قیمت طلا و سکه 8 فروردین 1402

قیت طلا و سکه امروز با توجه به روند صعودی قیمت دلار مسیری افزایشی را پشت سر می‌گذارند، این در حالی است که انس جهانی امروز کاهش قیمت داشته است. امروز هشتم فروردین 1402 با وجود کاهش قیمت در بازار جهانی طلا، روند صعودی قیمت در بازار دلار و پیشروی آن در پله اول کانال پنجم، قیمت طلا و سکه امامی را با افزایش مواجه کرده است. قیمت هر اونس طلا نیز امروز به هزار و 956 دلار رسیده است. این فلزات ارزشمند به‌طور کلی نسبت به روزهای پایانی سال 1401 مسیری رو به بالا را می‌پیمایند و نوساناتی افزایشی را تجربه کرده‌اند.

پیش‌بینی کوتاه‌مدت قیمت طلا و سکه

مجتبی دیبا، کارشناس بازارهای مالی در این خصوص گفت: پیش‌بینی کوتاه‌مدت من برای روند طلا و سکه در کوتاه‌مدت ثبات قیمت و اگر از دلار بخواهیم کمک بگیریم نوسان در حدود 46 تا 52 هزار تومان است. او ادامه داد: در اردیبهشت‌ماه احتمالا تکلیف مواضع سیاسی روشن‌تر می‌شود و در آن بازه شاید بتوان مسیر کلی سال را بهتر پیش‌بینی کرد.

پیش‌بینی قیمت سکه بر اساس تورم

این کارشناس بازارهای مالی همچنین درباره روند تورم بیان کرد: در مورد پیش‌بینی بلندمدت به‌طور ساده باید گفت داده‌های تورمی امسال، ترجیحات بودجه و یا مباحثی مثل انتظارات تورمی را نشان می‌دهد در خوشبینانه‌ترین حالت تورم 40 درصدی و غیر از آن تورم بالای 40 درصد یعنی 50 تا 60 درصد را شاهد خواهیم بود. دیبا گفت: اگر این را با حدود قیمتی دلار آخر سال یعنی 50 هزار تومانی ترکیب کنیم کانالی بین 6 تا هفت را میانگین برای پایان سال قیمت دلار می‌توان پیش‌بینی کرد. او درباره پیش‌بینی قیمت سکه تا پایان سال 1402 نیز توضیح داد: برای سکه نیز با حدود تورمی که گفته شد و با بازه قیمتی 27 تا 28 میلیون در اواخر سال 1401، می‌توان بازه قیمتی 38 تا 43 میلیون تومان را میانگین قیمت سکه در پایان سال 1402 دانست.

جهت مشاهده اخبار ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه نمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس