افزایش قیمت توکن های هوش مصنوعی در روزهای گذشته

به دنبال انتشار خبر سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری گوگل کلود(یک خدمت محاسبات ابری است که توسط گوگل برای میزبانی در همان زیرساختی که گوگل برای استفاده داخلی محصولات کاربر نهایی، مانند جستجوی گوگل و یوتیوب ارائه می‌شود. سکوی ابری توسعه‌دهندگان محصولات را قادر می‌سازد که طیف وسیعی از برنامه‌ها را از وب سایت‌های ساده برای برنامه‌های کاربردی پیچیده ایجاد کنند. سکوی ابری گوگل، بخشی از یک مجموعه خدمات شرکت اقتصادی Google Cloud است و فراهم کننده مجموعه‌ای از خدمات مبتنی بر ابر پیمانه‌ای با یک میزبان از ابزارهای توسعه است.) روی استارتاپ آنتروپیک (Anthropic) که در این عرصه فعال است، قیمت برخی از ارزهای دیجیتال فعال در این زمینه هم رشد کرده است. برای مثال، توکن سینگیولاریتی نت با نماد (AGIX)، طی ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۲۸ درصدی را تجربه کرده است.

توکن های Fetch.ai و آرتیفیشیال لیکویید اینتلیجنس (Artificial Liquid Intelligence) نیز که از دیگر پروژه های نسبتا مطرح فعال در این حوزه هستند، طی شبانه روز گذشته به ترتیب ۲۵ و ۳۷ درصد افزایش قیمت داشته اند. افزایش توکن‌های هوش مصنوعی پس از شرکت آلفابت گوگل رخ داد.  طبق گزارش ها، نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار در استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic AI سرمایه گذاری کرده است که در حال آزمایش رقیب ChatGPT OpenAI است.

توکن های مبتنی بر هوش مصنوعی در حال افزایش هستند و از بیت کوین پیشی می گیرند. گوگل و آنتروپیک به دنبال سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری مایکروسافت در OpenAI وارد همکاری جدیدی شدند؛ این به دنبال سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری مایکروسافت در استارت‌آپ هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۹ و یک دور اضافی در سال ۲۰۲۱ است.

همراهان عزیر تبریز فایننس جهت مشاهده اخبار بروز ارزهای دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس