در مصوبات جدید شورای شهر تهران درمورد استفاده از ارزهای دیجیتال اشاره شده

اعضای شورای شهر تهران اخیراً احکام جدیدی را از برنامه چهارم توسعه شهر تهران تصویب کرده‌اند که در یکی از آنها به توکن‌سازی از دارایی‌های مختلف با استفاده از فناوری بلاک چین(سیستمی برای ثبت و ذخیره داده‌ها به حساب می‌آید. این داده‌ها می‌توانند برای نمونه تراکنش‌های بانکی باشند و اسناد مالکیت، قرارها، پیام‌های شخصی یا دیگر اطلاعات است. ویژگی  این زنجیرهٔ بستگی به این دارد که کار ذخیرهٔ این داده‌ها بدون وجود یک مدیر و صاحب‌اختیار مرکزی امکان‌پذیر است یا نه، برای مشاهده و اطلاع کامل از این مطلب به این لینک مراجعه کنید.) اشاره شده است.

علی‌اصغر قائمی، عضو شورای شهر تهران، با بیان این که در حکم ۱۲۴ این نهاد بر استفاده از فناوری‌های نشانه‌گذاری رقمی (توکن‌سازی) مبتنی بر بلاک چین تأکید شده است، گفت: «ما در این لایحه شهرداری را بر استفاده از فناوری‌های نشانه‌‌گذاری رقمی مبتنی بر بلاک چین برای مولدسازی و پشتوانه ارز دیجیتال مجاز کردیم، اما دقت داشته باشید که بانک مرکزی تاکنون فقط به یک ارز دیجیتال آن هم یک میلیارد تومان مجوز داده است و ما حکمی را تصویب می‌کنیم که بانک مرکزی با آن موافقت نمی‌کند و اساساً قانون‌اش در کشور نیست.»

او همچنین بیان کرده است: می‌توانیم با دارایی‌های شهرداری، خلق ارزش کنیم و آن را در خدمت شهر قرار دهیم و شهرداری از آنجایی که هم منابع دارد و هم بازار، می‌تواند این کار را انجام دهد، اما باید مجوز را بانک مرکزی بدهد تا سیر قانونی را طی کنیم. هرچند که شهرداری می‌تواند در استفاده از این ظرفیت پیشگام باشد و به عنوان یک ارزش پشتوانه تولید ارزی قرار دهد.

همراهان عزیر تبریز فایننس جهت مشاده اخبار بروز دنیای ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس