قیمت طلا و سکه 16 فروردین 1402

دیروز نیز قیمت طلا و سکه کاهش داشت. برخی کارشناسان بازار معتقدند در صورت تزریق اخبار مثبت به بازارهای مالی روند کاهشی قیمت ادامه دارد. دیروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ قیمت طلا و سکه متعاقب کاهش قیمت دلار در روند نزولی باز شد. بازار فلز زرد همزمان با بازگشایی بازار، پس از تعطیلات نوروز در مسیری نزولی قرار گرفت.

نیم‌سکه از خانواده سکه‌ها جا ماند

هر چند کاهش قیمت دیروز، مانند روز گذشته میلیونی نبود اما تمام قطعات سکه به غیر از نیم‌سکه ارزان شدند. با وجود اینکه برخی فعالان بازار ارز روند قیمت دلار را دستوری و موقتی می‌دانند و معتقدند این کاهش قیمت دلار در میان‌مدت و بلندمدت ماندگار نیست اما برخی فعالان بازار ارز به این موضوع خوشبین هستند و معتقدند افزایش قیمت طلا و سکه مانند ماه‌های پایانی سال گذشته نخواهد بود.

اخبار سیاسی مساعد است؟

برخی کارشناسان، اخبار بهبود روابط بین‌المللی ایران را دلیل کاهش قیمت فعلی در بازار دلار و به تبع آن طلا و سکه می‌دانند. اما خبرگزاری آکسیوس به نقل از منابع مطلع خبری اعلام کرده است که طرح پیشنهادی توافق موقت آمریکا توسط ایران رد شده است. این موضوع می‌تواند شعله افزایش قیمت دلار را تند کند و به تبع آن قیمت طلا و ارز نیز متاثر خواهند شد.

 سکه امامی پرچمدار بیشترین کاهش نرخ در بازار امروز

سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲،  قیمت سکه امامی بیش از ۹۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. این قطعه از سکه در لحظه نگارش این گزارش به کف کانال ۳۰ میلیون تومانی رسید و با قیمت ۳۰ میلیون و ۷۹۲ هزار تومان معامله ‌شد. قیمت سکه بهار آزادی که روز گذشته کاهش بیش از دو میلیون تومانی داشت، ‌امروز ۱۸۰ هزار تومان ارزان‌تر شد و به قیمت ۲۷ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان رسید.

نیم سکه بدون تغییر و با همان قیمت روز گذشته معامله شد. این قطعه از سکه با قیمت ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مبادله شد. ربع سکه ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت و به قیمت ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. امروز قیمت سکه گرمی کاهش ۲۰۰ هزار تومانی داشت. این قطعه از سکه با قیمت ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا نیز روند نزولی داشت. هر مثقال طلا ۱۹۴ هزار تومان ارزان شد. هم‌ اکنون هر مثقال طلا در کانال ۱۰ میلیون تومانی و با قیمت ۱۰ میلیون و ۹۶۱ هزار تومان مبادله می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۴۶ هزار و ۲۰۰ تومانی به قیمت دو میلیون و ۵۳۰ هزار تومان رسید.

برای مشاهده اخبار بروز ارز دیجیتال و فارکس سایت تبریز فایننس بهترین مرجع برای شما است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس