آشنایی با ارز دیجیتال فانتوم

فانتوم

ارز دیجیتال فانتوم برجسته ترین پروژه فانتوم در بلاکچین اختصاصی خود است. ایده اولیه راه‌اندازی این شبکه با یک پروژه طولانی‌مدت و جاه‌طلبانه گره خورده است. نگاه اولیه و هدف اصلی پروژه در مجموعه فانتوم راه‌اندازی یک بلاکچین قدرتمند با سرعت و قابلیت‌های متفاوت نسبت به نسل‌های قبلی بلاکچین بوده است. تیم اجرایی این پروژه در یک نگاه دوربینانه، با راه‌اندازی بلاکچین فانتوم قصد دارند تا بستر توانمندی برای قراردادهای هوشمند بسازند که یک سیستم عصبی برای شهرهای هوشمند در آینده خواهد بود،برای درک بهتر این مطلب تا انتهای مقاله همراه تبریز فایننس باشید.

ارز دیجیتال فانتوم

ارز فانتوم (که نماد FTM نشان داده می شود) یم پلتفرم متمرکز و یکی از قراردادهای هوشمندی است که دارای امنیت بسیار بالایی می باشد، پلتفرم این ارز جزو آن دسته از پلتفرم هایی است که متن باز(opensource) و سفارشی سازی شده می باشد و اهداف مهمی را دنبال می کند که یکی از آن ها رفع محدودیت ها نسل قبلی شبگه های بلاکچین است اما هدف اصلی این ارز دیجیتال آن است که آینده بهتر و  کارآمدتر برای تمامی زیر ساخت ها ایجاد کند تا مردم بتوانند برای بهبود کیفیت زندگی خود از آن استفاده کنند.

تاثیرات ارز دیجیتال فانتوم که در زندگی مردم نقش بسزایی دارد عبارت است از:

  • پذیرش دارایی های دیجیتال در مقیاس جهانی
  • اقتصاد و پرداخت های دیجیتال
  • هویت و سوابق پژشکی

تاریخچه ارز دیجیتال فانتوم

این پروزه در سال2018 توسط دکتر و دانشمند علوم کامپیوتر کره ای به نام دکتر بی انگ ایک (Ahn Byung Ik) شروع شده است،دکتر بی انگ ای قبل شروع این پروژه به عنوان رئیس انجمن فناوری غذایی در کره کار می کرد. دکتر ایک در سال 2019 از این پروژه کناره گیری کرد و از فوریه 2019 تا به الان توسط بنیاد این ارز که از 28 مهندس، دانشمند، محقق، طراح و کارآفرین تشکیل شده رهبری می شود. از دلایل محبوبیت این ارز عدم دخالت نهاد ها و سازمان های دولتی همچنین سرعت بالای تراکنش ها سبب محبوبیت آن در بین مردم شده است. یکی ویژگی های منحصر به فرد این ارز آن است که شما می توانید به عنوان شبکه ERC20 در اکوسیستم اتریوم استفاده کرده و همچنین به عنوان توکن BEP2 در اکوسیستم بایننس دسترسی داشته باشید. ارز دیجیتال فانتوم در مجموع 3.175 میلیارد توکن دارد که از این مقدار 2.5 میلیارد آن تا اوایل آوریل ۲۰۲۲ در گردش بوده.

دلیل اهمیت ارز دیجیتال فانتوم

دلیل اهمیت این پروژه پشتیبانی از توسعه اپلیکشن های DApp و جایگاه برجسته آن در دنیای ارزهای دیجیتال است.از دیگر جنبه های منحصر به فرد، وجود اکوسیستمی غنی از ابزار های ماوژولار که برای به اشتراک گذاری اطلاعات و سرعت توسعه بلاکچینی طراحی شده است.

کاربرد ارز فانتوم

کارایی ارز فانتوم  به شکل زیر است:

1.تامین امنیت شبکه: این ارز که  اصلی‌ترین وظیفه خود تامین امنیت شبکه می باشد، از طریق استفاده از ساز و کار اثبات سهام انجام می‌دهد. برای انجام این هدف به درستی باید حداقل 3.175.000 توکن توسط نودهای اعتبارسنج، استیک شده و همچنین باید استیکر ها، توکن های خود را قفل کنند. در این سیکل نود ها و استیکرها در ازای انجام این خدمات به صورت دوره‌ای، پاداش کسب می‌کنند.

2. انجام پرداخت ها: توکن ارز فانتوم برای تمامی پرداخت‌ها اعم از ارسالی و دریافتی، گزینه مناسبی می‌باشد؛ زیرا این توکن توان عملیاتی و همچنین سرعت بالایی دارد و تمامی کارمزد های مربوط به این عملیات پایین می‌باشد، که این ویژگی منحصر به فرد برای کاربران بسیار مناسب بوده است. به عبارت دیگر می توان گفت که تمامی انتقال وجه در شبکه فانتوم با کارمزد کمتر از یک دلار و در عرض یک ثانیه انجام می‌شود.

ویژگی های فانتوم

این شبکه ویژگی های منحصر به فردی دارد که درآینده آن را به یکی از آینده دارترین توکن های موجود در بازار تبدیل خواهد کرد از ویژگی های این شبکه:

  1. مقیاس پذیری: از بزرگ ترین و اصلی ترین مشکلات اکسیستم اتریوم، ترافیک بسیار بالا، هزینه کارمزد‌سنگین و عدم توانایی این شبکه در مقیاس پذیری است. این ارز توانایی دارد تضمین کند که هریک از شبکه ها و گره های موجود در بلاکچین به صورت مستقل از هم کار کنند که این امر سبب بهبود عملکرد شبکه و افزایش سرعت تراکنش ها می شود.     مقیاس پذیری در این شبکه بر اساس اختصاص یک بلاکچین مستقل به هریک از تراکنش هاس، به این معناس که مانند اپلیکیشن‌های یک سیستم عامل خانگی، به کاملاً مجزا (ماژولا) کار می‌کنند.
  2. استفاده از مکانیسم اثبات سهام: همانگونه که اطلاع دارید بیت کوین با استفاده از روش اجماع اثبات کار به استخراج و تایید تراکنش‌ها می‌پردازد که این روش علاوه بر مصرف بالای انرژی، امنیت شبکه را نیز به طور محسوس کاهش می‌دهد. اتریوم نیز مشابه بیت کوین از روش اثبات کار در شبکه خود استفاده می‌کند. رمزارز بر خلاف بیت کوین و اتریوم بر مکانیزم اجماع اثبات سهام متکی است که این رویکرد، علاوه بر کاهش صدمات زیست محیطی، منجر به افزایش امنیت شبکه می‌شود.
  3. سرعتتراکنش بالا و کارمزد پایین(نزدیک به صفر): از جذابیت‌های اصلی شبکه این توکن، پردازش تراکنش‌های شبکه با سرعتی بسیار بالا است. می‌تواند هزاران تراکنش موجود در شبکه را در کسری از ثانیه انجام دهد از نظر بسیاری از وب‌سایت‌های معتبر حوزه کریپتوکارنسی، یکی از سریع‌ترین پلتفرم‌های بلاکچینی بازار است. همچنین کارمزد تراکنش‌ها در این شبکه چیزی نزدیک به صفر است که همین امر سبب شده این توکن را به رقیب اصلی اتریوم تبدیل شود.

کاربردهای فناوری فانتوم

فانتوم بر این عقیده  است که به عنوان یک پلتفرم فوق‌العاده سریع و با کارایی بالا می‌تواند به ستون فقرات زیرساخت IT شهرهای هوشمند تبدیل شود. فانتوم با ظرفیت پردازش ۳۰۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه و قابلیت برقراری ارتباط بین چندین ارائه‌دهنده سرویس، معتقد است که شبکه‌ای قدرتمند برای ذخیره مقادیر وسیعی از داده‌ها به صورت امن است.

آیا فانتوم آینده خوبی دارد؟

برای بررسی آینده ارز فانتوم، باید ابتدا شبکه آن را بررسی کنیم. این شبکه با توجه به سرعت پردازش تراکنش و پلتفرم قراردادهای هوشمند پیشرفته‌ای که ارائه می‌دهد، می‌تواند یک گزینه سرمایه‌گذاری خوب در بازار ارزهای دیجیتال باشد. این توکن همچنین قیمت بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد و در صورتی که به اهداف تعیین شده خود برسد می‌تواند از لحاظ قیمتی شرایط بسیار مناسبی را در بازار رقم بزند. از عوامل تاثیرگذار دیگر برای سرمایه‌گذاری باید به نقشه راه یک پروژه اشاره کرد. با بررسی نقشه راه به این موضوع پی می‌بریم که این پروژه تا به امروز به وعده‌های خود جامه عمل پوشانده است. سرمایه‌گذاران می‌توانند با مطالعه وایت پیپر (whitepaper) و راهنمای خرید فانتوم، اطلاعات دقیق‌تری از اهداف و نقشه ترسیم شده پیش روی آن را به‌دست آورند.

فانتوم دوستدار محیط زیست

این ارز یک پلتفرم برای توسعه و استقرار DApp بر اساس دارایی‌های دیجیتال و قراردادهای هوشمند است. ابزارها و مؤلفه‌هایی که این شبکه در اختیار دارد به پروژه‌های غیرمتمرکز امکان سرعت بخشی و مقیاس‌پذیری بالا را می‌دهد. شبکه اثبات سهام نیز برای بسیاری از دوستداران محیط زیست، ویژگی حیاتی است و این ارز را در بین جامعه کریپتوکارنسی محبوب نگه می‌دارد.

کلام آخر

ظرفیت بالای پردازش تراکنش‌ و کارمزدهای پایین، قطعاً به فانتوم کمک خواهد کرد تا با اقبال بیشتری در آینده در بین مردم داشته باشد و به سمت پذیرش سازمانی حرکت کند. البته، پذیرش سازمانی هدف بسیاری از پروژه‌های بلاکچینی است و اینکه این امر چه زمانی محقق خواهد شد، برای هیچ پروژه‌ای مشخص نیست. هم رفته، به نظر می‌رسد که تیم فانتوم از تخصص، دانش و انگیزه لازم برای موفقیت برخوردار است، همچنین ارتباطات صنعتی این تیم به نفوذ آن‌ها در صنایع کره جنوبی کمک خواهد کرد.

اگر می خواهید درآمد دلاری داشته باشید به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال ، فارکس ،پرایس اکشن RTM ، متاورس و بورس می باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

1 دیدگاه در “آشنایی با ارز دیجیتال فانتوم”

  1. زهرا شکوهی بهمن 11, 1401

    خوبی دی مقالز مرسی

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس