رکوردشکنی جدید بیت کوین توسط توکن‌های NFT

به گزارش پلتفرم تحلیلی گلس‌نود (Glassnode)، راه‌اندازی پروژه Ordinals، یک پروتکل توکن‌های غیرقابل تعویض یاNFT(نوع خاصی از ارزهای دیجیتال است که نماد چیزی منحصر به فرد است بنابراین رمزهای بی مانند را نمی‌توان با یکدیگر معاوضه کرد. این در تضاد با ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و بسیاری از رمزهای شبکه یا کاربردی است که ماهیت قابل معاوضه دارند. NFT یا توکن غیرقابل معاوضه یا رمز غیر مثلی، نوعی خاص از توکن‌های رمزنگاری است که با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین گونه‌ای دارایی دیجیتال ایجاد می‌کند که قابل تکثیر نیست، جهت مشاهده بیشتر می توانید بر روی لینک کلیک کنید.)در شبکه بیت کوین، تعداد آدرس‌های این ارز دیجیتال با موجودی غیرصفر را به بالاترین سطح خود، یعنی 44 میلیون آدرس رساند.

این شرکت تحلیلی در گزارش خود توضیح داده که برای اولین بار در تاریخ 14 ساله این ارز دیجیتال، بخشی از فعالیت این شبکه برای اهدافی غیر از انتقال پولی همتابه‌همتا استفاده می‌شود. این یک اتفاق جدید و منحصربه‌فرد در تاریخ بیت کوین است؛ جایی که یک نوآوری در حال ایجاد فعالیت شبکه برای هدفی غیر از روش سنتی انتقال ارز برای اهداف پولی است.

گلس‌نود در ادامه توضیح داد که افزایش محبوبیت Ordinals، به “افزایش کوتاه مدت استفاده از شبکه بیت کوین کمک کرده و در پی آن، بسیاری از کاربران فعال جدید را با موجودی BTC غیرصفر به شبکه آورده است.

گلس‌نود همچنین خاطرنشان کرد که Ordinals اکنون برای در اختیارگیری فضای بلاک شبکه بیت کوین رقابت می‌کند، که می‌تواند فشار زیادی بر افزایش کارمزد این شبکه ایجاد کند. اما اشاره کرد که این مورد، منجر به افزایش قابل‌توجهی در کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین نشده است.

همچنین، طبق گفته گلس‌نود، از زمانی که Ordinals در 21 ژانویه راه‌اندازی شد، میانگین اندازه بلاک این ارز در عرض چند هفته، از 2.0-1.5 مگابایت به 3.5-3.0 مگابایت افزایش یافته است. با این حال، این امر به افزایش هزینه‌ کارمزدها منجر نشده و فقط برخی جهش‌های کوتاه‌مدت در کارمزدها وجود داشته است.

برنامه‎های فناورانه پروتکل Ordinals توسط فناوری تپ روت (Taproot) فعال شده است؛ یک ارتقای نرم افزاری برای شبکه بیت کوین که در سال ۲۰۲۱ اجرا شد.

طبق گزارش‌ها، تاکنون بیش از 78400 تصویر و ویدیوی NFT مانند در شبکه بیت کوین ثبت شده و ماینرهای بیت کوین هم نزدیک به 600 هزار دلار در آمد از معاملات Ordinals کسب کرده‌اند.

برای مشاهده اخبار ارز دیجیتال و فارکس وب سایت تبریز فایننس بهترین مرجع برای شما عزیزان است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس