برنامه خاموشی مراکز استخراج رمزارز در ایران

محمد خدادادی مجری طرح تامین برق رمزارزهای شركت توانیر از خاموشی مراکز استخراج رمزارز در ایام اوج مصرف خبر داد و گفت: مطابق مصوبه هیات وزیران با موضوع آیین‌نامه استخراج رمزدارایی‌ها، فروش برق از شبکه سراسری در ایام محدودیت‌دار، اعم از فصول گرم و سرد سال ممنوع است.

همچنین وی ادامه داد، بر این ‌اساس، آن دسته از مزارع استخراج رمزارز که برق خود را از شبکه سراسری تضمین می‌کنند، در ساعت‌هایی از شبانه‌روز که تقاضای مصرف به اوج خود می‌رسد، خاموش خواهند شد.
او در مورد وضعیت تامین برق مراکز استخراج رمزارزها با انرژی‌های تجدیدپذیر این چنین بیان کرد که، امکان تامین برق مراکز استخراج رمزدارایی از محل نیروگاه‌های تجدیدپذیر فراهم شده است و شبکه برق خدمات ترانزیت و هموارسازی جریان انرژی الکتریکی را به این دسته از متقاضیان ارائه می‌کند.
خدادادی ادامه داد، مراکز استخراج رمزدارایی که با نیروگاه‌های تجدیدپذیر قرارداد دوجانبه داشته باشند، به ‌اندازه برقی که نیروگاه تجدیدپذیر تولید می‌کند، اجازه مصرف خواهند داشت.

وی درباره اقدام سازمان ملی استاندارد در مورد صدور مجوز برای ترخیص دستگاه‌های استخراج رمزارز هم افزود، استفاده از ماینرهای غیراستاندارد صرفا  سوءاستفاده از برق یارانه‌ای است. بنابراین، اقدام سازمان ملی استاندارد ایران در اجباری کردن استاندارد معیار مصرف انرژی و اقدام گمرک جمهوری اسلامی ایران در ممنوعیت ورود ماینرهای با رتبه انرژی پایین‌تر از B، کمک شایانی به کاهش سوءاستفاده از برق یارانه‌ای برای استخراج رمزدارایی‌ها خواهد کرد.

همراهان گرامی شما می توانید برای مشاهده اخبار بروز ارزهای دیجیتال و فارکس به وبسایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس