قیمت طلا و سکه، طلا نوسانی شد

 قیمت طلا و سکه با نزدیکی قیمت دلار به محدوده ۵۲ هزار تومانی، در روند صعودی آغاز به کار کرد. این روند افزایشی نسبت به روزهای گذشته با شیب بیشتری همراه است. ۳۰ فروردین قیمت طلا و سکه با روند افزایشی آغاز به کار کرد. این روند صعودی با نزدیکی دلار به محدوده ۵۲ هزار تومانی کلید خورد. در لحظه نگارش این گزارش بازار فلز زرد در برخی قطعات نظیر سکه بهار در مرز افزایش و کاهش قیمت گرفتار شده و نوسان زیادی دارد. در آخرین معامله روز گذشته قیمت سکه امامی با کاهش ۱۰۵ هزار تومانی به کار خود پایان داد. قیمت طلا نیز با کاهش قیمت سکه همراه شد. سایر قطعات نیز با کاهش قیمت مبادله شدند. اما امروز بازار فلز گرانبها برخلاف دیروز با افزایش قیمت بازگشایی شد.

رفت و برگشت قیمت طلا و سکه از نخستین روز هفته جاری تا امروز به صورت یک روز در میان کاهشی و افزایشی بوده است. باید در نظر داشت این نوسان در محدوده مشخصی گرفتار بود.

این در حالی است که روز گذشته دلار همزمان دو روند را تجربه کرد. بازگشایی اسکناس آمریکایی با کاهش قیمت همراه بود اما در پایان روز گذشته با افزایش محدود به کار خود پایان داد. این نوسان دلار در کف کانال ۵۰ هزار تومانی، کاهش روز گذشته قیمت طلا و سکه را تعدیل کرد اما روند در بازار فلز گرانبها برنگشت.

فعالان بازار طلا و سکه معتقدند اگر قیمت دلار کانال ۵۰ هزار تومانی را ترک کند، قیمت سکه محدوده ۳۰ میلیون تومانی را از دست خواهد داد. این پیش‌بینی بنابر همگرایی شدید قیمت طلا و سکه با قیمت دلار در روزهای معاملاتی سال جاری قوت گرفته است.

کارشناسان اقتصادی نیز می‌گویند سکه در روزهای آینده تنها در صورتی شانس رشد قیمت دارد که قیمت دلار در بازار آزاد به صورت معناداری افزایش یابد و به بالای مرز ۵۲ هزار تومانی صعود کند. گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش قیمت دلار با محدوده ۵۲ هزار تومانی کمتر از ۱۰۰ تومان فاصله دارد. همچنین انس جهانی طلا از شب گذشته تا کنون با کاهش نزدیک به ۳۰ دلاری محدوده دو هزار دلاری را از دست داد و با قیمت هزار و ۹۷۷ دلار و ۱۲ سنت در حال معامله است.

همراهان گرامی جهت مشاهده اخبار بروز ارزهای دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس