پیروی بازار فلز گران‌بها از دلار یا اونس جهانی طلا؟

قیمت طلا و سکه در نخستین روز از آخرین هفته فروردین باز هم از قیمت دلار تبعیت کرد. بازار فلز زرد امروز در مسیر کاهش قیمت قرار گرفت. این در حالی است که قیمت حباب سکه روند افزایشی را در پیش گرفت و با کاهش همراه نشد. در نخستین روز از آخرین هفته فروردین ۱۴۰۲ قیمت طلا و سکه در مسیر نزولی قرار گرفت. بازار فلز زرد امروز نیز مانند هفته گذشته، متاثر از کاهش محدودِ قیمت دلار، اُفت قیمت داشت. به اعتقاد تحلیلگران بازار این تاثیر مستقیم قیمت دلار است که قیمت طلا و سکه را در مسیر نزولی قرار داده است. هر چند هفته گذشته دلار روند نسبتا باثباتی داشت و در دو پله ابتدایی کانال پنجم نوسان داشت، اما قیمت در بازار فلز زرد بدون توجه به محدوده دو هزار دلاری انس جهانی طلا در مسیر کاهشی قرار گرفت. 

برای خرید طلا و سکه تردید نکنید

در همین راستا نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به خریداران سکه و طلا توصیه کرد معاملات خود را انجام دهند و منتظر کاهش یا افزایش خاصی نباشند. وی گفت: علی‌رغم افزایش قیمت اونس جهانی طلا و ورود به محدوده دو هزار دلاری، اما در بازارهای داخلی قیمت ارز عامل اصلی تعیین قیمت طلا و سکه بوده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در هفته گذشته تقاضا برای خرید ربع سکه بیشتر شده و این موضوع منجر به تقویب بهای قیمت سکه تمام طرح جدید، ربع سکه و مصنوعات طلا شد، اما برخی قطعات سکه نظیر سکه تمام طرح قدیم، نیم‌سکه سکه‌های گرمی بدون تغییر قیمت معامله می‌شوند.

بذرافشان تاکید کرد: بخش مهمی از افزایش‌ قیمت‌ها در بازار داخل، تحت تاثیر نوسان قیمت‌ها در بازار جهانی است. اما در بازار داخل، قیمت‌‍‌ها ثبات نسبی خود را حفظ کرده است، بنابراین در انجام معاملات تردید نداشته باشند. وی یادآور شد: اگر مردم قصد خرید یا فروش سکه و طلا را دارند، معاملات خود را انجام دهند و منتظر کاهش یا افزایش خاصی نباشند. اکنون زمانیست که مردم می‌توانند معاملات خود را در رابطه با سکه و مصنوعات طلا انجام دهند.

همراهان گرامی برای مشاهده اخبار ارز دیجیتال و فارکس وب سایت تبریز فایننس بهترین مرجع برای شما می باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس