انواع سفارشات در بازار فارکس

فارکس

بازار فارکس بزرگترین مارکت مالی در جهان است که بیشترین نقدینگی را در خود جای داده است. بر اساس  تحقیقات انجام شده توسط تیم مجموعه تبریز فایننس، حجم روزانه معاملات بازار فارکس چیزی بالغ بر 7 تریلیون دلار می باشد. اگر شما در چنین مارکتی اطلاعات درستی درباره مدیریت ریسک نداشته باشید و نتوانید ضررهای خودتان را مدیریت کنید باید فاتحه سرمایه ارزشمند خود را بخوانید، سفارشات مختلفی در این بازار وجود دارد که معامله گران سعی می کنند به وسیله آن ها تریدهایشان را مدیریت کنند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع سفارشات در بازار فارکس آشنا کنیم تا به وسیله آن ها از ریسک های آسیب زا دوری کرده و سودهایتان را افزایش دهید، پس تا آخر مقاله همراه تبریز فایننس باشید.

انواع سفارشات در فارکس

 سفارش هایا (اوردر) هایی که قصد داریم در این مقاله به شما آموزش دهیم، شامل:

 •  مارکت اوردر (Market order)
 • لیمیت اوردر (Limit Order)
 • استاپ اوردر (Stop Order)
 •  استاپ لاس (Stop Loss)
 • پندینگ اوردر ( Pending Order)
 • سفارش تیک پروفیت
 • سفارش تریلینگ استاپ اوردر (Trailing Stop Order)

سفارش Market order در فارکس

سفارش از نوع Market order، سفارش خرید یا فروش در بهترین قیمت ارائه شده توسط کارگزار در لحظه است.زمانی که از سفارش بازار حرف می زنیم یعنی سفارشی که بلافاصله در قیمتی که کارگزاری ارائه کرده و شما در آن قیمت تصمیم به خرید یا فروش گرفته اید اجرا شود.

سفارش Limit Order در فارکس

سفارش لیمیت سفارشی است که یا برای خرید زیر قیمت فعلی بازار و یا فروش بالاتر از قیمت فعلی بازار در یک قیمت مشخص قرار داده می شود. این سفارش یک سفارش خرید یا فروش است و به محض اینکه بازار به «قیمت لیمیت» برسد انجام می شود. هنگامی که بازار به قیمت مشخص شده در سفارش رسید، سفارش با همان قیمت (یا بهتر) فعال و اجرا می شود.

سفارش Buy Limit:  زمانی در بازار قرار می دهند که می خواهند خرید در یک قیمت مشخص زیر قیمت فعلی بازار انجام گیرد.
سفارش Sell Limit:  زمانی در بازار قرار می دهند که می خواهند فروش در یک قیمت مشخص بالاتر از قیمت فعلی بازار انجام گیرد.

 نقطه آبی قیمت فعلی است

سفارش Stop Order در فارکس

یکی دیگر از انواع سفارشات در بازار فارکس استاپ اوردر Stop Order است که دو نوع می باشد.

 • شما سفارش Buy Stop را می دهید تا با قیمتی بالاتر از قیمت فعلی بازار خرید کنید. زمانی که قیمت بازار به قیمت “بای استاپ” برسد یا از آن عبور کند ، این سفارش انجام می شود.
 • شما سفارش Sell Stop  را می دهید تا در قیمتی پایین تر از قیمت فعلی بازار فروش کنید. زمانی که قیمتها نزول کنند و به قیمت “سل استاپ” شما برسند سفارش شما فعال خواهد شد.

به عنوان مثال اگر شما محاسبه کرده اید که قیمت جفت ارز یورو به دلار تا 1.1500 بالا می رود، شما باید استاپ اوردر خود را در قیمت 1.1501 یعنی فقط 1 پیپ بالاتر از قیمت مورد نظر بگذارید و منتظر شکار این ترید باشید.

نقطه آبی قیمت فعلی است

سفارش  Pending Order در فارکس

پندینگ اوردر Pending Order یکی دیگر از سفارشات موجود در بازار فارکس است که شما به بروکر خود می دهید. این سفارش هم مثل سفارش لیمیت اوردر بدین شکل است که شما با فعال کردن این سفارش به کارگزار خود دستور می دهید فلان دارایی را در قیمت مورد نظر شما خرید کرده و یا بفروشد.

Stop Loss در فارکس

یکی دیگر از سفارشاتی که در بازار فارکس زیاد با آن سروکار دارید، سفارش استاپ لاس (Stop Loss) یا حد ضرر است. در حقیقت این سفارش به شما کمک می کند تا قبل از اینکه وارد معامله ای شوید، مقدار ضرر یا ریسکی که حاضرید بکنید را مشخص کنید. این سفارش یکی از مهمترین نکات مربوط به مدیریت ریسک است به عنوان مثال فرض کنید شما قصد خرید جفت ارز دلار به ین ژاپن را در قیمت 133 دارید. شما باید از قبل مشخص کنید که مثلا اگر قیمت تا 132 پایین آمد شما قصد ماندن در این معامله را دارید. قیمت 132 حد ضرر شما است که می توانید از قبل آن را به سیستم معاملاتی تان بدهید و آن را فعال کنید.

نکته بسیار مهم: در شرایط عادی بازار معاملات شما معمولا دقیقا در حد ضرری که مشخص کردید بسته خواهند شد. اما اگر بازار نوسان شدید داشته باشد و به عنوان مثال در هنگام انتشار یک خبر اقتصادی مهم باشیم امکان اینکه حد ضرر شما در قیمتی بدتر از قیمتی که شما قرار دادید اجرا شود بسیار زیاد است.

سفارش تیک پروفیت در فارکس

تیک پروفیت یا سفارش حد سود، سفارشی است که شما به بروکر خود می دهید تا معامله شما را با مقدار سودی که از قبل در نظر گرفته اید ببندد. از آنجا که مارکت به طور مداوم در حرکت است، امکان اینکه قیمت پس از رسیدن به سطح خاصی برگردد زیاد است. در نتیجه بسیاری از تریدرهای حرفه ای برای اینکه مدام پای سیستم ننشینند، از این سفارش استفاده می کنند.

به عنوان مثال فرض کنید شما یک فرصت معاملاتی بسیار عالی در جفت ارز یورو به دلار امریکا پیدا کرده اید. هدف شما ورود به این معامله به قصد فروش یورو است. اگر قیمت حال حاضر مارکت 1.0000 باشد، پلن معاملاتی شما این است که اگر قیمت به 0.9980 رسید شما وارد معامله شوید و تا قیمت 0.9940 در این معامله بمانید.

سفارش Trailing Stop Order در فارکس

تریلینگ استاپ اوردر Trailing Stop Order یا حد ضرر متحرک که به اوردر استاپ حمایت کننده از سود نیز معروف است، سفارشی است که شما به بروکر خود می دهید تا اگر دارایی مورد نظر شما جهت مخالف مسیری که شما پیش بینی کرده اید حرکت کند، دارایی شما را بخرد یا بفروشد.

در حقیقت این سفارش مثل سفارش حد ضرر است ولی با این تفاوت بزرگ که سفارش تریلینگ با حرکت مارکت حرکت می کند و همینطور که ضررهای شما را کاهش می دهد، به نوعی از سود شما نیز محافظت می کند. فرض کنید شما قصد خریدن جفت ارز پوند به دلار امریکا را دارید. سفارش حد ضرر متحرک به شما کمک می کند تا زمانی که بازار بر علیه شما حرکت نکرده شما در این معامله بمانید.

اهمیت استفاده از سفارشات فارکس

اهمیتی ندارد که شما چقدر آماده اید، چه مقدار پلن معاملاتی شما عالی است و یا اینکه چقدر استراتژی شما قوی است، امکان اینکه مارکت همیشه بر علیه شما حرکت کند زیاد است. به خاطر داشته باشید که تمام بروکرها(کارگزاری) سفارشات مختلف را فراهم نمی کنند و این فاکتوری است که باید قبل از انتخاب کارگزار درباره آن حسابی تحقیق کنید.

اگر می خواهید درآمد دلاری داشته باشید به تبریز فایننس مراجعه کنید تبریز فایننس برگزار کننده دوره های ارز دیجیتال ، فارکس ،پرایس اکشن RTM ، متاورس و بورس می باشد.

4 دیدگاه در “انواع سفارشات در بازار فارکس”

 1. سلوا هاشمی بهمن 6, 1401

  Limit Order رو یکم بیشتر برای من توضیح بدین

 2. سارا جمالی بهمن 6, 1401

  کلاس فارکس دارین ادم مقاله میخونه چن تا ولی باید به صورت تخصوصی اموزش ببینه چون دیدم تبریزین برای همون پرسیدم

 3. سارا جمالی بهمن 6, 1401

  کلاس فارکس دارین ادم مقاله میخونه چن تا ولی باید به صورت تخصوصی اموزش ببینه چون دیدم تبریزین برای همون پرسیدم

 4. تینا شهبازی بهمن 6, 1401

  این سفارشات فقط تو بازار فارکس استفاده میشن اخ من شنیدم اینا تو بازار کریپتو هم کاربرد دارن

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.