بلاکچین و هوش‌مصنوعی مثل آب و روغن هستند

بنیانگذار فانتوم، آندره کرونژ، در صحبت اخیر خود تاکید داشته که نباید انتظار داشت که قدرت بلاکچین و هوش‌مصنوعی ترکیب شوند. کرونژ معتقد است که بلاکچین( سیستمی برای ثبت و ضبط داده‌ها به حساب می‌آید. این داده‌ها می‌توانند برای نمونه تراکنش‌های بانکی  یا اسناد مالکیت، قرارها، پیام‌های شخصی یا دیگر اطلاعات باشند. ویژگی بلاکچین این است که کار ذخیره این داده‌ها بدون وجود یک مدیر و صاحب‌اختیار مرکزی امکان‌پذیر است و نمی‌توان با تخریب یک نقطه مرکزی داده‌های ذخیره‌شده را تحریف یا نابود کرد. معروف‌ترین کاربرد زنجیره بلوکی، رمز ارز بیت‌کوین است.زنجیرهٔ بلوکی یا همان بلاکچین معاملات آنلاین را امن و تسهیل می‌کند. زنجیره بلوکی یک کتابخانه دیجیتالی غیر متمرکز و توزیع شده‌است که برای ضبط معاملات در میان رایانه‌های بسیاری استفاده می‌شود تا بتوان بدون تغییر تمام بلوک‌های بعدی و بدون همکاری شبکه مقادیر ثبت شده را با استفاده از پس‌انداز تغییر داد. این امر به شرکت کنندگان اجازه می‌دهد تا به بررسی و حسابرسی معاملات ارزان بپردازند، جهت مطالعه بیشتر می توانید بر روی لینک کلیک کنید.) سرعت پایینی دارد اما به این دلیل است که شفافیت و امنیت را در اولویت قرار می‌دهد. در بلاکچین تراکنش‌ها غیرمتمرکز و تغییر ناپذیر بوده و در برابر دستکاری مقاوم است. این باعث می‌شود که فناوری بلاکچین به یک پلتفرم ایده‌آل برای تراکنش‌های امن و مدیریت داده‌های حساس، تبدیل شود.

از سوی دیگر، هوش مصنوعی با سرعت و قدرت پردازش بالای خود شناخته می‌شود. الگوریتم‌های هوش مصنوعی اغلب همانند جعبه‌سیاه در نظر گرفته می‌شوند، به این معنی که تصمیماتی که می‌گیرند و داده‌هایی که استفاده می‌کنند، همیشه شفاف نیستند.

 

همراهان عزیز تبریز فایننسی شما می توانید برای مشاهده اخبار بروز ارز دیجیتال و فارکس به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس