توقف فعالیت میلیاردها دلار کارت گرافیکی با ادغام اتریوم

کارت گرافیکی


بر اساس داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant)، انتقال بلاک چین اتریوم به اجماع اثبات سهام باعث شده است که فعالیت حدود ۸.۱ میلیارد دلار از کارت‌های گرافیکی (GPUها) متوقف شود. کارت‌های گرافیکی منبع قدرت محاسباتی تأیید تراکنش‌ها و کسب پاداش در بلاک چین اثبات کار اتریوم بودند. ماینرهای اتریوم برای مثال در ماه مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت) نرخ هشی به اندازه ۱.۰۶ پتاهاش (PH/s) را برای بلاک چین این ارز دیجیتال ارائه می‌کردند و هرگز تغییر چندانی در رویه خود ایجاد نکردند. ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم(ایده این ارز توسط ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۳ طی یک مقاله سفید (White Paper) ارائه شد. او در مجله بیت کوین فعالیت می‌کرد و اعتقاد داشت بیت کوین دچار کاستی هایی است که باید برطرف شود. در نهایت او در ژانویه ۲۰۱۴ به همراه چند توسعه دهنده دیگر ایده خود را کامل تر کرد و در ماه اوت همان سال، برای پیاده‌سازی پروژه خود جذب سرمایه کرد.اتر یک ارز رمزپایه است که در شبکه اتریوم از آن استفاده می‌شود. پس اگر قرار باشد در شبکه اتریوم تراکنشی انجام دهیم، باید از توکن اتر استفاده کنیم  ارزش اتریم در ۱۳ ژانویه ۲۰۱۸ به بالاترین حد خود (۱٬۴۳۲٫۸۸ دلار) رسید، ارزش آن طی ماه‌های بعد تا ۸۳٫۱۵ دلار کاهش یافت، برای مطالعه بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید)، نیز در گذشته در مورد وفاداری طولانی ماینرهای اتریوم اظهار نظر کرده و گفته بود که عجله نکردن ماینرها برای فروش دارایی‌های خود دلگرم‌کننده و شگفت‌انگیز است.

 

 

اگر می خواهید از بروزترین اخبار دنیای ارز دیجیتال و فارکس مطلع شوید به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آمد بهار جان ها


تبریز فایننسی های عزیز و گرامیــ
عیدتون مبارک صد سال به این سال ها

به رسم هر سال تبریزفایننس عیدی داره اونم چه عیدی
شروع سال بهترین زمان برای یادگیریه و ما هم به همین بهونه چنتا دوره برا اونایی که هیچ آشنایی و پیش زمینه ای به این حوزه ندارن آماده کردیم امسال سعی کردیم با سه دوره متفاوت و البته مهم در حوزه بازار های مالی مهمون خونه هاتون باشیم.
برای شرکت در طرح عیدانــــه تبریز فایننس فرم مقابل رو تکمیل کنین تا همکارانمون کد ورود منحصر به فرد رو به شماره تلفن تون پیامک کنن.