنابراین شما می توانید با بررسی پروژه رمز ارزها، بهترین و آینده دارترین ارزهای دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی را پیدا کنید و بتوانید با خرید آن ها سودهای زیادی به دست بیاورید. البته توجه داشته باشید که پیدا کردن ارزهای دیجیتال مستعد رشد در بین هزاران رمز ارز، کار راحتی نیست و باید در بین آن ها، بهترین رمز ارز را پیدا کنید و بتوانید اقدام به سرمایه گذاری کنید.

اگه بخواهیم به زبان ساده تر تعریفی از ارزهای دیجیتال مستعد رشد داشته باشیم، می توانیم بگویم که به ارزهای دیجیتالی که در بازه زمانی کوتاه مدت و بلند مدت پتانسیل رشد بالایی دارند، ارزهای دیجیتال مستعد رشد گفته می شود. همچنین اگه پروژه رمز ارزی بتواند به اهداف خودش برسد، می تواند باعث شود تا محبوبیت زیادی به دست بیاورد و تقاضا برای خرید آن بیشتر بشود. بنابراین برای اینکه بتوانید ارزهای دیجیتال مستعد رشد رو پیدا کنید، باید ابتدا پروژه های ارزهای دیجیتال رو مورد بررسی قرار بدهید.

روش های شناسایی ارزهای دیجیتال دارای پتانسیل رشد

همانطور که  گفتیم، شناسایی ارزهای دیجیتال مستعد رشد در بین تعداد زیادی ارزهای دیجیتال کار ساده ای نیست و باید از روش های مختلفی استفاده کنیم. به همین منظور ما در این بخش از مقاله روش های شناسایی ارزهای دیجیتال مستعد رشد را برای شما معرفی می کنیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید و بتوانید به راحتی این رمز ارزها رو پیدا کنید.

• بررسی پروژه مورد نظر

یکی از روش های شناسایی ارزهای دیجیتال مستعد رشد این هست که پروژه رمز ارز مورد نظر خودتان را بررسی کنید. بهتر است بدانید یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارزهای دیجیتال، اهداف تیم پروژه ارز دیجیتال و عملکرد پروژه مورد نظر است. بنابراین شما می توانید با بررسی پروژه رمز ارز مورد نظر می توانید از اهداف رمز ارز انتخابی خودتان باخبر بشوید و بهترین تصمیم را برای سرمایه گذاری و خرید بگیرید.

• تحلیل تکنیکال

یکی دیگر از روش های شناسایی ارزهای دیجیتال مستعد رشد این هست که از تحلیل تکنیکال استفاده کنید و بتوانید وضعیت قیمتی رمز ارز خودتان را بررسی کنید. همچنین شما می توانید با استفاده از تحلیل تکنیکال بهترین نقاط خرید و فروش را پیدا کنین و با معامله در این نقاط سودهای زیادی به دست بیاورید.

• تحلیل فاندامنتال

یکی دیگه از روش های شناسایی ارزهای دیجیتال مستعد رشد این است که از تحلیل فاندامنتال استفاده کنید. بهتر است بدانید شما می توانید با استفاده از تحلیل فاندامنتال از ارزش واقعی رمز ارز مورد نظر خودتان باخبر بشوید و بتوانید بهترین تصمیم را برای سرمایه گذاری بگیرید.

چگونه بدانیم کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بهتر است؟

خرید و فروش رمز ارزها یکی از راه های پر درامد برای فعالان این حوزه است. اما کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بهتر است؟ از کجا بدانیم یک ارز رشد می کند یا خیر؟

معمولا اگر از کسی بپرسیم که آیا بازار ارزهای دیجیتال را می شناسد یا خیر، احتمالا کلماتی درباره ی بیت کوین یا چند ارز معروف می شنوید و معمولا صحبتی از بیش از ۵۰۰۰ رمز ارز بازار به میان نمی آید!

در این میان بعضی ارزها رشد بسیار خوبی می کنند و بعضی ارزها اسکم یا کلاهبرداری هستند. این مسئله مهم است که بتوانیم تشخیص دهیم تا بر روی چه ارزی سرمایه گذاری کنیم که اولا سود ده باشد و ثانیا امن باشد.

این شش نکته، نکات مهمی است که باید در نظر گرفته شود تا احتمال خطرات و ریسک بازار که بخش جدایی ناپذیر هر بیزینسی است به حداقل برسد.

۱. وایت پیپر ارزها را به دقت بررسی کنید

هر ارز دیجیتالی که ارائه می شود، باید وایت پیپر خود را ارائه دهد. وایت پیپر که باید با جزئیات کامل باشد، به پیشینه کمپانی ارائه دهنده، اهداف، استراتژی، دغدغه ها و تایم لاین پروژه های بلاکچین می پردازد.

مطالعه ی وایت پیپر می تواند به شما دید کلی بدهد و جزئیاتی خوبی از آن ارز را برای شما روشن کند.

یک وایت پیپر خوب باید به سوالات زیر پاسخ دهد:

  1. پیشنهاد خاص فروش این پروژه نسبت به رقبایش چیست؟
  2. چشم انداز مدیران این پروژه چیست و چه راهی را برای موفقیت انتخاب می کنند؟
  3. این کمپانی برای موفقیت خود چه اقداماتی انجام می دهد؟
  4. موارد استفاده این توکن چیست؟

مطالعه ی این وایت پیپر و منابع تکمیلی آن، به شما کمک می کند تا مدل های مالی، آنالیز SWOT، دغدغه های قانونی و مسیر توسعه ی این پروژه را بشناسید. آنالیز SWOT که مخفف Strength, Weakness, Opportunity,  و Threat است از به نقاط ضعف و قوت و همچنین تهدیدها و فرصت ها می پردازد.

اگر آن کمپانی وایت پیپر ارائه ندهد، این موضوع باید یک نکته ی منفی تلقی شود. چرا که احتمال اسکم بودن زیاد است.

۲. تیم مدیریتی را خوب بشناسید

حتما روی توکن هایی سرمایه گذاری کنید که تیم مدیریتی مشخصی داشته باشد. اشخاصی که از قبل در پروژه های مهم و موفق شرکت کرده اند و جزو سرشناسان یک حوزه هستند. اگر پروژه ای تیم توسعه و مدیریتی مشخصی نداشته باشد، احتمال موفق شدن کمتری دارد و حتی امکان کلاهبرداری آن بیشتر است.

نکته ی مهم آن است که بسیاری از افراد سعی می کنند برای خود بیوگرافی تراشی کنند! پس حتما مطالعه ی دقیق و جامعی داشته باشید تا بتوانید پیشینه ی اشخاص را به خوبی بشناسید.

۳. قانونی بودن

باید حواستان باشد تا توکن مورد نظر شما، درگیر مسائل غیرقانونی نشود. گاهی ممکن است یک توکن با اهدافی مثل قمار شروع به فعالیت کند. در آن صورت ممکن است شما دست به انجام یک عمل متضاد با قانون زده باشید.

۴. این توکن چه مشکلی را حل می کند

حتما از خود بپرسید مزیت این توکن چیست و چه گره ای را باز می کند. ارزهای دیجیتالی که برای حل کردن مشکلی به وجود می آیند، معمولا موفق تر عمل می کنند. سرمایه گذاری روی چنین ارزهایی می تواند بسیار سود ده باشد. مخصوصا اگر مشکل بزرگی را برطرف کند.

۵. پروسه ی فروش توکن ها را بررسی کنید

این موضوع مهم است که از روند فروش توکن ها آگاه باشید. اگر کمپانی این روند را نشان ندهد و شفافیت نداشته باشد و امکان رهگیری برای آن ارز مشخص وجود نداشته باشد، می تواند احتمال اسکم بودن را بالا ببرد.دلیلی ندارد که یک کمپانی این چنین مواردی را مخفی کند! پس اگر با چنین موضوعی برخورد کردید، احتمال زیاد آن ارز کلاهبرداری است.

۶. با اشخاص امین و آگاه مشورت کنید

همان طور که می دانید امکان یافتن تمامی اطلاعات یک کمپانی اتفاق آسانی نیست. مخصوصا اگر تازه وارد باشیم. پس مشورت کردن با کسی که بازار ارزهای دیجیتال را خوب می شناسد همیشه گزینه ی مناسبی است. البته اگر نکاتی را در نظر بگیریم.

نکته ی اول این است که شخص واقعا کار بلد باشد. ممکن است شخصی خودش را مسلط بداند اما تحلیل های درستی نداشته باشد، هیچ وقت سود نکند و همواره متضرر باشد. ثانیا شخص باید امین باشد تا شما را گمراه نکند.

ضمنا فراموش نکنید که در حفظ اطلاعات کیف پول خود کوشا باشید و هرگز آن اطلاعات را با کسی به اشتراک نگذارید. چرا که می تواند سبب کلاهبرداری شود.

دلایل رشد ناگهانی برخی از ارز های دیجیتال

در سال 2021 رمز ارز های زیادی از جمله شیبا، دوج کوین، سولانا و امثال اون رشد های ناگهانی را تجربه کردند. اما دلیل این رشد ها چه بود و چه اتفاقی قبل از پامپ شدن یک ارز اتفاق می افتد و سرمایه گذاران را ترغیب به خرید این ارز میکند؟

1. فعالیت رسانه ها و شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از فاکتور های مهم ترند شدن یک ارز و رشد قیمتی آن هست. وقتی افراد شروع میکنند در شبکه های اجتماعی یا چت روم ها با همدیگر در مورد یک ارز صحبت میکنند، بیشتر افراد تحت تاثیر حرف های دیگران قرار میگیرند و در خرید یک ارز دیجیتال احساسی رفتار میکنند؛ در این صورت ارز دیجیتال مدنظر توسط افرادی که تجربه ای در این بازار ندارند و بدون آگاهی خرید می کنند، به صورت تصاعدی افزایش پیدا میکند اما این روند صعودی طولی نمی کشد و بعد از کم رنگ شدن این اخبار، قیمت کاهش پیدا می کند.

2. رقبای رمز ارز

قیمت ارز دیجیتال | قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت دوج کوین، قیمت شیبا اینو

ارز های دیجیتال با توجه به طیف گستردشان، رقیب هایی هم برای خود دارند که سعی میکنند در عملکردشان نسبت به سایر رقبا بهتر ظاهر بشوند؛ برای مثال سولانا که به قاتل اتریوم معروف است در سال  2021 رشد ناگهانی و زیادی را تجربه کرد که معتقدند روزی از حجم بازاری اتریوم نیز پیشی می گیرد.

3. حمایت سلبریتی ها

حمایت اجتماعی چیست؟ + تست و تحلیل پشتیبانی اجتماعی | کارلیب

به دلیل وضع نشدن قوانین برای ارز های دیجیتال از سوی دولت ها، افراد مشهور دوس دارند با توییت های خودشان ارز های دیجیتال مختلف را تحت تاثیر قرار بدهند و مردم با توجه به توییت این افراد اقدام به خرید کنند. برای نمونه ارز دیجیتال دوج کوین، در سال 2021 توسط ایلان ماسک مورد حمایت قرار گرفت و این ارز توانست رشد ناگهانی در بازه کوتاه مدتی داشته باشد و بتواند خودش را در 10 ارز برتر مارکت جا بدهد.

4. لیست شدن در صرافی ها

آخرین مورد و احتمالا جذاب ترین مورد برای هر فردی، چه سرمایه گذار و چه افراد تیم پروژه، لیست شدن آن در صرافی های بزرگ خارجی است. ارز های دیجیتال معمولا بعد از ارتقا و بهبود بخشی پروژه شان، سعی میکنند در پلتفرم های معاملاتی مختلفی از جمله بایننس، کوین بیس و کراکن لیست بشوند؛ دلیل این کار این است که بیشتر افراد در دنیا از این سه صرافی نام برده در خرید و فروش هاشان استفاده میکنند. البته در بین صرافی ها، صرافی بایننس بیشترین طرفدار و حجم معاملات در 24 ساعت را دارد و لیست شدن ارز دیجیتالی در این صرافی چه در موقع انتشار خبر و چه با باز شدن امکان خرید و فروش در آن صرافی، رشد ناگهانی رو به همراه دارد. برای مثال رمز ارز شیبا بعد از لیست شدن در صرافی بایننس در کمتر از یک هفته توانست 500% رشد قیمتی را تجربه کند که این عدد در این بازه کوتاه اصلا کم نیست. البته این مورد را باید مد نظرتان قرار بدهید که لیست شدن ارزی در بایننس، الزاما باعث رشد قیمتی آن نمی شود امکان نزول قیمت در آن زمان وجود دارد که باید در هنگام خرید این چنین ارزهایی به موارد دیگری هم توجه داشته باشید.

بهترین وب سایت های بررسی قیمت ارزهای دیجیتال

همچنین شما می توانید با سایت هایی که در ادامه معرفی می کنیم زود تر از بقیه از لیست شدن ارز های دیجیتال در صرافی های برتر دنیا مطلع شوید:

• COINMARKETCAL

این سایت یک منبع خوب برای کسانی است که میخوان از تاریخ دقیق لیست شدن رمز ارز ها در صرافی های مختلف با خبر شوند. اما ویژگی جالبی که این سایت دارد اینه که میتوانید یک بازه زمانی انتخاب کنید و بگوید که برای مثال از تاریخ 10 آوریل تا 25 آوریل چه رمز ارز هایی در صرافی بایننس لیست می شوند و شما با توجه به آن اطلاعات از صرافی های دیگر ارز مد نظر را خریداری می کنید.

• سایت کوین رنکینگ  (COINRANKING)

سایت Coinranking ابزاری برای داده های کلی بازار کریپتوکارنسی ها است که امکان مشاهده ارز های فیات و رمز ارز ها و همچنین مقایسه آن ها در این سایت وجود دارد. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که این سایت چه تفاوتی با سایت CoinMarketCap دارد؟

در جواب این سوال باید بگویم که این سایت در بخش All Coins امکان مشاهده ارز هایی که به تازگی ساخته شده اند را برای کاربرانش فراهم کرده.

• BINANCE AMMOUCEMENT

این پلتفرم متعلق به صرافی بایینس است که اخبار مختلف لیست شدن ارز ها، ارائه توکن های مختلف در هنگام لانچ پد پروژه و فهرست کردن ارز ها در بخش های مختلف رو اطلاع رسانی میکند که می تواند این کمک را به ما بکند قبل از رشد یک رمز ارز، باخبر شویم و اقدامات لازم را انجام بدیم.

کلام آخر

بازار کریپتوکارنسی همواره با سودهای سرشار و البته ضررهای بزرگ همراه بوده است. اگر بازار را خوب نشناسید، طعمه ی خوبی برای کلاهبرداری هستید.

لطفا، حتما در این زمینه، آموزش ها و دور های کاربردی و مفیدی مثل دوره ارز دیجیتال تبریزفایننس را دنبال کنید تا از این خطرات مصون باشید و بازار فقط روی سوده خود را به شما نشان دهد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

2 دیدگاه در “از کجا ارزهای دارای پتانسیل رشد را پیدا کنیم ؟”

  1. ابلفضل پورقربان بهمن 27, 1401

    حتما یه ارزی باید تو صرافی لیست بشه تا معتبر تر بشه ؟

  2. حافظ اصلاحی بهمن 27, 1401

    سایتیزین سوزی یوخ ن هر نه مطلب اختارسام بورا گلم

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس