دلار در محدوده 1860 قرار گرفته است

قیمت طلا همچنان در محدوده 1860 دلار در حال نوسان است. همچنین اعمال فشار نزولی بر XAU/USD می تواند ترس های پیرامون روابط ایالات متحده و چین و همچنین اضطراب پیش از شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ژانویه باشد.

همچنین ترس از پرواز اشیای مرموز بر فراز ایالات متحده و چین اخیراً بر این احساسات تأثیر گذاشته است، حتی زمانی که ژنرال آمریکایی اتهامات مربوط به پکن را رد کرد. ژنرال ایالات متحده ترس بازار از جاسوسی چینی ها از ایالات متحده و هجوم احتمالی به سمت پناهگاه های امن را رد کرد و گفت: ما دلیلی نداریم که فکر کنیم آخرین اشیاء مشاهده شده چینی هستند.

با این حال، این واقعیت که ایالات متحده نزدیک به چهار شیء از این قبیل را ساقط کرد در حالی که چین آماده ضربه زدن به یکی از آنهاست، مسائل را روی میز ژئوپلیتیک نگه می دارد و مشخصات ریسک را متزلزل می کند.

در مواضع اقتصادی نیز اتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، شایعات مربوط به کاهش نرخ بهره را در سال 2023 به عقب انداخت. با این حال، سیاستگذار اشاره کرد: فدرال رزرو احتمالا امسال کاهش نخواهد داشت، اما اگر تورم شروع به کاهش کند، ممکن است در سال 2024 بتواند این کار را انجام دهد. اظهارات او بیشتر با خوش بینی محتاطانه جروم پاول رئیس فدرال رزرو مطابقت داشت و از این رو خریداران دلار آمریکا را به چالش می کشید.

با این حال، انتظارات تورمی ایالات متحده به ازای نرخ های تورم سربه سر 10 ساله و 5 ساله از سوی فدرال رزرو سنت لوئیس (FRED) در حول و حوش بالاترین سطح ماهانه ثابت تر باقی می ماند و زیربنای تعصب افراطی فدرال رزرو است که به نوبه خود به نفع دلار و اعمال فشار بر طلا است.

معامله گران طلا ممکن است شاهد نزول بیشتری در قیمت طلا باشند، اما این امکان وجود دارد سرعت نسبت به شاخص CPI آمریکا در روز سه شنبه آهسته باشد.

اگر داده های تورم برنامه ریزی شده ایالات متحده اعداد قوی را منتشر کند، نگرانی های تندرو فدرال رزرو می تواند قیمت XAU/USD را کاهش دهد. از طرف دیگر، CPI  ملایم تر ایالات متحده ممکن است مذاکرات محوری سیاست را تجدید کند و باعث افزایش قیمت طلا شود.

تحلیل تکنیکال

در تایم فریم سی دقیقه، حرکت قیمت در منطقه مقاومت 1870 – 1871.50 و حمایت 1853.80 – 1852.50 محصور شده است. این رفتار که نشان دهنده یک روند خنثی است و تا زمانی که یکی از این دو سطح شکسته نشود به حرکت خود ادامه خواهد داد. شکست حمایت مذکور، انتظار برای ادامه کاهش قیمت تا محدوده  1840 دلار را فراهم می کند.

تحلیل تکنیکال

نکته مهم

 این تحلیل‌ صرفاً به جهت اطلاع‌رسانی از فضای عمومی بازار ارائه می‌شوند و هیچگونه پیشنهادی برای خرید یا فروش نیست.

 

وب سایت تبریز فایننس بهترین مرجع برای کسانی که به دنبال اخبار بروز دنیای بازار های مالی هستند می باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس