قیمت دلار 21 فروردین 1402

دیروز قیمت دلار کاهش داشت. این اسکناس آمریکایی متاثر از اخبار سیاسی ارزان شد اما تحلیلگران برگشت به کانال پایین‌تر را همچنان منوط به مذاکرات برجام می‌دانند. دیروز قیمت دلار در کف کانال پنجم نوسان داشت. این اسکناس آمریکایی نسبت به روز گذشته ۳۰۰ تومان ارزانتر معامله شد و بازارهای همسایه نیز در همین محدوده قیمتی نوسان داشتند.

برخی معامله‌گران معتقدند با وجود کاهش محدود قیمت، فروش در بازار ارز نیز پایین است و عامل آن را تاثیر تورم سایر بازارها می‌دانند. کارشناسان بازار معتقدند انتظارات تورمی قیمت دلار را تعدیل کرده و در کف کانال پنجم قرار داده است. این در حالی است که برخی معامله‌گران به اخبار مثبت روابط سیاسی میان ایران و عربستان اشاره می‌کنند و معتقدند این موضوع بیشترین تاثیر را در کاهش قیمت دلار امروز داشته است.

تغییر کانال دلار به برجام زنجیر است

در همین راستا کامبیز افسری کارشناس اقتصادی و فعال بازار ارز درباره روند عرضه و تقاضا در بازار ارز طی روزهای اخیر گفت: تقاضا برای بازار ارز خوب است اما دلار در بازار کم است.

وی با اشاره به تاثیر تغییر قوانین عرضه دلار سهمیه‌ای در بازار ارز گفت: این تغییر شرایط باعث شده مشتری دلار توافقی کم شود، به همین دلیل حجم اسکناسی که وارد بازار می‌شود کم است. این در حالی است که تقاضا در بازار خوب است.

افسری با تاکید بر اخبار مساعد در رابطه با موضوع ایران و عربستان تاکید کرد: این اخبار توانسته بر بازار اثر بگذارد. هر موقع اخباری در مورد گشایش روابط ایران و عربستان منتشر می‌شود روند قیمت دلار نزولی می‌شود.

این فعال بازار ارز به اظهارات شمخانی درباره آماده‌سازی منوی تجارتی با ایران و عربستان اشاره کرد و افزود: این سخنان تاثیر مثبتی بر بازار گذاشته است. معامله‌گران به شرایط سیاسی نگاه می‌کنند، پیگیر اخبار هستند و عرضه و تقاضایشان را با این اخبار تنظیم‌ می‌کند. وی در پاسخ به اینکه آیا قیمت دلار به زیر کانال پنجم برمی‌گردد گفت: تغییر کانال قیمت دلار منوط به اخبار بسیار مثبتی نظیر برجام است و بعید می‌دانم با سیاست‌های فعلی و حتی توافقات اخیر، دلار کانال پنجم را ترک کند.

برای مشاهده اخبار ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس