قیمت طلا و سکه 20 بهمن 1401

قیمت طلا و سکه دیروز هم با قیمت دلار همراه نشد و روند افزایشی محدودی داشت. فعالان بازار محدوده فعلی قیمت دلار را ناشی از دخالت بازارساز می‌دانند و معتقدند بر خلاف دلار، بازار فلز زرد از اقدامات دستوری پیروی نمی‌کند.

امروز قیمت طلا و سکه مطابق روز گذشته نوسان محدودی در مسیر افزایشی داشت. در نخستین ساعات معاملاتی دیروز قیمت سکه با کاهش بازگشایی شد اما در میانه روز روند افزایشی به خود گرفت.

قیمت دلار دیروز ۱۰۰ تومان ارزان‌تر شد اما بازار فلز زرد از دلار تبعیت‌ نکرد. سرپیچی قیمت طلا و سکه از نرخ دلار، دیروز نیز در بازار معاملات خود را نشان داد.

سرپیچی فلز زرد از اقدامات دستوری

معامله‌گران معتقدند نوسانات کاهشی قیمت دلار چندان قابل توجه نیست و بازارساز با عرضه گسترده، این اسکناس آمریکایی را کاهش داده است و طلا و سکه چندان از اقدامات دستوری پیروی نمی‌کنند.

انس جهانی طلا که اواخر هفته گذشته با ریزش شدید، محدوده ۱۹۰۰ دلاری را ترک کرد و حدود ۹۰ دلار ریخت در حال بازسازی مسیر افزایشی است. در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با قیمت ۱۸۸۰.۸۷ دلار در حال معامله است. در هفته‌های گذشته معامله‌گران معتقد بودند؛ انس جهانی طلا بازیگر فعالی برای تعیین قیمت طلا و سکه در بازار داخلی نیست.

فعالان بازار می‌گویند سکه در پایین محدوده ۲۴ میلیون تومانی گیر افتاده و برای روند صعودی، قیمت دلار باید افزایش قابل توجهی داشته باشد.

آنها معتقدند یکی از دلایلی که باعث شده سکه از مرز حساس بازارساز عبور نکند، نوسانات محدود قیمت دلار در یک محدوده خاص است.

ادامه نوسانات افزایشی در بازار فلز زرد

امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی در پله نخست کانال ۲۴ میلیون تومانی نوسان داشت. سکه امامی با قیمت ۲۴ میلیون و ۱۹۹ هزار تومان در حال معامله است و نسبت به روز گذشته ۵۱ هزار تومان گرانتر شده است.

سکه بهار آزادی روز گذشته نوسان قیمتی نداشت. اما امروز نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. هر چند این افزایش باعث نشد به کانال ۲۳ میلیون تومانی ورود کند. سکه بهار با قیمت ۲۲ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه دیروز ۵۰ هزار تومان ارزانتر شد و امروز ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. این قطعه از سکه با قیمت ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد. ربع سکه بدون تغییر و با قیمت ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد. قیمت سکه گرمی برخلاف سایر قطعات سکه ۵ هزار تومان کاهش داشت و با قیمت ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

برای مشاهده اخبار بروز دنیای ارزهای دیجیتال و فارکس وب سایت تبریز فایننس بهترین مرجع برای شما است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس