قیمت طلا و سکه 17 اسفند 1401

امروز قیمت طلا و سکه کاهشی بود و هر دو فاکتور تعیین کننده قیمت در بازار فلز زرد در مسیر نزولی قرار داشتند. معامله‌گران نقاط حمایتی بازار را از دست رفته می‌دانند. روند نزولی قیمت طلا و سکه همچنان پابرجاست. انس جهانی طلا و قیمت دلار فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت در بازار فلز زرد، امروز نیز روند کاهش قیمت داشتند. روز گذشته قیمت سکه محدوده ۲۹ میلیون تومانی قیمت را از دست داد و در حال حاضر با قیمت ۲۶ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

بازار گمانه‌زنی فلز زرد داغ است

برخی معامله‌گران معتقدند، هرچه نزول قیمت دلار بیشتر باشد قیمت طلا و سکه مسیر کاهشی را با شیب تندتری طی می‌کند. در ابتدای روز، معامله‌گران محدوده قیمتی ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را کف قیمتی سکه امامی می‌دانستند، اما این حمایت در میانه روز شکسته شد. با از دست دادن کانال ۵۰ هزار تومانی قیمت دلار فعالان بازار معتقدند، سکه امامی بدون حمایت دلار دچار نزول نخواهد شد. مهم‌ترین عامل سقوط قیمت سکه در روزهای گذشته نیز کاهش قیمت دلار عنوان شده بود.

برخی دیگر از تحلیلگران باور دارند سکه در روزهای اخیر افت سنگینی را تجربه کرده و ممکن است بخشی از معامله‌گران به دنبال جایگزین کردن فروش‌های خود زیر مرز ۳۰ میلیون به صورت پله‌ای باشند. این در حالی است که فعالان بازار ارز احتمال نوسان‌گیری بازارساز از روند قیمت دلار را می‌دهند و می‌گویند با توجه به انتظارات تورمی، دلار به کانال‌های بالاتر برمی‌گردد.

 با وجودی که امروز علاوه بر تغییر کانال قیمت دلار، قیمت انس‌جهانی طلا نیز بیش از ۱۱ دلار کاهش داشت اما کاهشی میلیونی در هیچ یک از قطعات سکه شاهد نبودیم.در لحظه نگارش این گزارش قیمت هر انس طلا 1,836.62 دلار است.

 قیمت سکه ریخت، حباب سکه بزرگ شد

امروز سه‌شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی بیشترین سهم از کاهش قیمت را داشت و ۸۰۰ هزار تومان ریخت. در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی با قیمت ۲۶ میلیون و ۹۸۶ هزار تومان معامله شد. قیمت، نوسان زیادی دارد و به نظر می‌رسد تا پایان آخرین معامله امروز روند کاهشی نرخ ادامه داشته باشد. سکه بهار آزادی نیز با ریزش ۵۰۰ هزار تومانی به قیمت  ۲۴ میلیون تومان رسید. نیم و ربع سکه هر کدام ۳۰۰ هزار تومان ارزان شدند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۸۰۰ و ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شدند. قیمت سکه گرمی ۲۰۰ هزار تومان ریخت و با نرخ ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

جهت مشاهده اخبار بروز ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس که بهترین مرجع می باشد مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس