ارز دیجیتال ملی هند جایگزین رمز ارزها خواهد بود

آجای کومار چودهاری، مدیر اجرایی بانک مرکزی هند (RBI)، طی مصاحبه‌ای با CNBC-TV18 در روز جمعه، پیرامون برنامه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی هند صحبت کرد. چودهاری توضیح داد که بانک مرکزی هند در حال بررسی عملکرد آفلاین روپیه دیجیتال است. وی ضمن اشاره به اینکه به زودی ارز ملی هند به ابزار مبادله در این کشور تبدیل خواهد شد، تاکید کرد که این ارز باید تمام ویژگی‌های یک ارز فیزیکی از جمله ناشناس بودن آن را داشته باشد. پیش‌تر مدیر اجرایی RBI گفت که طراحی ارز دیجیتال ملی هند کمترین اختلال را به دنبال خواهد داشت و جایگزین سیستم مالی فعلی و ارز فیزیکی نخواهد شد.

چودهاری در ادامه گفت که روپیه دیجیتال شکل دیجیتالی از پول را به عموم افراد ارائه خواهد کرد و به عنوان جایگزینی برای رمز ارزها ایفای نقش خواهد کرد. بیانات وی با ادعای اخیر سانکار، معاون بانک مرکزی هند مبنی بر اینکه روپیه دیجیتال باید هرکاری که یک رمز ارز انجام می‌دهد را بتواند انجام دهد اما خطرات مرتبط با رمز ارزها را به دنبال نداشته باشد، هم‌راستا است.

بانک مرکزی هند در ماه نوامبر مراحل آزمایشی روپیه دیجیتال در ابعاد عمده و در ماه دسامبر این مراحل را در ابعاد خرده‌فروشی را آغاز کرد . Reliance Retail به نخستین خرده‌فروش با پذیرش روپیه دیجیتال تبدیل شد. ماه گذشته سانکار فاش کرد که در حال حاضر روپیه دیجیتال بیش از 50000 کاربر دارد و توسط 5000 تاجر مورد پذیرش واقع می‌شود.

جهت مشاهده اخبار ارز دیجیتال و فارکس می توانید به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس