نحوه سود در بازار فارکس

در روز‌هایی که کشور با بحران اقتصادی مواجه است، روزانه به طرفداران بازار فارکس به دلیل تفاوت چشمگیر نرخ ریال به نرخ دلار و کسب درآمد دلاری از این بازار بیشتر می شود. بازار جهانی فارکس یک بازار مالی که نوسان های منطقی و حجم معاملات بسیار بالایی دارد. در این مقاله ما قصد داریم به بایدها و نبایدهایی شاره کنیم که با رعایت آن ها در این بازار قطعا تبدیل به یک تریدر موفق خواهید شد، ابتدا باید با این بازار و روش های سرمایه گذاری در آن آشنا شویدپس تا انتهای مقاله همراه تبریز فایننس باشید.

آشنایی با بازار فارکس به زبان ساده

آشنایی با بازار فارکس

بازار فارکس

واژه Forex مخفف عبارت Foreign Exchange، به معنای تبادل ارزهای خارجی است. به عبارتی در این بازار، انواع ارزهای موجود نسبت به یک‌دیگر مورد مبادله قرار می‌گیرند. ارزش معاملات روزانه این بازار به طور متوسط رقمی حدود 5 تریلیون دلار می‌باشد. از این رو فارکس را بزرگ‌ترین بازار حال حاضر جهان می دانند.

معاملات این بازار بر روی جفت ارزها(منظور از جفت ارز، دو ارزی است که در مقابل هم معامله شده و قیمت آنها با توجه به یک‌دیگر تعیین می‌گردد. به عبارتی با خرید یک ارز، همزمان ارزی دیگر به فروش می‌رسد) صورت می‌گیرد. . ساعت کار بازار فارکس، 24 ساعته بوده و به غیر از تعطیلات دو روزه این بازار (شنبه و یکشنبه)، در تمام طول هفته امکان انجام معامله در آن را خواهید داشت.

باید و نبایدهای برای یک معامله سود ده

بایدها و نبادهای یک معامله سود ده

اصول یک معامله سود ده

اگر از دستورالعمل‌های صحیح سرمایه‌گذاری در بازار پیروی کنید، خواهید دید که کسب درآمد از این بازار در صورت رعایت اصول و قواعد بسیار ساده است. با این حال، به دلیل نداشتن اطلاعات کافی و ندانستن این بایدها و نبایدها، اکثریت سرمایه‌گذاران، کارهایی را انجام می‌دهند که نباید در بازار انجام دهند و بالعکس کارهایی را باید انجام دهند ولی انجام نمی دهند، حال این بایدها و نبایدها را برای شما ذکر می کنیم:

بایدهای مهم برای سرمایه گذاری در بازار فارکس

 1.  آموزش ببینید
 2. از سرمایه‌‌گذاری‌های کوچک شروع کنید
 3. زودتر شروع کنید
 4.  قبل از سرمایه گذاری درباره بازار تحقیق کنید
 5.  فقط آنچه مازاد است را وارد سرمایه‌گذاری کنید
 6.  یک هدف برای سرمایه گذاری موفق در بازار داشته باشید
 7.  یک سبد سهام بسازید
 8.  مرحله به مرحله جلو بروید
 9. به دارایی‌تان تنوع ببخشید
 10.  برای بازه زمانی بلند مدت سرمایه‌گذاری کنید
 11. به طور مداوم سرمایه‌گذاری کنید
 12.  صبور باشید
 13. از حجم(لات) و اهرم مناسب استفاده کنید

نبایدهای مهم برای سرمایه گذاری در بازار فارکس

 1.  سرمایه گذاری در بازار را به عنوان قمار تلقی نکنید
 2. روی نکات و توصیه‌های رایگانی که افراد به شما پیشنهاد می دهند، کورکورانه سرمایه‌گذاری نکنید
 3.  انتظارات غیر واقعی از بازار نداشته باشید
 4. بیش از حد معامله نکنید
 5.  برای سرمایه گذاری موفق در بازار، هرگز استراتژی دیگران را دنبال نکنید
 6. از تعصبات / تله‌های روانی اجتناب کنید
 7. از پذیرش ریسک‌های غیرضروری در بازار خودداری کنید
 8. تصمیمات احساسی نگیرید
 9. دارایی‌تان را به صورت بی حد و مرز نگه ندارید
 10. روزهای تعطیل معامله نکنید

ریسک های بازار فارکس 

انواع ریسک در بازار فارکس

ریسک های بازار فارکس

این روزها تب ورود به بازار فارکس به شدت بالا گرفته و توجهات بسیاری را به خود جلب کرده لازم است تا قبل از ورود به هر تجارتی، از ریسک‌ها و خطرات آن مطلع شوید. بطور کلی، می‌توان ریسک‌های این بازار فارکس را به دو دسته تقسیم نمود:

1. ریسک معاملاتی

ریسک‌های معاملاتی، مخاطراتی هستند که به نحوه معاملات شما در بازار بستگی دارد. همانطور که می‌دانید اهرم یا لوریج، رکن اصلی در معاملات این بازار به حساب می‌آید. منظور از لوریج، اعتباری است که بروکر به مشتریان خود داده تا با حجم بیشتری نسبت به موجودی اصلی خود فعالیت کنند. لوریج به حساب مشتری واریز نمی‌شود، بلکه هنگام انجام معامله بطور مستقیم در کابین شخصی معامله‌گر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علیرغم اینکه اهرم‌ها فرصت سودآوری برای معامله‌گران این بازار به شمار می‌روند، در نوسانات غیرمنتظره و خلاف پیش‌بینی فرد، می‌توانند سرمایه فرد را به شدت تحت تاثیر قرار دهند. چنانچه میزان سرمایتان پایین بوده و از اهرم بالایی برای معاملات خود استفاده می نمایید، ممکن است ظرف تنها چند دقیقه، تمامی سرمایه شما به باد رود.

2. ریسک غیر معاملاتی

منظور از ریسک‌های غیر معاملاتی، مواردی است که به نحوه انجام معاملات مرتبط نبوده و تنها به شرایط کارگزار انتخابی بستگی دارد. ورشکستگی یا درگیر شدن کارگزار با مشکلات مختلف، از جمله این موارد به شمار می‌رود. در سال 2005، یکی از بزرگ‌ترین کارگزاران غیر ‌بانکی و رگوله‌شده جهان با میزان دارایی قابل توجهی دچار ورشکستگی شد و کاربران خود را با مشکلات زیادی مواجه ساخت. احتمال وقوع این امر برای هر یک از کارگزاران موجود و فعال بازار، وجود خواهد داشت.

از این رو لازم است تا در انتخاب کارگزار دقت و وسواس فراوانی به خرج دهید. مشورت با افراد فعال و با تجربه در این حوزه یا بررسی سابقه فعالیت کارگزار انتخابی، می‌تواند در اطمینان یافتن از درستی انتخابتان بسیار کمک‌کننده باشد. 

توصیه مجوعه تبریز فایننس برای انتخاب یک بروکر حرفه ای و امن و رگوله شده، بروکر اوپوفایننس می باشد.

سه اصل اساسی مقابله با ریسک در بازار فارکس

همانطور که اشاره کردیم، ریسک‌های فعالیت در بازار فارکس بسیار بالا بوده و این امر تازه‌واردان را به شدت درگیر خواهد ساخت. از این رو توصیه می‌شود پیش از ورود به فارکس، دانش و مهارت کافی و مرتبط با آن را کسب نمایید. توجه داشته باشید که سرعت عمل در تصمیم‌گیری نیز، از لازمه‌های اصلی فعالیت در فارکس است. با رعایت 3 اصل کلیدی زیر می‌توانید تا حدی زیادی مخاطرات این بازار را کنترل و سود خود را تضمین نمایید.

 1. هیچگاه بخش زیادی از سرمایه خود را درگیر معاملات نکنید: نوسانات بازار فارکس به شدت بالا بوده و احتمال ضرر تا حدی که کل مبلغ آورده خود را از دست دهید، وجود خواهد داشت. از این رو متناسب با توان خود، سرمایه‌گذاری نمایید. همچنین توجه داشته باشید که حجم معاملات خود را نیز مناسب انتخاب کنید. که از یک طرف سود و زیان معاملاتتان چشمگیر بوده و از طرف دیگر بیش از توان شما نباشد.
 2. در هر شرایط از استراتژی معاملاتی خود پیروی نمایید: داشتن یک استراتژی معاملاتی خوب، به شما کمک می‌کند تا در شرایط نوسانی بازار، تصمیمی درست گرفته و درگیر هیجانات نشوید. بطور کلی، استراتژی هر فرد تحت تاثیر تجربه و دانش او از بازار تنظیم می‌گردد.
 3. همواره پیش از ورود به معاملات، به دقت تحلیل کنید: توصیه می‌شود برای داشتن عملکرد مناسب در بازار فارکس، هر دو جنبه تحلیلی تکنیکال و فاندامنتال را مدنظر قرار دهید. در تحلیل تکنیکال، تمرکز بر روی نمودارها، اندیکاتورها و روند قیمت بوده و در تحلیل فاندامنتال، عوامل اقتصادی و سیاسی مورد توجه است. یک تریدر خوب، هر دو جنبه را در نظر خواهد گرفت.

کلام آخر 

در این مقاله نکاتی که معامله گران تازه کار باید در بازار فارکس رعایت کنند تا یک معامله گر حرفه ای شوند توضیح دادیم، همچنین سعی کردیم بایدها و نبایدهای سرمایه گذاری موفق در بازار فارکس را برای مبتدیان ارائه دادیم با این حال، وقتی به تنهایی شروع به سرمایه گذاری کنید، بایدها و نبایدها را از طریق تجربیات شخصی خود یاد خواهید گرفت. البته گفتنی است که آموزش توسط اساتید و دوره های معتبر خود مهم ترین بخش از باید های معامله در این بازار است که تبریز فایننس یکی از مجرب ترین مجموعه های موجود در زمینه بازار های مالی به خصوص بازار فارکس است و یکی از برگزارکننده های دوره های فارکس به صرت حضوری و آنلاین است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

1 دیدگاه در “نحوه سود در بازار فارکس”

 1. خوب بود دستتون درد نکنه

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس