معرفی بهترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال و ساز و کار آن ها

وام دهی و قرض دهی یکی از مفاهیم و ابزارهای نسبتا جدید حوزه ارزهای دیجیتال است. ابزاری که پس از گذشت مدت کوتاهی، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. درواقع، وام دهی و قرض دهی روش خوبی برای کسب درآمد افرادی است که قصد فروش ارزهای دیجیتال خود را ندارند و با این حال، می‌خواهند با دارایی‌های خود کسب درآمد کنند. وام‌دهی و قرض دهی گزینه مناسبی برای افرادی است که به دنبال کسب درآمد کم‌ریسک از حوزه ارزهای دیجیتال هستند. استفاده از این روش کسب درآمد نیاز به دانش و اطلاعات بالایی دارد و به‌کارگیری آن به افرادی که تازه وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده‌اند، توصیه نمی‌شود، برای آشنایی بیشتر با بهترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال و ساز و کار آن ها تا انتهای مقاله همراه تبریز فایننس باشید.

منظور از وام دهی ارز دیجیتال چیست؟

بررسی ساختار وام‌گیری و وام‌دهی در دیفای (DeFi) - بورسینس

وام‌های ارز دیجیتال مشابه وامی است که از بانک دریافت می‌کنید. در سیستم مالی سنتی، بانک از طریق مبلغی که کاربران در آن سپرده‌گذاری کرده‌اند، به دیگران وام می‌دهد. سپس مقداری سود به کسانی که دارایی خود را سپرده‌گذاری کرده‌اند، پرداخت می‌کند، اما برای اینکه خود متضرر نشود، از وام‌گیرنده سود بیشتری دریافت می‌کند. در حال حاضر با استفاده از دو فناوری مرتبط با بلاک چین این نرخ‌های بهره هم از نظر میزان سود و هم از نظر ریسک‌پذیری تا حد زیادی بهبود یافته‌اند.

با استفاده از قراردادهای هوشمند، بدون آنکه اعتبار وام‌گیرنده بررسی شود، از پرداخت اقساط وام، اطمینان حاصل می‌شود. قراردادهای هوشمند کدهایی در بلاک چین هستند که می‌توانند کارهای خاصی را انجام دهند؛ مانند نگهداری وثیقه وام در یک حساب امانی.

استیبل کوین‌ها این امکان را به شما می‌دهند که بدون قرارگرفتن در معرض نوسانات شدید قیمت بیت کوین، نرخ سود بیشتری کسب کنید. استیبل کوین‌ها، مانند USDC، DAI و Tether، ارزهای دیجیتالی هستند که قیمت آن‌ها همیشه برابر با ۱ دلار است. این ارزهای رمز پایه می‌توانند از طریق ذخایر دلار آمریکا و آربیتراژ در تمام زمان‌ها قیمت ثابتی داشته باشند. در حال حاضر دو نوع پلتفرم‌ وام دهی ارز دیجیتال در بازار وجود دارد: پلتفرم‌های وام دهی متمرکز و پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi).

پلتفرم‌های وام دهی رمزنگاری متمرکز

ساز و کار وام دهی ارز دیجیتال متمرکز چگونه است؟ | مجله اینترنتی تحلیلک

جالب است بدانید که پلتفرم‌های وام دهی متمرکز ارزهای دیجیتال شبیه بانک‌ها عمل می‌کنند. پلتفرم‌هایی مانند BlockFi امکان را به شما این می‌دهند که با ذخیره دارایی خود در پلتفرم، از ارز دیجیتال خود سود کسب کنید. BlockFi با استفاده از دارایی‌ای که شما در اختیار آن قرار داده‌اید، به دیگر کاربران خود وام می‌دهد. در حقیقت نرخ بهره‌ای که این پلتفرم‌ها برای شما در نظر می‌گیرند، یک نرخ بهره شناور است؛ به این معنا که با عرضه و تقاضا تغییر می‌کند. با این حال، طی سال گذشته، APY (درصد عملکرد سالانه) برای استیبل کوین‌ها در پلتفرم‌های وام دهی ارزهای دیجیتال تقریباً در حدود ۶ تا ۱۰ درصد ثابت مانده است. به خاطر داشته باشید که در این سیستم، ارز دیجیتالی که برای سپرده‌گذاری در نظر گرفته‌اید، با نرخ سودی که دریافت می‌کنید، مرتبط هستند؛ برای مثال شما می‌توانید نرخ بهره ۶ درصدی از بیت کوین کسب کنید، اما اگر بخواهید در حساب خود USDT (استیبل کوین) سپرده‌گذاری کنید، می‌توانید سالانه ۹.۳ درصد درآمد کسب کنید.

پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)

دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز چیست؟ - فرصت پلاس

DeFi صنعت جدیدی است که به‌تازگی در میان سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال محبوبیت یافته است. DeFi از قراردادهای هوشمند برای جایگزینی اشخاص ثالث متمرکز در تراکنش‌ها استفاده می‌کند؛ برای مثال در DeFi به‌جای اینکه بانک وام‌ها را مدیریت کند، از حساب‌های امانی و کد برای مدیریت دارایی استفاده می‌شود. قراردادهای هوشمند در اصل تنها قراردادهای روی بلاک چین هستند. از آنجا ‌که این کد در بلاک چین بارگذاری می‌شود (معمولاً اتریوم، زیرا بیت کوین از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی‌کند)، می‌تواند امنیت ارزهای دیجیتال را تضمین کند تا زمانی که امور از پیش تعیین‌شده، توسط کاربر انجام شود.

برای مثال، قراردادهای هوشمند این شرایط را برای کاربران فراهم می‌کنند که بدون داشتن اعتبار، برای گرفتن وام اقدام کنند. اگر می‌خواهید از طریق ارز دیجیتال وام بگیرید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که وثیقه خود را به قرارداد هوشمند اضافه کنید و سپس انتخاب کنید که می‌خواهید از کدام ارز وام بگیرید.

چگونه وام ارز دیجیتال بگیریم؟

آموزش دریافت وام با ارز دیجیتال :: تتر ایران

در نظر بگیرید که ده عدد رمزارز در اختیار دارید که تمایلی به فروش و یا معامله آن‌ها ندارید و تصمیم می‌گیرید که با آنها درآمد غیرفعال کسب کنید. شما این رمزارزها را در یک پلتفرم وام‌دهی کریپتو قرض می‌دهید و در ازای آن به صورت هفتگی و یا ماهانه سود دریافت می‌کنید؛ نرخ بهره‌ای که دریافت می‎‌کنید بستگی به پلتفرمی که انتخاب کردید و همچنین نوع دارایی شما دارد. این سود می‌تواند بین 3 تا 7 درصد و در استیبل کوین‌ها تا 17 درصد باشد. مشابه وام‌‌های سنتی در این نوع وام هم شما نیاز به یک وثیقه دارید. برای دریافت وام با پشتوانه رمزارزها، وام‌گیرندگان دارایی‌های رمزنگاری خود را وثیقه می‌کنند و سپس وام را به مرور زمان پرداخت می‌کنند تا وثیقه خود را پس بگیرند.

ذکر این نکته این ضروری است که با وجود این که مالکیت دارایی‌هایی را که به عنوان وثیقه قرار دادید حفظ می‌کنید اما در عین حال برخی از حقوق دارایی‌های خود را، مثل فروش یا معامله آن را از دست می‌دهید. در ادامه اگر وام گیرنده قادر به بازپرداخت وام نباشد یا تصمیم به بازپرداخت آن نداشته باشد، سرمایه‌گذاران می‌توانند دارایی‌های رمزنگاری شده را برای جبران ضرر خود بفروشند.

ویژگی های وام دهی ارز دیجیتال

 

این سیستم وام دهی کارایی بیشتری دارد

بازپرداخت وام‌های با پشتوانه رمز ارزها آسان‌­تر است و می‌تواند در زمینه‌های مختلفی استفاده شود. در وام دهی سنتی، وام گیرنده مجبور است با جزئیات تمام شرح دهد که پول دریافتی را صرف چه کاری خواهد کرد. اما در وام دهی به کمک ارز دیجیتال چنین مکانیزمی وجود ندارد. در برخی از فعالیت‌ها، وام دهی سنتی دیگر پاسخگو نیست و کمکی به آنها نمی‌کند.

مالیات

به هنگام ثبت نام برای وام با پشتوانه رمز ارزها، این دارایی‌ها برای فروش و حراج در نظر گرفته نمی‌شوند و در نتیجه، مالیات‌ها در طول تراکنش‌ها حذف می‌شوند. در این صورت، وام گیرنده می‌تواند پول فیات را به عنوان وام دریافت کند و بهره کمتری نسبت به مالیات بر دارایی‌های سرمایه‌ای پرداخت کند.

درگیری های اداری

در سیستم های سنتی فرد وام گیرنده باید زمان زیادی را صرف تهیه کردن اسناد و مدارک مورد نیاز و البته فرد معتمد برای بانک کند. در نهایت، اغلب این پروسه زمان بر و در خیلی موارد بدون سرانجام خواهد بود. اما در شبکه های وام دهی غیرمتمرکز کنونی این مشکل تا حد زیادی برطرف شده و می‌توان در کمتر از یک ساعت از پلتفرم دارایی دیجیتال قرض گرفت.

محدودیت مبلغ وام در سیستم متمرکز

معمولا در سیستم های متمرکز محدوده مشخصی برای وام گرفتن وجود دارد و هرچه میزان وام بیشتر باشد سختی گرفتن آن نیز بیشتر می‌شود. از سمت دیگر معمولا بانک‌ها، وام‌هایی با ارزش خیلی پایین به مشتریان خود نمی‌دهند و برای خود فرد نیز روند سخت وام‌گیری و زمان آن، گرفتن وام با مبالغ پایین را بی‌ارزش می‌کند. اما در سیستم‌های غیرمتمرکز کنونی این مشکل نیز برطرف شده است.

وام دهی بدون نهاد متمرکز

در وام‌های با پشتوانه ارزهای دیجیتال، وام گیرنده و وام دهنده هر کدام بسته به نیازهای خود، با یکدیگر مواجه می‌شوند؛ وام دهنده پول فیات را در اختیار شبکه قرار داده و وام گیرنده نیز رمز ارزها را دریافت می‌کند. بهره این وام از قبل به صورت شفاف توافق می‌شود. سپس وامی به ارزش ۷۰ درصد (این مقدار در پلتفرم‌های مختلف تفاوت دارد)، قیمت بازار ارز دیجیتال وثیقه به وام گیرنده ارائه می‌شود. با پایان یافتن دوره وام، وام گیرنده پول را به همراه سودش بازپرداخت می‌کند. در تمام این کارها هیچ نهاد متمرکزی وجود ندارد.

وام دهی سنتی در برابر وام دهی ارز دیجیتال

پس از این که پارامترهای وام‌های با پشتوانه ارزهای دیجیتال را متوجه شدیم، باید از خود بپرسیم که آیا این نوع از وام دهی به نفع هر دو طرف هست یا نه؟ آیا این سیستم واقعا کارایی دارد؟ در وام دهی سنتی، وام دهنده و وام گیرنده باید قراردادی که توسط وکیل یا شخص ثالث تعیین شده را امضا کنند. در مورد وام مبتنی بر ارز رمزنگاری شده، این تراکنش در یک فضای دیجیتال انجام می‌شود و فقط پول فیات و کریپتو مبادله می‌شوند. با این وجود، وام‌هایی با پشتوانه ارز دیجیتال تفاوت‌های منحصر به فردی دارند که آنها را برای هر دو طرف وام گیرنده و وام دهنده سودمند می‌سازد.

مدیریت داده‌ها

روشی که بانک‌ها و موسسات مالی به ذخیره، مدیریت و دسترسی به داده‌های ما می‌پردازند، یک نگرانی اساسی را برای مشتریان ایجاد کرده است. بانک‌ها قادر به دسترسی به تمام سابقه مالی ما هستند، اما با استفاده از سیستم وام دهی مبتنی بر رمز ارزها، وام دهی تبدیل به فرآیندی خصوصی و تحت کنترل افراد شده است.

ارائه خدمات به افراد محروم

همه ما می‌دانیم که در گذشته بانکداری، سنتی بوده و برای مدیریت پول خود نیاز به مراجعه حضوری به بانک داشتیم. افرادی که دسترسی کمتری به بانک داشتند، با فرآیند دشواری برای مدیریت پول خود و وام دهی مواجه بودند. دریافت وام و پرداخت اقساط برای این افراد واقعا مشکل بود. اما با استفاده از این حوزه ، این سیستم‌های فیزیکی از میان رفتند و اکنون می‌توان با گوشی و کامپیوتر خود مدیریت سرمایه، سپرده‌گذاری و اهدای وام، دریافت وام و سایر امور مالی را انجام داد. این نوع بانک‌داری بسیار ساده‌تر و قابل اعتماد‌تر از گذشته است. علاوه بر این، جذابیت این نوع بانک‌داری باعث گرایش افراد به استفاده از سیستم‌های آنلاین شده و این مورد تبعیض در امور مالی را از بین خواهد برد.

مزایا و معایب وام دهی ارز دیجیتال

مزایای وام ارز دیجیتال برای وام گیرندگان

وام های کریپتو دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آنها را از سایر وام های تضمین شدۀ سنتی متمایز می کند. برخی از مزایای وام ارز دیجیتال به شرح زیر هستند:
1- نرخ بهره پایین: وام های ارز دیجیتال معمولاً نرخ بهره کمتری نسبت به کارت های اعتباری جایگزین و وام های شخصی دارند. در پلتفرم های وام دهی کریپتوکارنسی، ممکن است بتوانید وام‌هایی با نرخ بهره زیر 10 درصد دریافت کنید.
2- وام دهی بدون بررسی اعتبار: اکثر شبکه‌های وام ‌دهی کریپتو و صرافی های کریپتو هنگام درخواست وام ارز دیجیتال، نیازی به بررسی اعتبار ندارند. این می‌تواند برای کسانی که نمره اعتباری سالمی ندارند یا سابقه اعتباری ندارند جذاب باشد.
3- تامین مالی سریع: هنگامی که وام شما تایید شد، می‌توانید وجوه وام خود را تنها در چند ساعت دریافت کنید.

مزایای وام ارز دیجیتال برای وام دهندگان

بسیاری از سرمایه گذاران کریپتو قصد دارند دارایی های رمزنگاری خود را HODL کنند و برنامه ای برای فروش آنها ندارند. این افراد بهتر است به جای HODL، دارایی های کریپتو خود  را در قالب وام ارز دیجیتال، قرض بدهند. با این کار، افراد تبدیل به تامین کنندگان مالی وام های کریپتو یا همان وام دهنده می شوند. این کار نسبت به هولد، روشی مفیدتر برای کسب درآمد غیر فعال از ارزهای دیجیتال است. سود به دست آمده از راه وام‌ دهی کریپتو «سود سهام رمزپایه» نیز نامیده می‌شود. برای وام دهنده ها مزیت عمده وام‌ دهی ارز دیجیتال حفظ دارایی های خود و در عین حال کسب درآمد از آنهاست.

معایب وام های کریپتو برای وام گیرندگان

اگرچه انواع وام ارز دیجیتال مزایایی دارند، اما با خطرات نیز به همراه است. برخی از مشکلات و معایب اینگونه وام دهی که قبل از درخواست برای وام کریپتو باید از آنها آگاه باشید عبارتند از:

1- عدم دسترسی به دارایی های دیجیتال در حین بازپرداخت وام ارز دیجیتال

دارایی های دیجیتال شما به عنوان وثیقه نزد پلتفرم وام دهی کریپتو مسدود خواهند شد. تا زمانی که تمام مبلغ وام ارز دیجیتال خود را بازپرداخت نکرده باشید. نمی‌توانید برای هیچ تراکنش یا معامله ای از توکن‌های خود استفاده کنید. اگر نیاز به برداشت یا فروش سریع توکن ها داشته باشید این کار برای شما ممکن نخواهد بود.

2- خطر مارجین کال شدن وثیقه وام ارز دیجیتال

مارجین کال در وام ارز دیجیتال زمانی اتفاق می افتد که ارزش وثیقه شما کمتر از یک آستانه مشخص شود. فرضا ارزش توکن های مورد وثیقه شما در یک روند نزولی قرار گرفته اند. وام دهنده از شما می‌خواهد که مبلغ وثیقه دیجیتال خود را افزایش دهید تا بتوانید وام خود را حفظ کنید. در این حالت ممکن است دچار دردسر شوید و نتوانید به موقع توکن های بیشتری را به عنوان وثیقه به پلتفرم وام دهی بدهید.

3- شرایط بازپرداخت متفاوت در وام های کریپتو

اگرچه وام های کریپتو مشابه وام های اقساطی کار می کنند، ممکن است شرایط بازپرداخت متفاوتی داشته باشند. شاید لازم باشد برنامه بازپرداخت خود را ایجاد کنید و از قبل در مورد بازپرداخت‌ها کاملا مطالعه کنید. برای ارزیابی اینکه آیا می‌توانید این پرداخت‌ها را در زمان تعیین‌شده انجام دهید یا خیر، باید از ابتدا شرایط را بسنجید. برخی از وام گیرندگان به دلیل آگاهی ناقص از شرایط و موعد بازپرداخت وام های کریپتو دچار زیان می شوند.

معایب وام ارز دیجیتال برای وام دهندگان

وام ارز دیجیتال ممکن است برای شخص وام دهنده نیز خطراتی در پی داشته باشد. از جمله اینکه شاید شخص وام دهنده وام خود را پس ندهد. در این صورت وثیقه دیجیتال وی به وام گیرنده داده می‌شود. اما شاید به دلیل افت قیمت توکن های وثیقه گذاشته شده نتوانید اصل پولی را که قرض داده اید دوباره بدست بیاورید. در این حالت در جریان وام دهی ممکن است دچار زیان شوید.

بهترین پلتفرم های وام‌دهی ارز دیجیتال

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب بهترین و پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال، باید رعایت شود امنیت آن است. پلتفرم‌ های کریپتو شخص ثالث به این معنی است که کاربران باید به امنیت دارایی‌ های خود اعتماد کنند و هک یا نقض حریم خصوصی را یک نگرانی مرتبط در این زمینه بدانند. کاربران باید به دنبال ویژگی های امنیتی مانند احراز هویت چند عاملی (MFA) و رمزگذاری باشند. نرخ بهره یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارزدیجیتال است. وام دهندگان می توانند از نرخ های بالا سود ببرند، اما وام گیرندگان نرخ های پایین تری را برای پایین نگه داشتن سود خود می خواهند.

بهترین پلتفرم ‌های وام ‌دهی کریپتو نیز انعطاف ‌پذیر هستند. پشتیبانی از چندین ارز، فراتر از اصول اولیه بیت کوین (BTC) و اتر (ETH)، و انواع وام ها و سایر خدمات مالی یک پلتفرم را قابل استفاده تر می کند. عوامل مالی مانند کارمزدهای پایین، مدت زمان انعطاف پذیری وام و فقدان محدودیت های سپرده (که میزان یا مقدار کمی وام دهندگان را می توانند به طور همزمان واریز کنند) نیز از ویژگی های کلیدی هستند که باید در یک پلتفرم وام به دنبال آنها باشید.

با در نظر گرفتن این عوامل، در اینجا برخی از بهترین و پرسودترین پلتفرم‌ های وام ‌دهی ارز دیجیتال وجود دارد.

 Aave

پلتفرم وام دهی آوه

بهترین برای وام دهی غیرمتمرکز

توکن های پشتیبانی شده: توکن های مبتنی بر اتریوم

هزینه های پلتفرم: هزینه های متغیر، بسته به پیچیدگی تراکنش

سایر امتیازات: بدون واسطه

Aave از این نظر که یک پلتفرم غیرمتمرکز است با سایر پلتفرم ها در لیست پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال متفاوت است. به جای قرار دادن خود در وسط تراکنش ها، از قراردادهای هوشمند مبتنی بر کد استفاده می کند تا وام دهی مستقیم همتا به همتا را امکان پذیر کند. قراردادهای هوشمند از بلاک چین برای تأیید تراکنش ها استفاده می کنند و کنترل، شفافیت و امنیت بیشتری را در فرآیند وام دهی ارائه می دهند. مزایای دیگر عبارتند از:

نرم افزار متن باز: این پلتفرم منبع باز است که منجر به بهبود امنیت جامعه می شود و به کاربران اجازه می دهد برنامه های خود را بر روی این سرویس بسازند.

محدودیت ناچیز: Aave هیچ محدودیتی برای سپرده گذاری یا دوره قفل ندارد، این محدودیت زمانی است که سرمایه گذاران نمی توانند دارایی های خود را بفروشند.

شفافیت: ممیزی های امنیتی شخص ثالث به صورت عمومی در دسترس است و وام دهی همتا به همتا بدون واسطه بسیاری از مسائل مربوط به اعتماد را برطرف می کند.

حاکمیت جامعه: از آنجایی که Aave کاملاً کاربر محور است، جامعه در مورد مسائل حاکمیتی رأی می دهد و به آنها کنترل بیشتری می دهد. از آنجایی که Aave به قراردادهای هوشمند متکی است، فقط ارزهای دیجیتال مبتنی بر اتریوم را می پذیرد و کارمزدهای آن ممکن است گاهی بالا باشد. با وجود این نکات منفی، Aave یکی از بهترین گزینه ‌ها و یکی از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال برای وام‌ دهی غیرمتمرکز است.

 Compound

Compound نام بزرگ دیگری در دنیای پروتکل های رمزنگاری برای وام دادن و استقراض است. تعداد زیادی ارز دیجیتال در پروتکل ذکر شده است و شما می توانید هر یک از آن ها را واریز یا قرض کنید. Compound همچنین دارای توکن COMP خود است که می تواند بازده بهتری برای شما به ارمغان داشته باشد.

ویژگی های کامپاند (Compound )

امنیت پروتکل درجه یک است، بنابراین می توانید برای دارایی های خود به آن اعتماد کنید. یک بخش نمایش قیمت زنده در Compound وجود دارد تا به راحتی قیمت‌ها را بر اساس در دسترس بودن نقدینگی در پلتفرم پیگیری کنید. شما می توانید هر 24 ساعت یکبار دارایی ها را از حساب خود واریز یا برداشت کنید. به غیر از آن، کامپاند همچنین در حال ساخت محصولات، خدمات و ابزارهای زیادی برای اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. حتی می توانید رابط های مختلف را با پروتکل ترکیبی آن ادغام کنید.

 BlockFi

پلتفرم بلاکفای پلتفرم وام دهی ارز دیجیتال

پلتفرمی با بهترین شرایط و خصوصیات برای وام دهندگان و وام گیرندگان

توکن های پشتیبانی شده: همه توکن های اصلی

هزینه های پلتفرم: هزینه های اداری و برداشت ماهانه

مزایای دیگر: بدون محدودیت سپرده، برداشت انعطاف پذیر، راه اندازی آسان

BlockFi بیش از 10 میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده را مدیریت می کند و به یکی از محبوب ترین و پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال تبدیل شده است. این پلتفرم از طیف گسترده ای از رمزارزها پشتیبانی می کند، هیچ محدودیت حداقل یا حداکثری برای سپرده گذاری ندارد و یکی از تنها خدماتی است که بهره مرکب را ارائه می دهد. برخی از قانع کننده ترین مزایای آن عبارتند از:

  • امنیت بالا: بلاکفای MFA را ارائه می دهد و ثبت نام آن شامل تأیید هویت مشتری (KYC) است.
  • بهره مرکب: وام دهندگان می توانند انتخاب کنند که سود مرکبی را در نظر بگیرند که در طول زمان منجر به افزایش سود می شود.
  • هزینه های اداری پایین: هزینه های مدیریت BlockFi به اندازه 1٪ است. همچنین هیچ جریمه ای برای برداشت زودهنگام وجود ندارد و فقط یک هزینه برداشت در ماه وجود دارد.
  • تجارت بدون کارمزد: کاربران می‌توانند بدون هیچ کارمزدی بین ارزهای دیجیتال روی پلتفرم معامله کنند.

یک نقطه ضعف BlockFi این است که هزینه برداشت آن نسبتاً بالا است. با این حال، کاربران فقط یک بار در ماه آن را به جای هر برداشت پرداخت می کنند که می تواند هزینه را جبران کند.

 Nexo

پلتفرم نکسو یکی از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال

بهترین پلتفرم برای کاربرانی که نگران امنیت هستند.

توکن های پشتیبانی شده: همه توکن های اصلی و چندین ارز دیجیتال دیگر

هزینه های پلتفرم: هیچ

مزایای دیگر: بدون محدودیت سپرده، نرخ بهره رقابتی

در حالی که برخی از پلتفرم‌ ها فقط با چند ارز معامله می ‌شوند، Nexo بیش از 20 واحد در 200 قلمرو را پشتیبانی می ‌کند. این پلتفرم همچنین وام های کریپتو به کوچکی 50 دلار ارائه می دهد که آن را برای وام گیرندگان قابل دسترس تر می کند. با این حال، جایی که Nexo بیش از همه در آن برجسته است، امنیت آن است. امکانات نکسو عبارتند از:

ذخیره سرد: Nexo وجوه خود را به صورت سرد نگه می دارد، به این معنی که آنها آفلاین بوده و از هکرها در امان هستند.

بیمه: تمامی حساب‌ های موجود در این پلتفرم تا سقف 375 میلیون دلار بیمه شده ‌اند و از کاربران در صورت شکاف محافظت می ‌کنند.

پرداخت های روزانه: وام دهندگان می توانند در صورت تمایل هر روز وجوه خود را برداشت کنند و وام دهی را انعطاف پذیرتر می کنند.

پشتیبانی چندگانه: ارز فیات Nexo از ارزهای مختلف فیات پشتیبانی می کند و گزینه های وام بیشتری را برای مردم در سراسر جهان فراهم می کند.

همه این ویژگی‌ها این پلتفرم را به یکی از امن‌ ترین، منعطف‌ ترین و پرسودترین پلتفرم های وام ‌دهی ارز دیجیتال موجود تبدیل می‌ کند. این پلتفرم در حالی که برای وام دهندگان بهتر از وام گیرندگان است، در کل یک انتخاب عالی است.

 شبکه سلسیوس

شبکه سلسیوس از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال

بهترین برای وام گیرندگان

توکن های پشتیبانی شده: همه توکن های اصلی

هزینه های پلتفرم: هیچ

امتیازات دیگر: بدون محدودیت سپرده، برداشت انعطاف پذیر

شبکه سلسیوس، یکی از وام ‌پسندترین خدمات، ادعا می ‌کند که کمترین نرخ‌ های صنعتی را با تنها 1 درصد دارد. این پلتفرم همچنین به وام دهندگان اجازه می دهد هر زمان که بخواهند برداشت کنند و همچنین هیچ کارمزدی ندارد. مزایای دیگر عبارتند از:

نرخ بهره پایین: نرخ ‌های بهره سلسیوس، جزو پایین‌ ترین نرخ‌ های موجود است که این پلتفرم را برای وام‌ گیرندگان بسیار مقرون‌ به ‌صرفه می ‌سازد.

گواهینامه ISO 27001: شبکه سلسیوس استانداردهای بالای بین المللی برای امنیت اطلاعات مورد نیاز برای انطباق با ISO 27001 را برآورده می کند.

بیمه: این کیف پول تا سقف 100 میلیون دلار را بیمه می کند.

انواع وام انعطاف پذیر: شبکه سلسیوس با چندین ارز معامله می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد برای وثیقه کریپتو وام‌های نقدی بگیرند.

نرخ بهره پایین سلسیوس آن را به انتخاب بهتری برای وام گیرندگان نسبت به وام دهندگان تبدیل می کند، وام دهندگان همچنان می توانند از آن سود ببرند. به طور مشابه، فقدان نسخه دسکتاپ استفاده از آن را محدود می کند اما یک انتخاب کلی عالی باقی می ماند.

binance

پلتفرم وام دهی ارز دیجیتال بایننس

یکی دیگر از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال و بهترین پلتفرم برای استفاده از چند ارز دیجیتال، بایننس است.

توکن های پشتیبانی شده: همه توکن های اصلی به اضافه بیش از 100 ارز کوچکتر

کارمزدهای پلتفرم: کارمزد معاملات اسپات (نقطه ای)، برداشت و سپرده بر اساس ارز

مزایای دیگر: به روز رسانی منظم ارزش کوین، رابط کاربری آسان

بایننس ممکن است حتی برای مبتدیان نیز نامی آشنا باشد، زیرا بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان است. خدمات وام آن نیز به طور مشابه بزرگ است و بیشتر از هر جایگزین دیگری، از جمله برخی آلت کوین های کمتر شناخته شده، از ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی می کند. همچنین محدودیت سپرده و مزایای اضافی وجود ندارد، از جمله:

دو نوع وام: کاربران می توانند بین سپرده های ثابت و انعطاف پذیر یکی را انتخاب کنند که آزادی بیشتری را ارائه می دهد.

نرخ های بهره انعطاف پذیر: نرخ های بهره بسته به آخرین ارزش یک ارز متفاوت است و تضمین می کند که هر دو طرف منصفانه ترین معامله را دریافت کنند.

وام های فوری بایننس بدون تایید است، بنابراین تا زمانی که کاربران یک حساب کاربری داشته باشند، می توانند بلافاصله شروع به وام دادن و وام گرفتن کنند.

قابلیت استفاده بالا: بایننس در تمامی پلتفرم ها از جمله ویندوز، مک، iOS و اندروید قابل دسترسی است.

در حالی که بایننس از همه ارزهای دیجیتال اصلی پشتیبانی می کند، از ارزهای فیات پشتیبانی نمی کند و این موضوع کمی آن را محدود می کند. همچنین محدودیت‌ هایی برای زمان خروج کاربران وجود دارد، در حالی که بسیاری از گزینه‌ های جایگزین چنین محدودیتی ندارند.

 

 CoinLoan

CoinLoan از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال

بهترین پلتفرم وام دهی برای کاربرانی که به دنبال اعتماد و شفافیت هستند.

توکن های پشتیبانی شده: همه توکن های اصلی و چند ارز کوچکتر

هزینه های پلتفرم: هیچ

مزایای دیگر: برداشت نامحدود، تأیید سریع

تجربه نشان می دهد CoinLoan یکی از قدیمی ترین و پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال در این لیست است. این سرویس هزینه های واریز و برداشت صفر و یک رابط کاربر پسند ارائه می دهد. همچنین دارای ویژگی های:

مقایسه نرخ: کاربران می توانند نرخ ها را با سایر وب سایت ها مقایسه کنند و نشان دهند که چقدر رقابتی هستند.

امنیت بالا: CoinLoan امنیت را جدی می گیرد و دارای MFA، بیمه، ذخیره سرد و انطباق با CCSS است.

شرایط وام انعطاف پذیر: وام دهندگان و وام گیرندگان شرایط خود را از جمله طول وام، نرخ بهره و گزینه های بازپرداخت را تعیین می کنند.

دسترسی: اپلیکیشن موبایل CoinLoan، فرآیند ثبت نام سریع و رابط کاربری آسان، آن را به یکی از در دسترس‌ ترین پلتفرم‌ های وام ‌دهی رمزنگاری تبدیل کرده است.

CoinLoan حداقل الزامات سپرده حدود 100 دلار و پایگاه کاربر محدودی دارد که کمی سودمندی آن را محدود می کند. با این حال، ویژگی های دیگر پلتفرم مذکور، این محدودیت را جبران می کند.

نتیجه گیری

افرادی که در دنیای رمزارز سرمایه‌گذاری می کنند قطعاً سعی می‌کنند بفهمند “پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو چیست؟” با این حال، درک این نکته مهم است که وام‌دهی کریپتو چندان متفاوت از وام‌دهی سنتی نیست، البته با عملکردهای متمایز. به عنوان مثال، پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو، امکان استقلال کامل از بانک‌ها و موسسات متمرکز را در فرآیند وام‌دهی ارائه می‌دهند. حتی اگر پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو محبوب باشند و نرخ‌های بهره سودآوری ارائه دهند، مهم است که هر پلتفرم را با دقت ارزیابی کنید. جدای از بررسی هر پلتفرم وام‌دهی کریپتو در این لیست، باید به فاکتورهای مهم مورد نیاز برای پلتفرم‌های وام کریپتو نیز توجه داشته باشید.

انواع مختلفی از پلتفرم‌های وام‌دهی ارزهای دیجیتال برای هر مخاطبی با نیازهای مختلف وجود دارد، خواه کاربر به دنبال امنیت و شفافیت بالای پلتفرم باشد و یا کاربری سوددهی بالا و نرخ بهره‌ی مناسب را برای خود هدف قرار داده باشد. پلتفرم‌هایی که بررسی کردیم مجموعه‌ی کوچکی از پلتفرم‌های موجود هستند اما محبوب‌ترین پلتفرم‌های وام‌دهی ارز دیجیتال در بین علاقه‌مندان این حوزه هستند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

1 دیدگاه در “معرفی بهترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال و ساز و کار آن ها”

  1. ایمان صالحی بهمن 27, 1401

    چقدرم مزایا داشت وام دهی

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس