قیمت طلا و سکه 27 بهمن 1401

دیروز قیمت طلا و سکه دوباره سقف‌شکنی کرد و قیمت دلار هم در کانال ۴۰ هزار تومانی یک پله بالاتر رفت. با وجود کاهش قیمت انس جهانی قیمت در بازار فلز زرد افزایش شارپی داشته است. قیمت طلا و سکه دیروز سقف‌شکنی کرد. بازار فلز زرد از ابتدای هفته یعنی روز یکشنبه افزایشی بوده است.

انتظار می‌رفت روند قیمت در بازار فلز زرد به صحبت‌های فرزین واکنش مثبت نشان دهد اما نه تنها دلار به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت در بازار طلا و سکه کاهش نداشت، بلکه سکه سقف نیز زد.

دیروز انس جهانی طلا کاهش داشت اما افت ۳۰ دلاری انس جهانی طلا نیز نتوانست بر قیمت طلا و سکه اثر بگذارد. در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا ۱۸۳۶.۵۵ دلار شد.

برخی معامله‌گران معتقدند فعالان بازار سکه منابع مالی قوی دارند و در مواقعی که انس جهانی طلا روند کاهشی محسوسی دارد اقدام به خرید دلار می‌کنند تا قیمت سکه کاهش نداشته باشد. دیروز دلار در کانال ۴۰ هزار تومان یک پله بالا رفت و قیمت سکه امامی نیز یک کانال رشد داشت و ۲۶ میلیون تومانی شد.

سکه امامی و بهار کانال عوض کردند

گفتنی است چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱، قیمت در تمامی قطعات سکه رشد داشت اما بیشترین افزایش قیمت مربوط به سکه امامی بود. قیمت این قطعه از سکه ۸۰۰ هزار تومان رشد داشت. این مقدار افزایش قیمت باعث شد سکه امامی وارد کانال جدید قیمتی شود. در لحظه نگارش این گزارش این قطعه از سکه با قیمت ۲۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

سکه بهار آزادی ۷۰۰ هزار تومان گران‌ شد و با قیمت ۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد. این قطعه از سکه روز چهارشنبه در کانال ۲۳ میلیون تومانی قرار داشت و این افزایش باعث شد قیمت یک کانال بالاتر برود.

نیم سکه هم ۳۵۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز ۲۵۰ هزار تومان افزایش داشت و با قیمت ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه به ۶ میلیون تومان نزدیک شد

دیروز قیمتطلا نیز در نهایت روند افزایشی به خود گرفت. هر مثقال طلا با بیش از ۹۰ هزار تومان افزایش قیمت به نرخ حدودی ۹ میلیون و ۳۷۸ هزار تومانی رسید.

همراهان عزیز تبریز فایننس جهت مشاهده اخبار بروز بازارهای مالی می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه فرمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس