اصطلاحات خبری در دنیای کریپتو کارنسی

ارزهای دیجیتال

ممکن است در ابتدا که قصد سرمایه‌گذاری و فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را دارید، قادر به درک هیچ یک از اصطلاحات آن نباشید. اما رفته رفته با مطالعه و چک کردن معنی هر کدام در اینترنت، شناخت بیشتری پیدا می کنید و بیشتر اصطلاحات استفاده شده توسط معامله‌گران در این بازار را متوجه می شوید برای درک بیشتر این اصطلاحات که در دنیای کریپتو کارنسی وجود دارند تا انتهای این مقاله همراه تبریز فایننس باشید.

لیست شدن ارزهای جدید در صرافی ها

چگونه از لیست شدن ارزهای جدید در صرافی ها باخبر شویم؟ - ارز اکس

لیست شدن ارز ها در یک صرافی

لیست شدن ارز دیجیتال در یک صرافی به این معناست که شما می‌توانید آن را در صرافی مورد نظر معامله کنید. لیست شدن در صرافی‌های مطرح بازار ارزهای دیجیتال یک اتفاق مهم برای پروژه‌های مبتنی بر رمزنگاری و کریپتوکارنسی است. شاید شما هم در بازار کریپتوکارنسی متوجه این موضوع شده باشید که وقتی یک توکن در یک صرافی و مخصوصا در صرافی‌های مهم لیست می‌شود، افزایش قیمت نسبتا زیادی را تجربه می‌کند. در مقابل، زمانی که یک ارز دیجیتال از یک صرافی مطرح حذف می‌شود، تاثیر منفی بسزایی بر جامعه دنبال کننده آن رمز ارز می‌گذارد و باعث ریزش قیمت می‌شود. بسیاری از تحلیلگران هنگام بررسی و ارزش‌گذاری بر یک رمز ارز، لیست بودن آن رمز ارز در صرافی‌های مختلف را نیز بررسی می‌کنند و این موضوع را به عنوان یکی از معیارهای مهم برای سنجش ارزش و اعتبار پروژه در نظر می‌گیرند.

چرا لیست شدن یک ارز دیجیتال در صرافی اهمیت دارد؟

لیست شدن ارز دیجیتال در صرافی به چه معناست؟ 【داموندمگ】

اهمیت لیست شدن یک ارز دیجیتال در صرافی

لیست شدن در صرافی‌های بزرگی مانند بایننس و کوین بیس و صرافی‌های مشابه به این معناست که کارشناسان و متخصصان این صرافی‌ها روی پروژه مورد نظر بررسی اولیه انجام داده‌اند. این لیست شدن‌ها اغلب باعث پذیرش و تاثیر مثبت بر قیمت یک ارز دیجیتال می‌شود. لیست شدن در یک صرافی ممکن است باعث شود مارکت کپ یک دارایی دیجیتال از چند صد یا چند هزار کوین یا توکن دیگر پیشی بگیرد. به همین دلیل است که پروژه‌های ارز دیجیتال، چه جدید و چه قدیمی، به دنبال لیست کردن ارزهای دیجیتال خود در صرافی‌های مختلف و مخصوصا صرافی‌های بزرگ هستند. یک پروژه ارز دیجیتال ممکن است پتانسیل زیادی برای رشد و پیشرفت داشته باشد، اما به دلیل عدم لیست شدن در صرافی‌ها، نتواند به ارزش واقعی خود دست پیدا کند.

نحوه درخواست لیست شدن ارزهای جدید در صرافی

نحوه درخواست لیست شدن ارزهای جدید در صرافی

نحوه لیست شدن ارزها در صرافی

دو انتخاب برای درخواست لیست شدن ارزهای جدید در صرافی وجود دارد: به طور مستقل یا از طریق نماینده. گزینه اول می‌تواند شامل کارهای زیادی باشد، اما خیلی پیچیده نیست. هر صرافی دارای دکمه “Listing” یا “Apply to list” در ابتدا یا انتهای وب‌سایت خود است که می‌توان از طریق آن درخواست اضافه شدن ارزهای جدید در صرافی را قرار داد. گزینه دوم کار با آژانس‌های لیست‌بندی است .

اطلاع از لیست شدن ارزهای جدید 

اطلاع از لیست شدن ارزهای جدید 

اطلاع از لیست جدید ارزها در صرافی

CoinMarketCal یک رسانه پیشرو برای اطلاع از زمانبندی اخبار معتبر رمزارزها طراحی شده است. این اطلاعات شامل همه رویدادهایی است که به معامله‌گران رمزارزها کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری بگیرند. با مراجعه به این سایت می‌توانید زمانبندی لیست شدن ارزهای دیجیتال جدید را صرافی ها مشاهده کنید.

مفهوم توکن سوزی

توکن سوزی چیست ؟ — مفهوم، علت و تاثیر به زبان ساده – فرادرس - مجله‌

توکن سوزی

توکن سوزی های دوره ای که توسط برخی شبکه ها انجام می گردد به معنای از بین بردن تعدادی از کوین ‌ها یا توکن ‌های در گردش درون یک شبکه کریپتو می باشد. در این روش توکن ها برای همیشه حذف می شوند و به این صورت کاهش همیشگی عرضه توکن در آن بازار کریپتو تضمین می شود. تمامی ارزهای کریپتو از جنس توکن و کوین می توانند از روش توکن سوزی یا کوین سوزی استفاده نمایند و مربوط به ارز رمزنگاری خاصی نمی باشد.
هدف از سوزاندن توکن ها، جلوگیری از کاهش ارزش هر واحد آن ارز رمزنگاری می باشد. در یک جامعه مالی سنتی، اگر چاپ و انتشار اسکناس های کاغذی در کشوری توسط بانک مرکزی آن کشور بیش از حد شود، ارزش پول ملی آنها کاهش پیدا خواهد کرد. همین شیوه در مورد افزایش میزان انتشار کوین ‌ها یا توکن ‌های دیجیتالی درون شبکه کریپتو اتفاق می افتد و باعث سقوط قیمت آن ارز می گردد. طی عملیات توکن سوزی از میزان توکن ها کاسته خواهد شد و از نزول قیمت جلوگیری می شود.

چه زمان هایی توکن سوزی انجام می شود؟

ممکن است روش توکن سوزی زیاده روی انگاشته شود ولی این روشی است که بسیاری از پروژه‌ های رمزنگاری در پیش گرفته اند. البته عملیات سوزاندن توکن پس از مدتی که شبکه فعالیت می کند، اتفاق نمی افتد بلکه امکان دارد پیش از راه ‌اندازی یک ارز، سوزاندن توکن ها اجرایی گردد. در مورد برخی ارزها دیده شده که تیم توسعه‌ پس از پایان برگزاری مراسم عرضه اولیه کوین یا ICO ارزهایی که به فروش نرفته را از بین برده اند.
برخی از پلتفرم ‌های معامله گری، استراتژی توکن سوزی را به صورت پریدیک اجرا می نمایند. به طور نمونه می توان از توکن سوزی بایننس کوین یا BNB نام برد که شبکه بایننس به صورت دوره ای تعدادی از توکن های در گردش خود را می سوزاند.

لزوم عملیات توکن سوزی چیست؟

نتیجه ای که از فرایند توکن سوزی حاصل می شود، ایجاد ارزش افزوده برای تمامی شبکه می باشد. روندی که کاهش تعداد توکن ها در پی دارد، پایداری و قطعیت غیر قابل جبران شبکه است. طی موارد زیر، ارزش افزوده ای که به واسطه سوزاندن توکن ها برقرار می شود را مشاهده می کنید:

  • برقراری سازوکار اجماع به روشی کارآمدتر، به ویژه در مورد ارزهای رمزنگاری که توکن سوزی برایشان اتفاق افتاده است. زیرا در این شبکه ها باید ماینرها و کاربران نتورک برای از بین بردن قسمتی از دارایی های شبکه به توافق و اجماع برسند.
  • با توکن سوزی ارزش ارز دیجیتالی که توکن ها یا کوین هایی از آنها سوزانده شده، افزایش می یابد. همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال نیز مانند دارایی های با ارزش از اصول اقتصاد بازار پیروی می کنند و قیمت آنها را بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می کنند. در اقتصاد سنتی نیز اگر یک دارایی یا منبع کمیاب شود، قیمت آن دارایی بالا می رود.

قرارداد هوشمند (smart contract) چیست؟

قرارداد هوشمند چیست ؟ — Smart Contract به زبان ساده – فرادرس - مجله‌

قرارداد هوشمند

به زبان ساده، قرارداد هوشمند یک کد برنامه نویسی است که روی بلاک چین پیاده‌سازی می‌شود تا در صورت اتفاق افتادن دادن یک سری شرایط، دستورات خاصی را که برنامه نویس به آن‌ داده است، اجرا کند. قراردادهای هوشمند یک نوآوری بسیار انقلابی هستند که ما را از اعتماد کردن به دیگران بی نیاز می‌کنند.

قرارداد هوشمند چگونه کار می‌کند؟

قرارداد هوشمند (Smart contracts) | اسمارت کانترکت چگونه کار می کند؟ - همیار کریپتو

نحوه کار کرد قرارداد هوشمند

قرارداد هوشمند روی بلاک چین پیاده‌سازی می‌شود و خاصیت اصلی بلاک چین هم توزیع‌شده بودنِ آن است. جدا از فرایندهای پیچیده فنی، وقتی قرارداد هوشمند روی بلاک چین ثبت شود میان همه اعضای بلاک چین یا همان نودها (Node) به اشتراک گذاشته می‌شود و همه یک نسخه از آن را خواهند داشت، بنابراین جلوگیری از اجرای آن یا دستکاری در آن تقریبا ممکن نیست زیرا همه اعضای بلاک چین آن را اجرا می‌کنند، نه یک یا چند سرور و نهاد متمرکز.

برای ایجاد یک قرارداد هوشمند به چه چیزهایی نیاز دارم؟

قرارداد هوشمند چیست؟ (قسمت دوم) | نتورک نیوز

ایجاد یک قرارداد هوشمند

به طور کلی برای ایجاد یک قرارداد هوشمند علاوه بر مواردی که بالا ذکر شد، به موارد زیر هم نیاز است:

موضوع قرارداد و دسترسی

این برنامه باید به محصول یا خدمات تحت قرارداد دسترسی داشته باشد تا به طور خودکار آن‌ها را در فرایند عرضه یا خرید کنترل کند. مثلا اگر قرارداد قرار است تا در صورت دریافت پول یک فایل را تحویل بدهد، باید به فایل دسترسی داشته باشد.

شرایط قرارداد

شرایط قرارداد هوشمند به شکل دقیق دنباله‌ای از عملیات است که در صورت رخ دادن شرایط، موجب اجرای قرارداد می‌شوند. این شرایط باید با برنامه‌نویسی مشخص شوند. همه شرکت‌کنندگان باید این شرایط را امضا کنند.

اوراکل (Oracle)

اوراکل به چیزی گفته می‌شود که اطلاعات خارجی را به قرارداد می‌دهد تا قرارداد آن‌ها را پردازش کند. مثلا اگر قرار است تا قرارداد اطلاعات هواشناسی را بررسی کند، اوراکل می‌تواند یک سایت هواشناسی باشد.

پلتفرم انحصاری

قرارداد هوشمند به بلاک چین یک پلتفرم خاص صادر می‌شود و در میان نودهای پلتفرم مورد نظر توزیع می‌شود. همچنین برای ثبت قرارداد نیاز به یک نرم افزار کلاینت رسمی هم دارید که مستقیما به بلاک چین متصل باشد. اتریوم در حال حاضر محبوب‌ترین پلتفرم برای اجرای قراردادهای هوشمند است.

اگر می خواهید درآمد دلاری داشته باشید به تبریز فایننس مراجعه کنید تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال ، فارکس ،پرایس اکشن RTM ، متاورس و بورس می باشد.

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.