5 ارز دیجیتال برتر هفته چهارم بهمن ماه

تحلیل ارزهای دیجیتال یکی از بخش های مهم بررسی در بازار معاملات مانند فعالیت در بازار ارز دیجیتال، فارکس و … است. شما می توانید هر هفته جدیدترین تحلیل‌ تکنیکال ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید پس تا انتهای مقاله همراه تبریز فایننس باشید.

دوج کوین

دوج کوین

دوج کوین با نام اختصاری DOGE به‌ زبان ساده یک ارز دیجیتال و یک شبکه برای انتقال ارزش پول است درست مانند بیت کوین. با این حال، این ارز دیجیتال تفاوت‌های زیادی با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارد که‌ مهم‌ترینش در هدف اولیه است دوج کوین در ابتدا برای شوخی ساخته شده بود. در دسامبر ۲۰۱۳ (آذر ۹۲)، قیمت هر واحد بیت کوین برای اولین بار به ۱۰۰۰ دلار رسید؛ جهان حالا نگاهی جدی به ارزهای دیجیتال داشت.

طراحی دوج کوین بیشتر بر اساس ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin-LTC) است. دوج کوین قبلاً به صورت تصادفی برای انجام تراکنش ها به ماینرها پاداش می داد که بعدها به مقدار ثابتی تغییر یافت. دوج کوین به دلیل ماهیت ممتاز و طنزگونه آن و حمایت افراد مشهور مانند ایلان ماسک و مارک کوبان، یک سکه محبوب است. قابل ذکر است که خالق آن جیسون پالمر در سال ۲۰۱۵ از پروژه خارج شد.

دوج کوین به عنوان اولین میم کوین شناخته شده، تحت تاثیر توییت های ایلان ماسک مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا توانست در سال 2021 رشد قیمتی بیش از 8000 درصدی را تجربه کند.

تحلیل دوج کوین

تحلیل دوج کوین در هفته چهرم بهمن ماه

طبق گزارشات ارائه شده برای بیش از یک ماه، قیمت دوج کوین در یک الگوی کانال موازی افزایش یافت. اگرچه این الگو در ظاهر دارای یک روند صعودی است، اما رایج‌ترین نتیجه آن، بریک داون از خط روند حمایتی است که باعث سقوط قابل‌توجهی می‌شود.

بنابراین، در بحبوحه فروش اخیر در بازار کریپتو، قیمت DOGE یک شکست بزرگ از خط روند حمایتی این الگو را تجربه کرد و به حمایت محلی ۰٫۰۸ دلار کاهش یافت. معامله‌گرانی که منتظر فرصت ورود هستند، باید منتظر بمانند تا قیمت بالای سطح ۰٫۰۸ دلار به پایداری برسد.  نظر بیشتر تحلیلگران بر این است که یک بریک آوت به بالای ۰٫۰۸۹۵ دلار نشان‌دهنده از سرگیری روند صعودی خواهد بود. با خرید پایدار، قیمت DOGE می‌تواند به ۰٫۱۱ دلار افزایش یابد.

شیبا اینو

شیبا اینو

شیبا اینو (Shiba Inu) یک پروتکل غیر متمرکز است که می‌تواند برای ارسال و دریافت پول در سطح جهانی از طریق اینترنت استفاده شود. شیبا اینو بر روی شبکه‌ی اتریوم به‌عنوان یک توکن ERC20 ساخته شده و اجرا می‌شود. این پروژه توسط فرد یا گروهی از افراد با نام مستعار ریوشی (RYOSHI) ایجاد و در آگوست ۲۰۲۰ برای عموم منتشر و عرضه شد. به دلیل عدم تمرکز بالای شیبا اینو، این پروژه کاملاً تحت نظارت جامعه‌ی کاربران آن است.

پس از توسعه شیبا اینو و در پی محبوبیت این رمز ارز عواملی که تاثیر زیادی بر قیمت شیبا اینو داشت می‌توان به لیست شدن این رمز ارز در صرافی ارز دیجیتال بایننس بود که قیمت این رمز ارز را بشدت افزایش داد. اتفاقات بعدی نیز شامل اعطای بخش زیادی از این رمز ارز به ویتالیک بوترین (خالق اتریوم) بود که تصمیم گرفت حجم زیادی از آن ها را سوزانده و مابقی را به عنوان کمک به هند ببخشد. از این رو قیمت این رمز ارز در پی این اتفاقات افزایش زیادی پیدا کرد.

شیبا اینو یا شیب، یکی از این ارزهای دیجیتال غیر متمرکز است که در آگوست ۲۰۲۰ توسط یک فرد یا گروه ناشناس که فقط با عنوان Ryoshi شناخته می‌شود، ایجاد شد. این کار در ابتدا صرفاً برای شوخی و مسخره کردن دوج کوین، اولین میم کوین بود که در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد و محبوبیت زیادی هم به دست آورد.

تحلیل شیبا اینو

تحلیل شیبا اینو در هفته چهرم بهمن ماه

با تداوم احساس عدم اطمینان در بازار ارزهای دیجیتال، قیمت شیبا در ۵ فوریه از مقاومت ۰٫۰۰۰۰۱۵ دلاری برگشت. در نتیجه این افت قیمتی، قیمت این میم کوین به منطقه حمایتی ۰٫۰۰۰۰۱۲۲ دلار سقوط کرد.

با این حال، این تثبیت مداوم بخشی از یک الگوی معکوس صعودی به نام فنجان و دسته است. قیمت SHIB اخیراً از حمایت بخش دسته این الگو، یعنی ۰٫۰۰۰۰۱۲۲ دلار افزایش یافته بود.

تحت تأثیر این الگو، قیمت شیبا باید از حمایت ۰٫۰۰۰۰۱۲۲ دلاری بازگردد و مقاومت این الگو را در ۰٫۰۰۰۰۱۵ دلار دوباره به چالش بکشد. در شرایط صعودی ایده‌آل، قیمت شیبا می‌تواند تا ۰٫۰۰۰۰۲۲ دلار افزایش یابد.

سولانا

سولانا

شبکه سولانا یک اکوسیستم غیرمتمرکز، امن، مقیاس‌پذیر و سریع است. این پروژه با هدف تبدیل‌شدن به بستری برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (Dapp) ایجاد شد و در حال حاضر یکی از رقبای اصلی اتریوم به حساب می‌آید. سرعت انجام تراکنش‌ها، پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و مقیاس‌پذیری بالای شبکه باعث شده است تا این پروژه به‌سرعت به یکی از اکوسیستم‌های پیشتاز در حوزه بلاکچین تبدیل شود.

سولانا نه تنها به دلیل اینکه قیمتش طی سال گذشته بیش از 10000 افزایش یافته است، بلکه به دلیل پتانسیل بالایی که برای بهبود اکوسیستم خود دارد، یکی از داغ ترین موضوعات امسال بوده است.Sol می تواند چندین برنامه کاربردی را که ویژگی های مختلفی را ارائه می دهند پیاده کند.

تحلیل سولانا

تحلیل سولانا در هفته چهرم بهمن ماه

طبق گزارشات، در طول شکل‌گیری الگوی پرچم، یک بریک آوت از خط روند بالایی را می‌توان به عنوان نشانه‌ای برای از سرگیری روند صعودی قبلی در نظر گرفت. در این میان، قیمت SOL در ناحیه قیمتی 20 دلار دارای یک حمایت بسیار قوی است.

الگوی پرچم معمولاً به‌ عنوان یک الگوی ادامه‌دهنده صعودی در نظر گرفته می‌شود که نشان می‌دهد پس از افزایش شدید قیمت، بازار ممکن است برای یک دوره شاهد تثبیت یا اصلاح قیمتی باشد. این دوره تثبیت برای قیمت کوین یا توکن در جهت ادامه حرکت صعودی قبلی ضروری است.

سولانا در دو هفته گذشته تجربه کاهش قیمتی ۲۲.۷۶ درصدی را داشته و اکنون به قیمت فعلی ۲۰.۵ دلار رسیده است. در حال حاضر، حمایت 20 دلاری توانسته است از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری کند. با این حال، تا زمانی که الگوی پرچم تأیید نشود، قیمت این ارز ممکن است روند نزولی را برای مدت طولانی‌تری ادامه دهد.

علاوه بر این، معامله‌گرانی که به دنبال فرصتی مناسب و کم‌ریسک‌تر برای ورود هستند، باید منتظر بریک آوت از خط روند بالایی و گرفتن تأیید از این بریک آوت باشند. این بریک آوت و تثبیت قیمت بالاتر از آن، می‌تواند نشان‌دهنده بازگشت مجدد به حرکت صعودی در نظر گرفته شود. در شرایط صعودی ایده آل، این بریک آوت می‌تواند قیمت SOL را به اوج نوامبر 2022 یعنی 36.68 دلار برساند.

پالیگان

پالیگان

پالیگان که قبلاً با نام Matic Network شناخته می شد، چهارچوبی برای ساخت شبکه های بلاکچین به هم پیوسته به دنبال رفع برخی از محدودیت های اصلی اتریوم، از جمله توان عملیاتی، تجربه کاربری ضعیف و عدم حاکمیت جامعه با استفاده از یک راه‌ حل جدید زنجیره جانبی است. این شبکه همچنین از خود به عنوان اینترنت بلاکچین اتریوم یاد می کند، چرا که یکی از ماموریت های اصلی آن جمع آوری راه حل های مقیاس پذیر برای پشتیبانی از اکوسیستم چند زنجیره ای اتریوم است. کاربرد پالیگان بسیار گسترده است و با تمام زیرساخت ‌های اتریوم سازگار بوده و در عین حال چهارچوبی برای قابلیت همکاری با دیگر راه‌ حل‌ های لایه ۲، زنجیره‌ های جانبی و بلاکچین‌ های مستقل را ارائه می ‌دهد.

پالیگان در دسته بندی ارزهای دیجیتال به عنوان یک بلاکچین سریع تر عمل می کند و هم زمان در کنار بلاکچین اتریوم که از چندین زنجیره جانبی استفاده می کند نیز اجرا می شود. این زنجیره های جانبی از روش های زیر برای کمک به بهبود روش های مقیاس پذیری استفاده می کنند.

تحلیل پالیگان

تحلیل پالیگان در هفته چهرم بهمن ماه

 شاهد یک عقب نشینی کم عمق در چند روز گذشته بودیم که نشان می‌داد معامله گران با عجله از موقعیت خود خارج نمی‌شوند و با کاهش جزئی خرید می‌کنند. میانگین‌های متحرک صعودی نشان می‌دهد که گاو نر کنترل را در دست دارد. واگرایی منفی در RSI مایه نگرانی است، اما یک نشانه مثبت این است که خرس‌ها نتوانسته‌اند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۷ دلار) برسانند.

این چشم انداز شکست بالای منطقه سربار بین ۱.۳۰ تا ۱.۳۵ دلار را افزایش می‌دهد. اگر گاوها در تلاش خود موفق شوند، جفت ارز MATIC/USDT می‌تواند یک حرکت صعودی را تا ۱.۵۰ دلار و پس از آن به ۱.۷۰ دلار آغاز کند. اولین علامت ضعف، وقفه و بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. این مسیر را برای کاهش احتمالی تا ۱.۰۵ دلار باز می‌کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها در محدوده ۱.۳۰ تا ۱.۳۵ دلار مقاومت قابل توجهی ارائه می‌دهند، اما یک علامت مثبت این است که خریداران زمین زیادی را به خرس‌ها واگذار نکرده اند. این نشان می‌دهد که گاو نر حرکتی بالاتر را پیش بینی می‌کند. اگر قیمت را به بالای ۱.۳۵ دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند.

اگر خرس‌ها بخواهند در کوتاه‌مدت کنترل خود را در دست بگیرند، باید قیمت را به زیر ۱.۲۰ دلار کاهش دهند. این می‌تواند احتمال افت تا ۱.۰۵ دلار را افزایش دهد. حمایتی جزئی نزدیک به ۱.۱۵ دلار وجود دارد، اما ممکن است آن را حفظ نکند.

هش گراف

هش گراف

هدرا هش گراف بستری غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر با استفاده از مکانیزم اجماع هش گراف است. این رمز ارز با استفاده از پروتکل خلاقانه gossip، فرآیند اداره کردن، شبکه را از مکانیزم اجماع آن جدا می‌کند. این قابلیت به لطف تلاش اعضا تیم مدیریتی هدرا است. تیمی که اعضای آن از شرکت‌های بزرگی از جمله Google ،IBM ،Deutsche Bank هستند.

هش گراف هم درست مانند بلا‌کچین، نوعی دفتر کل توزیع‌شده (DLT) است. فناوری هش گراف با استفاده از گراف جهت دار غیر مدور، الگوریتم اجماع تحمل خطای بیزانس نامتقارن (aBFT) را تشکیل می‌دهد. ارز دیجیتال HBAR به عنوان پروژه‌ای که فناوری هش گراف را ثبت اختراع کرده است، تنها دفتر کل مجاز به استفاده از آن است.

تحلیل هش گراف

تحلیل هش گراف در هفته چهرم بهمن ماه

اکثر ارزهای دیجیتال بزرگ به جز هدرا هشگراف، روند صعودی اخیر خود را دوباره دنبال می‌کنند. HBAR در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته و از مقاومت سربار در ۰.۰۸ دلار خارج شده است. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) در حال افزایش است و RSI در قلمروی که بیش از حد خرید شده است، نشان می‌دهد که گاوها در فرمان هستند. با این حال، کندل بلند در کندل ۱۲ فوریه فروش در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد.

جفت ارز HBAR/USDT می‌تواند شاهد نبردی سخت در نزدیکی سطح شکست ۰.۰۸ دلار باشد. اگر گاوها از این سطح دفاع کنند و آن را به حمایت تبدیل کنند، جفت ارز ممکن است یک حرکت صعودی جدید به سمت ۰.۱۱ دلار آغاز کند. اگر آن سطح نیز مقیاس شود، حرکت صعودی می‌تواند تا ۰.۱۵ دلار افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت به زیر سطح شکست سقوط کند، نشان‌دهنده ادامه فروش خرس‌ها در رالی خواهد بود. این جفت ارز پس از آن می‌تواند به EMA 20 روزه سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که معامله گران سودهای نزدیک به مقاومت روانی را در ۰.۱۰ دلار رزرو می‌کنند. این جفت ارز می‌تواند به سمت ۲۰-EMA، که نزدیک به سطح شکست است، عقب نشینی کند. خریداران احتمالا نزول را تا این سطح خریداری می‌کنند. اگر این کار را انجام دهند، جفت ارز ممکن است سعی کند به بالای ۰.۱۰ دلار برسد و حرکت صعودی را از سر بگیرد.

برعکس، اگر قیمت به زیر ۰.۰۸ دلار برسد، ممکن است چندین گاو تهاجمی را به دام بیندازد. این می‌تواند منجر به انحلال طولانی مدت و کاهش به ۰.۰۷ دلار شود. اصلاح عمیق ممکن است شروع مرحله بعدی حرکت صعودی را به تاخیر بیندازد.

کلام آخر 

 ما در این مقاله با بررسی و  تحلیل 5 ارز دیجیتال برتر هفته قصد داشتیم وضعیت این ارزها را به شما نشان دهیم اما یادتان باشد که اگر شما به عنوان یک تریدر در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت دارید بعد از بررسی تحلیل  مطالب آموزشی و…. سعی بر این داشته باشید تا با تحلیل و استراتژی مخصوص خود معامله خرید یا فروش انجام دهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

2 دیدگاه در “5 ارز دیجیتال برتر هفته چهارم بهمن ماه”

  1. نگار عبدی بهمن 27, 1401

    ممنون از مقاله خوبتون به درد بخور بود.

  2. رحمان شفیعی اسفند 4, 1401

    تحلیلاتون خوب من هر هفته نگاه میکنم سایتتون

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس