تحلیل فاندامنتال طلا

داده های CPIضعیف ایالات متحده می تواند قیمت ها را افزایش دهد

اگر داده های ضعیف CPI نشان دهنده نیاز به افزایش تنها 50 واحدی نرخ بهره در نشست های نوامبر و دسامبر فدرال رزرو باشد، قیمت طلا می تواند افزایش یابد.

معاملات آتی طلا روز دوشنبه صعود کرد زیرا سرمایه گذاران در آستانه انتشار اطلاعات کلیدی تورم در ایالات متحده که می تواند نشانه هایی در مورد سرعت افزایش نرخ بهره در آینده توسط فدرال رزرو ایالات متحده ارائه دهد، به خرید اونس جهانی روی آوردند. کاتالیزور پشت این افزایش، کاهش ارزش دلار آمریکا بود.

با افزایش نرخ یورو انتظارات از تصمیمات هاوکیش بانک مرکزی اروپا، دلار سقوط کرد

روز دوشنبه پس از اینکه مقامات بانک مرکزی اروپا برای مهار تورم از افزایش بیشتر نرخ بهره خبر دادند، یورو به شدت در برابر همتای آمریکایی خود افزایش یافت. دلار نیز ممکن است تحت فشار معاملات فشرده خرید قرار گرفته باشد. ضعف دلار آمریکا، طلا را به دارایی جذاب‌تری برای دارندگان ارزهای خارجی تبدیل کرد.

نظرسنجی ماهانه انتظارات مصرف کنندگان فدرال رزرو نیویورک، علاوه بر افزایش مشکلات دلار در روز دوشنبه، نشان داد که انتظارات تورمی مصرف کنندگان ایالات متحده در ماه آگوست کاهش بیشتری داشته است زیرا قیمت بنزین کاهش شدید خود را نسبت به بالاترین رکورد ماه جون، افزایش داده است، اتفاقی که احتمالاً باعث تسکین بازار ایالات متحده خواهد شد. به گزارش CNBC، مقامات بانکی که نگران این بوده اند که بالاترین تورم در 40 سال گذشته ممکن است تصور مصرف کنندگان را از شوک های فعلی قیمت تغییر دهد.

طلا می تواند با داده های پایین تورم ایالات متحده افزایش یابد

گزارش روز سه‌شنبه شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده، که قرار است در ساعت 17:00 به وقت تهران منتشر شود، نشان می‌دهد که قیمت‌های آگوست با سرعت 8.1 درصد در طول سال در مقایسه با 8.5 درصد چاپ در ماه جولای افزایش یافته است.

پیش‌بینی می‌شود که تورم اصلی، بدون احتساب قیمت‌های انرژی و مواد غذایی، در ماه آگوست 0.4 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یابد.

اعتقاد ما بر این است که فدرال رزرو تحت تاثیر داده های تورم ضعیف تر قرار نخواهد گرفت و در نشست سیاست گذاری 20 تا 21 سپتامبر، نرخ ها را 75 واحد افزایش خواهد داد. با این حال، معامله گران طلا احتمالاً به آنچه سیاست گذاران احتمالاً در نشست های نوامبر و دسامبر انجام خواهند داد، واکنش نشان خواهند داد.

اگر داده های ملایم CPI نشان دهنده نیاز به افزایش تنها نیم درصد نرخ بهره در 2 نوامبر یا 14 دسامبر باشد، طلا می تواند افزایش یابد. با این حال، اگر تورم سرسختانه بالا بماند، طلا احتمالا سقوط خواهد کرد.

قیمت شمش نیز ممکن است توسط یورو قوی، افزایش یابد، به خصوص اگر گزارش تورم نشان دهنده واکنش ملایمتر فدرال رزرو در ماه های نوامبر و دسامبر باشد.

به طور خلاصه، در حال حاضر انتظارات از اقدامات و تصمیمات فدرال رزرو در نشست های ماه نوامبر و دسامبر بسیار مهم است.

اگر می خواهید از بروزترین اخبار دنیای ارز و فارکس مطلع شوید به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.