با افت تورم، پوند به حرکت نزولی خود بازگشت

شاخص قیمت مصرف کننده بریتانیا در ژانویه به 10.1 درصد در سال در مقایسه با پیش بینی های 10.3 درصدی بازار و 10.5 درصد پیش بینی های قبلی کاهش یافت. با تبریزفایننس همراه شوید تا دلایل حرکت نزولی پوند را به اتفاق باهم بررسی کنیم.

با این اوصاف، تورم کل سومین کاهش ماهانه رقم می زند. مهمتر از همه، CPI اصلی، که مواد غذایی و انرژی فرار را حذف می کند، در مقایسه با 6.2 درصد مورد انتظار و 6.3 درصد در قرائت قبلی، به 5.8 درصد در سال کاهش می یابد.

CPI اصلی، که مواد غذایی و انرژی فرار را حذف می کند، در مقایسه با 6.2 درصد مورد انتظار و 6.3 درصد در قرائت قبلی، به 5.8 درصد در سال کاهش می یابد.

داد عمدتا ضعیف تورم بریتانیا، با حمایت گزارش مشاغل در روز قبل، پوند/دلار آمریکا ممکن است شاهد حرکت نزولی پوند باشد زیرا مقامات بانک انگلستان اخیرا بر وابستگی داده ها برای افزایش بیشتر نرخ ها تاکید کرده اند.

فایننشال تایمز (FT) به نقل از مقامات آشنا به این موضوع اشاره کرد که ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا و جرمی هانت، وزیر دارایی، در صدد توافقی با کارگران از جمله پرداخت مبلغ یکجا با عقب انداختن جایزه حقوق سال آینده هستند.
همین امر به تلاش‌های قبلی شرکت‌های بریتانیایی برای افزایش دستمزد نیروی کار برای حمایت از مشکلات تورمی و قرار دادن کفی زیر قیمت پوند/دلار آمریکا می‌پیوندد.

با این حال، به نظر می‌رسد که اظهارنظرهای تندرو فدرال رزرو  و بهبود بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده، علی‌رغم شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) غیرقابل توجه آمریکا، فشار نزولی بر جفت کابل وارد می‌کند.

پس از مشاهده واکنش اولیه بازار به داده های کلیدی بریتانیا، معامله گران GBP/USD (پوند/دلار)باید منتظر جزئیات خرده فروشی و تولید صنعتی ایالات متحده در ماه ژانویه و همچنین شاخص تولید NY Empire State در ماه فوریه باشند تا جهت گیری های واضح را مشخص کنند. گفته می‌شود، چند نفر از بانک‌های مرکزی فدرال رزرو و BoE نیز برای سخنرانی در صف ایستاده‌اند و ممکن است معامله‌گران کابل را قبل از خرده‌فروشی در بریتانیا در روز جمعه سرگرم کنند.

شاخص دلار امروز بالای 103 تقویت شد. پس از آن که گزارش قوی‌تر از حد انتظار CPI ایالات متحده انتظاراتی را که فدرال رزرو برای پایین آوردن تورم باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، تقویت کرد.
نرخ تورم سالانه در ایالات متحده اندکی کاهش یافت و از 6.5 درصد در دسامبر به 6.4 درصد در ژانویه رسید که کمترین میزان از اکتبر 2021 بود، اما بالاتر از انتظارات بازار 6.2 درصد بود. با توجه به دلایل بالا شاهد حرکت نزولی پوند خواهیم بود.

آخرین تفسیر فدرال رزرو همچنین نشان داد که سیاست گذاران عمدتاً از افزایش بیشتر نرخ بهره حمایت می کنند، اگرچه رئیس بانک فدرال رزرو فیلادلفیا، پاتریک هارکر، گفت که فدرال رزرو به نقطه ای نزدیک می شود که نرخ ها به اندازه کافی محدود کننده هستند. اکنون سرمایه‌گذاران برای سرنخ‌های بیشتر در مورد اقتصاد به داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده نگاه می‌کنند. 

تحلیل 

در تایم فریم چهار ساعته مطابق با تحلیل های قبلی ارئه شده ، قیمت به محدوده EMA 120 پس از ورود با واکنش دوباره نزولی مواجه شد. این تلاش کاهشی انتظار را برای ادامه نزول و تلاش برای شکست کانال صعودی اخیر فراهم می کند.

تحلیل تکنیکال GBPUSD

برای مشاهده اخبار دنیای ارزهای دیجیتال و فارکس تبریز فایننس بهترین مرجع برای شما عزیزان است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس