اختلاف مجلس و دولت بر سر استخراج ارزهای دیجیتال!

آبان ماه سال گذشته بود که دولت آیین‌نامه استخراج ارزهای دیجیتال را ابلاغ کرد. در این آیین‌نامه، صدور هرگونه مجوز استخراج رمزارز به وزارت صنعت، معدن و تجارت یا سازمان‌های مناطق آزاد تجاری صنعتی واگذار شده که باید با هماهنگی وزارت نیرو برای تامین برق یا وزارت نفت برای تامین گاز یا سوخت فسیلی صورت بگیرد.
حال، هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین که زیرمجموعه مجلس است و باید این آیین‌نامه را تایید کند، به آن ایراد قانونی وارد کرده است. محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، اعطای مجوز استخراج رمزارز را بر عهده بانک مرکزی دانسته و در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، عنوان کرده که واگذاری این تکلیف به وزارت صمت یا سازمان‌های مناطق آزاد مغایر با قانون است.

بر اساس نامه قالیباف به رئیسی، رای مقدماتی هیات تطبیق، مغایرت قانونی اعطای این اختیار به وزارت صمت را ذکر کرده بود اما دولت بخش مربوط به این اختیار را اصلاح نکرده است. پیش از این و در مرداد ماه ۹۸ نیز دولت وقت با ابلاغ آیین‌نامه فرایند استخراج رمزارزها، وزارت صمت را متولی اعطای مجوز کرده بود. حال، باید دید که دولت در پاسخ به این نامه، مصوبه خود در این زمینه را تغییر خواهد داد یا خیر.

همراهان عزیز جهت مشاهده اخبار بروز ارزهای دیجیتال و فارکس می توانید به وبسایت تبریز فایننس که بهترین مرجع در این زمینه است مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس