قیمت طلا و سکه 27 اسفند 1401

روند قیمت طلا و سکه در آخرین روز هفته جاری، نوسان اندکی داشت. تحلیلگران ثبات بازار فلز زرد را ناشی از انتظار برای نتایج سفر مقامات بلندپایه ایران به امارات می‌دانند.  قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر بدون توجه به کاهش قیمت دلار، گران شد. قیمت در بازار فلز زرد در روز پنجشنبه، ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ روند ناهماهنگی داشت.

 قیمت سکه امامی تنها قطعه‌ای بود که کاهش محدودی داشت. سایر قطعات سکه افزایش قیمت داشتند. قیمت طلا نیز برخلاف افزایش محدود انس طلا کاهش داشت. گفتنی است قیمت انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش 1,920.49 دلار شد.

رشد تقاضا برای سکه‌های کم‌وزن

معامله‌گران بازار طلا و سکه، افزایش قیمت در بازار سکه‌های کم‌ وزن را به دلیل افزایش تقاضای روزهای پایانی سال می‌دانند. از سوی دیگر تحلیلگران بازار معتقدند تا زمانی‌که قیمت سکه به بالای مرز 30 میلیون تومان نرود، خریداران بزرگ به بازار سکه ورود نمی‌کنند. برای افت قیمت نیز لازم است که فروشندگان با قدرت بیشتر عمل کنند.

با ریزش قیمت دلار در ۱۰ روز گذشته ،قیمت سکه نیز تا کانال 24 میلیون تومان پایین آمد. بازیگران بازار فلز زرد اما معتقدند برگشت قیمت سکه به نزدیک کانال ۲۹ میلیون تومانی، خبری از بازگشت معنادار فروشندگان نمی‌دهد.

برخی فعالان باور دارند که کاهش قیمت دلار به زیر مرز 45 هزار تومان می‌تواند فشار فروشندگان را بیشتر کند. با این حال، افزایش قیمت دلار به بالای مرز 48 هزار تومانی، می‌تواند بار دیگر سکه را به بالای مرز 30 هزار تومان برساند.

آلارم ریزش در بازار سکه روشن شد؟

به نظر می‌رسد افزایش قیمت انس جهانی طلا بالای محدوده ۱۹۰۰ جسارت خریداران را برای ورود به بازار طلا و سکه بیشتر کرده است. در همین حال با اخباری که صبح دیروز از سفر شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی به همراه مقامات بلندپایه اقتصادی، بانکی و نظامی منتشر شد و همچین افزایش حباب سکه، برخی معامله‌گران از روشن شدن آلارم ریزش در بازار سکه خبر می‌دهند.

آنها معتقدند اگر اخبار مثبتی از سفرهای خارجی مقامات بلندپایه ایران منتشر شود، بسیاری از خریداران سکه و طلا، نقره‌‌داغ می‌شوند. به همین دلیل روز گذشته قیمت در بازار فلز زرد چندان افزایش و کاهش محسوسی نداشت. به نظر می‌رسد معامله‌گران با توجه به این اخبار و روزهای پایانی سال چندان تمایلی به داد و ستد در بازار ندارند.

جهت مشاهده اخبار ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس