تاثیر انتشار داده‌های CPI در روند انس جهانی طلا

دیروز با انتشار ارقام شاخص CPI، مشخص شد سرعت رشد تورم کاهش یافته اما با سطح دو درصدی ایده‌آل فدرال رزرو، همچنان فاصله زیادی باقی مانده است. همچنین معامله‌گران انس طلای جهانی، پیش از انتشار داده‌های تورمی ایالات متحده انتظار افزایش بیشتر نرخ بهره در دو جلسه بعدی سیاست‌گذاری بانک مرکزی در ژوئن و جولای را دارند. گزارش تورم مبنی بر تداوم نرخ‌های بالاتر، در مدت طولانی‌تری است. با وجود چنین داده‌ای، چشم‌انداز رشد فلج خواهد شد. همچنین موجب ایجاد موج فروش در بازار سهام خواهد شد.

در این صورت، انس جهانی به پناهگاه حفظ ارزش سرمایه تبدیل خواهد شد و شاهد تقویت طرف تقاضا در معاملات این فلز گران‌بها خواهیم بود. وجود یک دوره کاهشی در داده‌های تورمی می‌تواند این ادعا را ثابت کند که فدرال رزرو سیاست‌های انقباضی خود را به پایان رسانده و از کاهش نرخ‌های بهره در اواخر سال حمایت می‌کند.

تداوم بحران در اقتصاد آمریکا

 جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک در روز سه‌شنبه اذهان داشت که او در حال نظارت بر چگونگی تاثیر فشارهای موجود در بخش بانکی بر اقتصاد ایالات متحده است و در تلاش برای متوقف کردن افزایش نرخ بهره در ماه آینده است. ناکامی در یافتن راه حل، خطری واقعی برای وضعیت دلار ایجاد می کند و انس جهانی طلا را افزایش پیدا می کند.

انتشار داده‌های CPI ماه آوریل

قیمت‌های مصرف‌کننده در آوریل نشان داد که فشارهای تورمی در اقتصاد ایالات متحده همچنان بالاست. بر اساس آخرین داده‌های اداره آمار کار که صبح روز چهارشنبه منتشر شد، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) نشان داد که تورم کل نسبت به ماه گذشته 0.4 درصد و نسبت به سال قبل در آوریل 4.9 درصد افزایش یافته است، این رقم نسبت به ماه مارس 0.1 درصد رشد نشان می‌دهد. افزایش سالانه 4.9 درصدی، اگرچه کندتر از رشد ماه مارس است، اما همچنان به طور قابل توجهی بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو است.

همراهان گرامی جهت مشاهده اخبار بروز ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وبسایت تبریز فایننس مزاجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس