قیمت طلا و سکه 16 بهمن 1401

قیمت طلا و سکه در آخرین روز هفته گذشته افزایشی بود. با افت طلای جهانی و راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلا تحلیلگران امید دارند قیمت در بازار داخلی طلا و سکه، روند نزولی داشته باشد.

 قیمت طلای جهانی با انتشار داده‌های اشتغال آمریکا افت قابل توجهی کرد. محدوده 1900 دلاری که امید می‌رفت تا 2000 دلار پیشروی کند شکسته شد و در حال‌ حاضر انس جهانی طلا در محدوده 1.865.30 دلاری قرار دارد.

فعلا بازارهای بین‌المللی در تعطیلی پایان هفته به سرمی‌برند , باید دید با وجود راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلا،‌ امروز 16 بهمن‌ماه قیمت طلا و سکه چگونه خواهد بود.

دیروز قیمت دلار، در معاملات فردایی روند افزایشی محدودی داشت. از سوی دیگر، بازارهای مالی متعاقب هر اقدام دولتی به شکل سنتی کاهش محدودی خواهند داشت بنابراین به نظر می‌رسد اگر قیمت طلا و سکه  به شکل موقتی کاهش نداشته باشد اما نوسان قیمتی زیادی نیز نخواهد داشت.

قیمت طلا و سکه، در ماه‌های اخیر ثابت کرده از قیمت دلار داخلی تبعیت می‌کند و طلای جهانی بازیگر فعالی برای تعیین قیمت در بازار مذکور نیست.

فروش سکه برای خرید خودرو

در روزهای پایانی هفته گذشته بسیاری فروشنده سکه در بازار بودند و برخی رسانه‌ها این فشار فروش را که متقاضی چندانی نیز نداشت، فروش سکه برای شرکت در پیش‌فروش خرید خودرو عنوان کردند.

آخرین نرخ‌ها در بازار فلز زرد مربوط به روز پنجشنبه 13 بهمن‌ماه 1401 است.در این روز، قیمت سکهامامی افزایش نزدیک به 500 هزار تومانی قیمت را داشت. این قطعه از سکه، که در نخستین روز هفته جاری به قیمت 25 میلیون تومانی رسیده بود روز پنجشنبه با قیمت 24 میلیون و 849 هزار تومان در بازار معامله شد.

سکه بهار افزایش قیمت 400 هزار تومانی را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه از سکه با نرخ 23 میلیون و 398 هزار تومان معامله شد. نیم سکه با قیمت 14 میلیون و 600 هزار تومان معامله شد و 300 هزار تومان گران شد. ربع سکه نیز با افزایش 250 هزار تومانی با قیمت 9 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد.

سکه گرمی بدون تغییر قیمت و با نرخ روز گذشته معامله شدند. اکنون نیم سکه در بازار معاملات 14 میلیون تومان است و سکه گرمی در روزهای گذشته نرخ ثابتی داشت اما دیروز 100 هزار تومان گران شد و به قیمت 4 میلیون و 900 هزار تومان رسید.

حباب سکه با رشد همراه بود. هر چند رشد حباب سکه به اندازه افزایش قیمت آن‌ نبود اما بیشتر قطعات سکه با حباب بیش از 4 میلیون تومانی در حال معامله است. ربع سکه بیشترین سهم از افزایش حباب را داشت و 155 هزار تومان گران شد.

همراهان عزیر جهت دیدن اخبار بروز بازار های مالی وب سایت تبریز فایننس بهترن مرجع خبری برای شما عزیزان است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس