چگونه پروژه های متاورسی مستعد رشد را برای سرمایه گذاری پیدا کنیم؟

متاورس یک دنیای مجازی می باشد که از واقعیت مجازی و همچنین واقعیت افزوده و رسانه های اجتماعی استفاده می کند و به کاربران اجازه می دهد تا در هر کجای دنیا که هستند بتوانند در جوامع آنلاین در کنار یکدیگر باشند و با هم تعامل برقرار کنند. در متاورس موقعیت های بسیاری برای سرمایه گذاری وجود دارد. شما می توانید به راحتی، طبق استراتژی خود نوع سرمایه گذاری مورد نظرتان را انتخاب و سپس در آن پروژه سرمایه گذاری کنید و سود ببرید برای درک این موضوع که چگونه پروژه های متاورسی مستعد رشد را برای سرمایه گذاری پیدا کنیم؟ تا انتهای این مقاله با تبریز فایننس همراه باشید.

اول باید ما بدانیم که چگونه می توان در این دنیا سرمایه گذاری کرد، متاورس یک فرصت سرمایه گذاری بی نظیر را برای همه فراهم کرده است از غول های فناوری گرفته تا افرادی که کم ترین سرمایه را در اختیار دارند علاقه مند به فعالیت در این حوزه هستند. در این پروژه می توان به صورت مستقیم و غیر مستقیم سرمایه گذاری کرد. در حال حاضر سه راه مستقیم برای سرمایه گذاری در متاورس وجود دارد.

چگونه در متاورس سرمایه گذاری کنیم؟

چگونه در متاورس سرمایه گذاری کنیم؟ بهترین روش ها برای ورود

اگر شما هم فکر می کنید سرمایه‌گذاری در دنیای واقعی پیچیده شده است، پس مراقب باشید، اکنون بسیاری از فرصت های سرمایه گذاری در دنیای مجازی فراهم شده است. مارک زاکربرگ، بنیان گذار فیس بوک (متا)، معتقد است که این “مرز بعدی در ارتباط با مردم” است، به همین دلیل است که او سال گذشته پلتفرم رسانه های اجتماعی خود را به عنوان متا تغییر نام داد.

روش های سرمایه گذاری در عصر جدید

معرفی روش های سرمایه گذاری با پول کم | آموزش مفید

بسیاری از مردم در تلاش هستند تا راه هایی برای سرمایه گذاری در این نسل جدید اینترنت، کشف کنند. از سوی دیگر، شما همچنین باید درک کنید که این ایده هنوز در حال توسعه است. در حال حاضر، می‌توانید پلتفرم‌های متاورسی متفاوتی را با تجربیات مجازی منحصربه‌فرد پیدا کنید. با توجه به زمان احتمالی مورد نیاز قبل از مشاهده یک نمونه کاملاً کاربردی، باید قبل از بررسی احتمالات برای سرمایه گذاری در این حوزه محتاط باشید.

بهترین روش های سرمایه گذاری در متاورس

معرفی 4 روش سرمایه گذاری در متاورس 2022 - پینگی

چند راه اصلی برای سرمایه گذاری در متاورس وجود دارد، که در این مقاله هریک از آن ها توضیح داده می شوند. این راه ها عبارتند از:

 1. خرید ارز دیجیتال مرتبط با بازی های متاورس (مانند Decentraland و Sandbox)
 2. خرید NFT های املاک و مستغلات مجازی را در متاورس مبتنی بر بلاک چین
 3. خرید سهام شرکت های متمرکز بر ساخت متاورس
 4. بازی کردن و کسب درآمد از بازی های متاورسی ( Play to earn )

چگونه پروژه های متاورسی مستعد رشد را برای سرمایه گذاری پیدا کنیم؟

همان‌طور که برای خرید و یا سرمایه گذاری رمز ارز ها تحقیق می کنید، باید برای خرید و یا سرمایه گذاری در پروژه های متاورسی نیز تحقیق کنید. در ادامه قصد داریم تا به برخی از موارد اشاره کنیم تا شما با بررسی آن ها بتوانید پروژه های پر پتانسیل و همچنین مستعد رشد را شناسایی کنید. برخی از این موارد عبارت اند از:

 1. وایت پیپر و نقشه راه را مرور کنید

یکی از راه هایی که می توان از طریق آن پروژه های متاورسی پر پتانسیل را شناسایی کرد، مطالعه نقشه راه و همچنین وایت پیپر آن پروژه می باشد. این دو عنصر برای طول عمر یک پروژه بسیار مهم هستند چراکه به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا بدانند در ماه ها و سال های آینده چه چیزی در انتظار پروژه است. در صورتی که یک پروژه وایت پیپر و یا نقشه راه مناسبی داشته باشد، می توان از دو عنصر فوق تا حدودی پتانسیل آن پروژه را برای رشد متوجه شد.

 1. از رسانه شبکه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی مثل اینستاگرام، لینکدین، تویتر، یوتیوب و… یک منبع عالی برای شناسایی پروژه های متاورسی مستعد رشد می باشد. بسیاری از پروژه های برتر در بازار کریپتو اکنون فعالیت های بسیاری در رسانه های اجتماعی مخصوصاً تویتر دارند. شما می توانید با مراجعه به حساب کاربری رسانه های اجتماعی پروژه های مورد نظرتان، ضمن تعامل با دیگر سرمایه گذاران، از نقاط ضعف و قوت پروژه فوق نیز مطلع شوید.

 1. به دنبال پتانسیل درآمد غیرفعال باشید

انتخاب پروژه متاورسی با پتانسیل درآمد غیرفعال راه بسیار خوبی برای بازدهی و همچنین بهره مندی از افزایش ارزش پروژه می باشد. در هنگام انتخاب پروژه های متاورسی برای سرمایه گذاری سعی داشته باشید تا از پروژه های استفاده کنید که درآمد غیر فعال دارند. این موضوع همان‌طور که گفتیم باعث افزایش ارزش پروژه می شود.

 1. شرکت های مرتبط با متاورس را در نظر بگیرید

اگر قصد دارید تا در متاورس سرمایه گذاری کنید، بهتر است به سراغ پروژه هایی بروید که مرتبط با متاورس هستند. این موضوع به این معنا است که پروژه های فوق درگیر مسائل کریپتویی و… نیستند. معمولاً این نوع از پروژه ها که به صورت متمرکز در حوزه متاورس فعالیت می کنند، بهتر می توانند رشد کنند. این موضوع در نهایت باعث می شود تا سرمایه گذاران نیز سود خوبی کسب کنند. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

پروژه خرید زمین آپلند، تنها در حوزه متاورس فعالیت می کند و هیچ ارتباط مستقیمی در حال حاضر با کریپتو ندارد. با توجه به این موضوع تا حدودی می توانیم این پروژه را مستعد رشد بدانیم چراکه از این موضوع پیروی می کند.

معرفی بهترین ارزهای متاورسی مستعد رشد

جالب است بدانید بهترین ارزهای دیجیتال حوزه متاورس بعد از تغییر نام فیسبوک به Meta رشد قیمتی چند صد درصدی را تجربه کردند که این شروع راه محسوب می شود و انتظار می رود در آینده نیز رشدهای قیمتی زیادی داشته باشند.  برخی از انواع ارزهای دیجیتال حوزه متاورس رو برای شما معرفی کنیم.

• ارز دیجیتال مانا(MANA)

ارز مانا Mana چیست؟ بررسی ارز دیجیتال Mana - فرصت پلاس

یکی از بهترین ارزهای متاورسی مستعد رشد و مناسب برای سرمایه گذاری، ارز دیجیتال مانا است. بهتره است بدانید ارز دیجیتال MANA یا دیسنترالند از جمله از پروژه های متاورسd قدرتمند hست که ارز دیجیتال آن اخیرا رشد قیمتی زیادی را تجربه کرده، ولی با توجه به پتانسیل بالای این پروژه متاورسی انتظار داریم که قیمت ارز دیجیتال مانا باز هم افزایش پیدا کند و سرمایه گذاران و دارندگان ارز دیجیتال Mana سود زیادی به دست بیاورند. همچنین تحلیلگران و معامله گران حرفه ای این اعتقاد را دارند که این تازه شروع روند صعودی قیمت ارز دیجیتال مانا است و رمز ارز Mana از نظر مارکت کپ و حجم بازار یکی از بهترین ارزهای دیجیتال حووزه متاورس محسوب می شود.

جالب اینجاست که بدانید ارز دیجیتال مانا یکی از توکن های بومی پلتفرم دیسنترالند یا Decentraland محسوب می شود که مبتنی بر شبکه استاندارد ERC-20 در بلاک چین اتریوم راه اندازی شده و شما برای خرید این رمز ارز علاوه بر شبکه ERC-20 می توانیند از سایر شبکه های انتقال ارز دیجیتال نیز استفاده کنید.

• ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی(Axie Infinity)

Axie Infinity Leaves Filipino Players Penniless and Defeated

یکی دیگر از بهترین ارزهای متاورسی مستعد رشد، ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی است. پلتفرم Axie Infinity قبل از هر چیزی با بازی مبارزه ای خودش شناخته می شود. همچنین کاربران در این پلتفرم اقدام به خرید و فروش اکسی می کنند. اکسی ها نیز موجوداتی هستند که بازیکن ها با استفاده از آن ها به جنگ هم میروند. این موجودات در قالب NFT خرید و فروش می شوند.

 بازی اکسی اینفینیتی از معروف ترین و محبوب ترین بازی های Play To Earn محسوب می شود. به عبارت دیگه، قابلیت کسب درآمد از راه بازی کردن را دارد و شما می توانید با شرکت در این بازی سود به دست بیاورید. در این بازی شما هیولاهای فانتزی و کوچیکی به اسم اکسی ها رو پرورش می دهید و با آن ها به رقابت با سایر بازیکن ها می پردازید.

• ارز دیجیتال سندباکس(Sandbox)

بازی سندباکس Sandbox چیست؟ پروژه سند باکس و ارز دیجیتال SAND | بیت 24

یکی دیگر از انواع ارزهای دیجیتال حوزه متاورس و مناسب برای سرمایه گذاری، ارز دیجیتال سندباکس است. ارز دیجیتال Sand توکن بومی داخل بازی Sandbox محسوب می شود که بازی سندباکس نیز نوعی پلتفرم کسب درآمد مبتنی بر بلاک چین و دنیای متاورس است که شما در این بازی می توانید خرید و فروش و دریافت دارایی های توکن های غیر مثلی همانند قطعات زمین مجازی را انجام بدهید.

 ظاهر بازی سندباکس شباهت زیادی به بازی ماینکرفت دارد و تقریبا همان گرافیک پیکسلی را ارائه می دهد، ولی تفاوتی که با بازی اکسی اینفینیتی دارد این است که در بازی سندباکس نه تنها بازیکن ها دخالت دارند، بلکه بازی سازها نیز این امکان را دارند تا با استفاده از پلتفرم سندباکس، بازی های سه بعدی خودشان را به وجود بیاورند و آن ها را در بازار عرضه کنند. همین موضوع باعث می شود تا محبوبیت پلتفرم سندباکس افزایش پیدا کند و تقاضا برای خرید ارز دیجیتال سندباکس زیاد شود.

• ارز دیجیتال تتا(Theta)

یکی دیگر از انواع ارزهای متاورسی مستعد رشد، ارز دیجیتال تتا است.  ارز دیجیتال تتا با نماد اختصاری Theta نوعی ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که در بازار کریپتوکارنسی ها وجود دارد و شما می توانید با خرید و فروش آن سود به دست بیاورید. همچنین رمز ارز Theta ارز دیجیتال بومی پلتفرم تتا محسوب می شود. فعالیت اصلی پلتفرم تتا نیز در زمینه تحول محتوا با پهنای باند رایگان است. یکی از اهداف این پروژه این هست که مشکلات مربوط به شبکه های تولید و تحویل محتوا مثل پایین اومدن کیفیت فیلم و کند پخش شدن یا تبلیغات زیاد را به حداقل برساند و باعث بشود تا سایت ها محتواهای مناسبی را در سایت قرار بدهند. همین موضوع باعث می شود تا پلتفرم تتا مورد استقبال افراد زیادی قرار بگیرد.

• ارز دیجیتال انجین کوین(Enjin Coin)

انجین کوین چیست؟ بررسی آینده پروژه Enjin Coin و ارز دیجیتال ENJ | بیت 24

یکی دیگر از انواع ارزهای متاورسی مستعد رشد و مناسب برای سرمایه گذاری، ارز دیجیتال انجین کوین است. ارز دیجیتال Enjin Coin توسط شرکتی سنگاپوری با اسم انجین در سال 2017 راه اندازی شد و از زمان راه اندازی تاکنون توانسته موفقیت های زیادی را پشت سر بزارد و مورد استقبال سرمایه گذاران و کاربران فعال بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرد و محبوبیت زیادی به دست بیاورد. همچنین ارز دیجیتال انجین کوین که بر روی بلاک چین اتریوم فعالیت می کند و برای تسهیل قراردادها در صنعت گیمینگ و ساخت بازی ها طراحی شده. به عبارت دیگر، توسعه دهنده ها سازندگان بازی های بلاک چینی و متاورسی این امکان را دارند تا با استفاده از ارز دیجیتال انجین کوین، فعالیت های خودشان را تسهیل بدهند و به راحتی فعالیت خودشان را انجام بدهند.

• ارز دیجیتال سوشی(Sushi)

معرفی کامل ارز دیجیتال سوشی Sushi به همراه پیش بینی قیمت و آینده آن - وبلاگ اکسکوینو

 از انواع ارزهای متاورسی مستعد رشد، ارز دیجیتال سوشی است. این توکن در اصل توکن بومی صرافی غیر متمرکز سوشی سواپ است که به تازگی با ابتکار و نوآوری جدیدی به اسم شویو به دنیای متاورس وارد شده. همچنین شویو با ترکیب توکن غیر مثلی یا NFT و دنیای متاورس قدم بزرگی برای تحول در زمینه توکن های غیر قابل تعویض برداشته و به هنرمندان این امکان را می دهد تا اثار هنری خودشان را به صورت سه بعدی در دسترس افراد و سرمایه گذاران قرار بدهند.

کلام آخر

ما سعی کردیم در مقاله چگونگی پیدا کردن پروژه های متاورسی مستعد رشد، اطلاعاتی در مورد فناوری متاورس برای شما ارائه کنیم و به بررسی معرفی بهترین ارزهای متاورسی مستعد رشد پرداختیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید. برای بهتر شناختن این دنیای شگفت انگیز می توانید در دوره متاورس مجموعه تبریزفایننس شرکت کرده و با اطلاعات و دانش بروزی وارد این دنیای جذاب بشوید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

1 دیدگاه در “چگونه پروژه های متاورسی مستعد رشد را برای سرمایه گذاری پیدا کنیم؟”

 1. حسین اژدری بهمن 20, 1401

  دوره متاورستون خیل عالی بد من نگاه کردم مثل این مقالتون

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس