رییس بانک مرکزی هند به خطرات رمز ارزها برای اقتصاد اشاره کرد

رییس بانک مرکزی هند نسبت به خطرات رمز ارزها برای سیستم مالی هشدار داد. شاختیکانتا داس گفت: بحران جاری بانکی آمریکا اهمیت قانون‌گذاران قدرتمند و رشد پایدار را نشان می‌دهد و با وضوح بر خطرات رمز ارزهای خصوصی نسبت به سیستم مالی تاکید می‌کند.

داس با این سخنان به فروپاشی اخیر چند بانک در آمریکا اشاره کرد. یکشنبه هفته گذشته، بانک Signature توسط اداره خدمات مالی ایالت نیویورک تعطیل شد و علاوه بر آن در جمعه هفته گذشته، قانون‌گذاران بانک Silicon Valley را تعطیل کردند. این بانک‌ها به دومین و سومین بانک‌های ورشکسته‌ی بزرگ آمریکا تبدیل شدند. همچنین مدتی قبل در ماه جاری، بانک Silvergate به طور داوطلبانه درخواست انحلال کرد.

برخی از افراد باور دارند که اقدامات قانونی علیه بانک‌های رمز ارزی با ارزهای دیجیتال ارتباط دارند، از جمله سناتور الیزابت وارن که تعطیل شدن بانک Signature را به پذیرش مشتریان رمز ارزی بدون محافظت کافی ارتباط داد. هرچند، قانون‌گذاران تاکید کرده‌اند که اقدامات آن‌ها هیچ ارتباطی با رمز ارزها ندارند. رییس بانک مرکزی هند خاطرنشان کرد که بحران بانکی در آمریکا، نیاز به مدیریت محتاطانه‌ی بدهی را نشان می‌دهد. داس گفت: اقتصاد هند هنوز انعطاف خود را حفظ کرده است. ما بدترین دوره‌های تورم را پشت سر گذاشته‌ایم.

داس به دفعات نسبت به خطرات رمز ارزی هشدار داده است. بنا به سخنان رییس بانک مرکزی هند، رمز ارزها نه تنها تهدیدی جدی برای اقتصاد کلان و پایداری مالی هند به شمار می‌روند، بلکه به شدت ظرفیت بانک مذکور جهت تعیین سیاست‌های پولی و قانون‌گذاری بر سیستم پولی این کشور را تضعیف می‌کنند.

همراهان گرامی جهت مشاهده اخبار ارز دیجیتال و فارکس می توانید سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس