صدها میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت رفت!

در تاریخ ۱۳ مارس، یک پروتکل وام‌دهی غیرحضانتی در شبکه اتریوم به نام Euler Finance قربانی حمله وام فوری (flash loan) شد که در نتیجه آن، مهاجم توانست صدها میلیون دلار استیبل کوین(یکی از انواع رمزارها هستند که نسبت به یک دارایی دیگر ثبات قیمت دارند. این دارایی می‌تواند انواع ارزهای فیات مانند دلار و یورو، انواع کامودیتی‌ها مثل طلا و نفت، سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و بیت‌کوین یا الگوریتم‌های ریاضی و عرضه و تقاضا باشد) و توکن‌ ERC-20 را به سرقت ببرد.

طبق داده‌های درون زنجیره‌ای، در این حمله، مهاجم چندین تراکنش را انجام داده و بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌ها، نزدیک به ۱۹۶ میلیون دلار سرقت کرده است. داده‌های شرکت تحلیلی Certik نشان می‌دهند که مهاجم نزدیک به ۴۳ میلیون استیبل کوین DAI و نزدیک به ۹۳،۸۰۰ اتریوم رپدشده (wETH) و رمزارزهای دیگری همچون USDC، StETH و wBTC، را به سرقت برده است. این حمله در حال حاضر به بزرگ‌ترین هک سال ۲۰۲۳ تبدیل شده است.

به گفته یکی دیگر از شرکت‌های تحلیلی ارز دیجیتال به نام Meta Seluth، این مهاجم با حمله یک ماه پیش هم مرتبط است. گفته می‌شود که مهاجم از پل Multichain برای انتقال وجوه از BSC به اتریوم استفاده کرده و امروز حمله را آغاز کرده است.

پلتفرم Euler Finance در دور سرمایه‌گذاری سال گذشته خود ۳۲ میلیون دلار جمع‌آوری کرد که در آن، شرکت‌هایی مانند FTX، Coinbase، Jump، Jane Street و Uniswap، مشارکت داشتند. این پلتفرم به دلیل ارائه خدمات مشتقات لیکویید استیکینگ، در میان کاربران بسیار محبوب است.

جهت مشاهده اخبار بروز ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس