تحلیل پنج ارز دیجیتال برتر هفته سوم اسفند ماه 1401

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم MKR، EOS، STX، IMX و BTCخواهند بود. این آلت کوین‌ها (IMX، MKR، EOSو STX) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند، پس تا انتهای مقاله همراه تبریز فایننس باشید.

BTC/USDT

تحلیل BTC/USDT

بیت کوین در ۳ مارس به زیر سطح حمایتی ۲۲۸۰۰ دلار سقوط کرد. خریداران سعی کردند قیمت را به بالاتر از سطح شکست در ۵ مارس برگردانند؛ اما شدوی بلند روی کندل نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش هستند تا ۲۲۸۰۰ دلار را به مقاومت تبدیل کنند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۳۱۵۹ دلار) شروع به کاهش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر ۴۴ است که نشان می‌دهد؛ خرس‌ها در تلاش برای استحکام موقعیت خود هستند.

فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایتی ۲۱۴۸۰ دلار کاهش دهند. اگر آن‌ها بتوانند آن را انجام دهند، جفت ارز BTC/USDT شاید حمایت حیاتی را در ۲۰۰۰۰ دلار دوباره آزمایش کند. اگر گاوها بخواهند از نزول جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. چنین حرکتی نشان دهنده خرید تهاجمی در سطوح پایین‌تر است. ممکن است این جفت ارز به ۲۴۰۰۰ دلار افزایش یابد و پس از آن به ۲۵۲۵۰ دلار افزایش یابد. شکست بیش از این مقاومت نشان دهنده تغییر روند بالقوه خواهد بود.

میانگین متحرک در نمودار چهار ساعته در حال کاهش است و RSI نزدیک به ۳۹ است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها دست بالا را دارند. اگر قیمت از EMA 20 روزه کاهش یابد و به زیر ۲۱۹۷۱ دلار برسد، جفت ارز شاید حمایتی را در ۲۱۴۸۰ دلار دوباره آزمایش کند. در عوض، اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA برسانند، این نشان می‌دهد که خرس‌ها ممکن است، کنترل خود را از دست بدهند. سپس این جفت ارز می‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه صعود کند. این یک سطح مهم برای دفاع خرس‌ها است، زیرا شکستن بالای آن، دروازه‌ها را برای یک رالی به ۲۴۰۰۰ دلار باز کند.

EOS/USDT

تحلیل EOS/USDT

در ۳ مارس از مقاومت حیاتی ۱.۲۶ دلار عبور کردند، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. با این حال، یک علامت مثبت این است که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۷ دلار) نزول نکرده است.

میانگین‌های متحرک تدریجی شیب‌دار و RSI در ناحیه مثبت نشان دهنده برتری گاوها است. جفت ارز EOS/USDT یک الگوی پایین گرد تشکیل داده است که با شکست کامل می‌شود و بالای منطقه مقاومت ۱.۲۶ تا ۱.۳۴ دلار بسته می‌شود. هدف این تنظیم معکوس ۱.۷۴ دلار است. پشتیبانی مهمی که باید در جهت نزولی تماشا کرد، SMA 50 روزه (۱.۱۰ دلار) است. خریداران از ۸ ژانویه اجازه نداده اند قیمت به زیر این حمایت سقوط کند، بنابراین شکستن زیر آن ممکن است فروش را تسریع کند. حمایت بعدی در جهت نزولی ۱ دلار و سپس ۰.۹۳ دلار است.

خرس‌ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA رساندند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند این جفت ارز به سمت ۵۰-SMA برود. این نشان می‌دهد که سطوح پایین تر همچنان خریداران را جذب می‌کنند. اگر قیمت به بالای ۲۰-EMA افزایش یابد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا مانع ۱.۲۶ دلار را برطرف کنند. اگر این کار را انجام دهند، جفت ارز ممکن است تا ۱.۳۴ دلار افزایش یابد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۵۰-SMA برسد، این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه مدت باطل شود. این ممکن است سقوط را تا ۱.۱۱ دلار افزایش دهد.

STX/USDT

تحلیل STX/USDT

به شدت از ۰.۳۰ دلار در ۱۷ فوریه به ۱.۰۴ دلار در ۱ مارس افزایش یافت که در مدت کوتاهی ۲۴۶ درصد افزایش یافت. به طور معمول، رالی‌های عمودی با کاهش شدید دنبال می‌شود و این همان چیزی است که اتفاق افتاد. جفت ارز STX/USDT به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۶۹ دلار) سقوط کرد، جایی که در حال یافتن حمایت خرید است. سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی ۰.۶۷ دلار نیز نزدیک است، از این رو گاوها سعی می‌کنند با قدرت از سطح محافظت کنند. در روند صعودی، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا رالی‌های منطقه را بین ۰.۸۳ تا ۰.۹۱ دلار بفروشند.

اگر قیمت از این منطقه سربار کاهش یابد، فروشندگان دوباره سعی خواهند کرد تا اصلاح را عمیق‌تر کنند. اگر ۰.۶۷ دلار شکست بخورد، پشتیبانی بعدی در سطح ۶۱.۸% اصلاحی ۰.۵۸ دلار است. برخلاف این فرض، اگر خریداران قیمت را به بالای ۰.۹۱ دلار برسانند، جفت ممکن است تا ۱.۰۴ دلار افزایش یابد. شکست بالاتر از این سطح نشان دهنده احتمال از سرگیری روند صعودی است. این جفت ممکن است تا ۱.۴۳ دلار افزایش یابد.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که ۲۰-EMA در حال شیب است و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان می‌دهد خرس‌ها لبه کمی دارند. فروشندگان احتمالا از میانگین متحرک در هنگام عقب نشینی دفاع می‌کنند. آن‌ها تلاش خواهند کرد تا حفظ خود را حفظ کنند و قیمت را به ۰.۶۵ دلار و سپس به ۰.۵۶ دلار کاهش دهند. گاوها سعی خواهند کرد به شدت از این منطقه حمایتی دفاع کنند. اولین نشانه قدرت شکست و نزدیک شدن به بالای ۵۰-SMA خواهد بود. ممکن است جفت به ۰.۹۴ دلار و بعداً به ۱.۰۴ دلار افزایش یابد.

 

با آموزش حضوری دوره ارز دیجیتال در آکادمی تبریز فایننس می توانید به راحتی ترید را در حوزه ارزهای دیجیتال را شروع کنید.

 

IMX/USDT

تحلیل IMX/USDT

ImmutableX (IMX) از SMA 50 روزه (۰.۸۸ دلار) در ۳ مارس بازگشت و بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱ دلار) بسته شد که نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر است. جفت ارز IMX/USDT می‌تواند تا ۱.۱۲ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا بهبود را متوقف کنند. اگر خریداران در مسیر خود حرکت کنند، جفت می‌تواند به سمت مقاومت سربار سفت در ۱.۳۰ دلار شتاب بگیرد.

این سطح بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد زیرا شکست و بسته شدن بالاتر از آن ممکن است نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد. این جفت ممکن است تا ۱.۸۵ دلار افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا ۱.۱۲ دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها هنوز تسلیم نشده اند. سپس فروشندگان دوباره سعی خواهند کرد این جفت را به زیر SMA 50 روزه برسانند و دست برتر را به دست آورند. اگر آن‌ها موفق شوند، جفت می‌تواند تا ۰.۶۳ دلار سقوط کند. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که قیمت بین ۰.۹۲ تا ۱.۱۲ دلار در نوسان است.

معمولا در یک محدوده، معامله گران نزدیک به حمایت خرید می‌کنند و نزدیک به مقاومت می‌فروشند. اقدام قیمت در محدوده ممکن است تصادفی و بی ثبات باشد. اگر قیمت بالاتر از مقاومت باشد، نشان می‌دهد که گاوها بر خرس‌ها غلبه کرده‌اند. ممکن است جفت به سمت ۱.۳۰ دلار افزایش یابد. در مقابل، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۰.۹۲ دلار کاهش دهند، ممکن است این جفت ارز در کوتاه مدت منفی شود. حمایت در سمت نزولی در ۰.۸۳ دلار و بعدی در ۰.۷۳ دلار است.

MKR/USDT

تحلیل MKR/USDT

در حال تلاش برای از سرگیری روند صعودی خود است. این نشان می‌دهد که این احساسات مثبت باقی می‌ماند و معامله‌گران این کاهش را به‌عنوان فرصت خرید می‌بینند. میانگین‌های متحرک صعودی و RSI در قلمرو مثبت نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر خریداران قیمت بالای ۹۶۳ دلار را حفظ کنند، جفت ارز MKR/USDT ممکن است سفر خود را به منطقه مقاومت ۱۱۵۰ تا ۱۱۷۰ دلاری آغاز کند.

اگر خرس‌ها بخواهند روند صعودی را متوقف کنند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۰۷ دلار) برسانند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، ممکن است توقف‌های چند معامله گر کوتاه مدت ضربه بخورد. ممکن است جفت به SMA 50 روزه (۷۳۱ دلار) کاهش یابد.

این جفت برای مدتی بین ۸۳۲ تا ۹۶۳ دلار معامله می‌شد، اما گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از محدوده قرار دهند. ۲۰-EMA مشخص شده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد گاوها فرمانده هستند. اگر قیمت بالای ۹۶۳ دلار باقی بماند، ممکن است جفت ارز به هدف ۱۰۹۴ دلار صعود کند. از سوی دیگر، اگر قیمت به شدت به زیر ۹۶۳ دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد که شکست ممکن است یک تله گاو باشد. این می‌تواند ادغام را برای مدتی طولانی‌تر ادامه دهد.

کلام آخر 

 ما در این مقاله با بررسی و  تحلیل 5 ارز دیجیتال برتر هفته قصد داشتیم وضعیت این ارزها را به شما نشان دهیم اما یادتان باشد که اگر شما به عنوان یک تریدر در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت دارید بعد از بررسی تحلیل  مطالب آموزشی و…. سعی بر این داشته باشید تا با تحلیل و استراتژی مخصوص خود معامله خرید یا فروش انجام دهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

3 دیدگاه در “تحلیل پنج ارز دیجیتال برتر هفته سوم اسفند ماه 1401”

  1. خوب بود تحلیلتون

  2. حیف اپدیت تحلیل هاتون رو نمی زارید

  3. کاش از این تحلیل ها بازم بزارید ممنونم

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس