چگونه جدیدترین شت کوین ها را پیدا کنم؟

شت کوین


سرمایه گذاری در شت کوین ها دیوانه کننده است. این دارایی ها می توانند شما را در عرض چند هفته ثروتمند کنند و یا چند روز بعد همه ی سرمایه شما را از بین ببرند. وقتی برای اولین بار وارد این بازار می شوید، بزرگترین سوالی که دارید این است که: چگونه جدیدترین شت کوین ها را پیدا کنم؟ برای درک بهتر این مطلب تا انتهای مقاله همراه تبریز فایننس باشید.

مفهوم شت کوین

شت‌کوین به رمز ارزهایی گفته می‌شود که گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری نیستند و به اصطلاح رمز ارز های  کم ارزش و بدون پشتوانه فنی و اهداف مشخصی هستند، این رمز ارز ها معمولا با حدس و گمان و همچنین بر حسب جو روانی بازار قیمت گذاری می شوند.

هر ارزی که به بازار عرضه می شود، به شکل مفصل در وایت پیپر خود در مورد اهداف، برنامه ها، نحوه عملکرد و. . . سخن  می گوید. این اطلاعات برای آشنایی سرمایه گذارها با پروژه ی مربوطه بسیار مهم و کاربردی است. معمولا شت کوین ها، وایت پیپر مناسبی را ارائه نمی دهند.

از ویژگی های دیگری که می توانیم برای شت کوین ها مطرح کنیم، Marketcap یا حجم بازار بسیار پایین است. بیشتر ارزهایی که از نظر سرمایه در رتبه های پایین بازار کریپتوکارنسی ها قرار می گیرند، یک شت کوین به حساب می آیند.

تاریخچه شت کوین

این که اصطلاح شت کوین در دنیای ارزهای دیجیتال از کجا آمده و چه زمانی محبوب شده است، یک معما است. اما به احتمال زیاد اندکی پس از تولد بیت کوین در سال ۲۰۰۹ آغاز شد. اولین بار این اصطلاح در فروم BitcoinTalk در تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۰ استفاده شده است.

اولین باری که این اصلاح در Reddit استفاده شد نیز به سال ۲۰۱۱ برمی‌گردد. اما طبق Google Analytics استفاده از این اصطلاح قبل از سال ۲۰۱۷ و شروع موج ورود رمزارزها به بازار کریپتو تقریبا بسیار ناچیز بوده است. اما در حال حاضر استفاده از آن بسیار زیاد شده است و تقریبا جزو اجزای جدایی‌ناپذیر دنیای رمزارزها است.

سرمایه گذاری بر روی شت کوین ها 

 مسائل زیادی در مورد سرمایه گذاری بر روی شت کوین ها وجود دارد و شما می توانید در عرض چند ساعت پس از سرمایه گذاری بر روی شت کوین ها تمام سرمایه خود را از دست بدهید و یا حتی به سود چندین برابری برسید، سرمایه گذاری بر روی شت کوین ها همیشه امکان اسکم شدن را دارد و در تمام مدتی که شما بر روی آن سرمایه گذاری کرده اید امکان صفر شدن پولتان وجود دارد. معمولا مسئله ای که دلیل بر سرمایه گذاری بر روی شت کوین ها می شود، کم بودن Marketcap یا ارزش بازار است.

کدام شت کوین برای سرمایه گذاری مناسب است؟

در بازار ارز های دیجیتال بیش از 6 هزار ارز مختلف وجود دارد و هر روز به این تعداد اضافه می شود. اما ما در این بازار به دنبال شت کوین های انفجاری هستیم. به همین خاطر باید یک سری ویژگی ها را موقع انتخاب ارز مورد نظرمان بررسی کنیم. اولین ویژگی که قبل از خرید شت کوین باید به آن توجه کنیم، مارکت کپ یا حجم بازار است. معمولا ارزهایی که مارکت کپ آن ها  50 تا 100 میلیون دلار است، گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری هستند. این نوع از ارزهای دیجیتال با ورود حجم مناسبی از پول هوشمند، می توانند سود های بسیار زیادی را به ما بدهند.

یکی دیگر از مواردی که باید قبل از انتخاب یک ارز به آن توجه کنیم، شبکه یا بلاک چینی است که آن ارز  استفاده می کند. بیشتر شت کوین ها در بستر بایننس اسمارت چین (BSC) یا اتریوم (Ethereum) ساخته شده اند. با توجه به اینکه کارمزد شبکه اتریوم بسیار بالاست، بهتر است شت کوین هایی را انتخاب کنید که در بستر بایننس اسمارت چین هستند. اهمیت این مسئله وقتی مشخص می شود که قصد خرید Shitcoin با فروش آن ها را  داشته باشید.

معمولا ارزهای کوچک و کم اعتبار در صرافی های بزرگی مثل بایننس، کوکوین، کوینکس و. . . وجود ندارند. به همین خاطر باید از صرافی های غیرمتمرکز برای معامله ی آن ها استفاده کنید. بعد از اینکه یک ارز از این فیلتر ها با موفقیت عبور کرد، باید عمیق تر آن پروژه را مورد بررسی قرار بدهید. برای این کار لازم است که به صفحه اختصاصی آن ارز در کوین مارکت کپ برویم.

 لیست سایت های معرفی شت کوین های جدید

در این قسمت مقاله به معرفی وب سایت هایی می پردازیم که از طریق آن ها می توان ارزهای دیجیتال و شت کوین هایی که به تازگی راه‌اندازی شده اند یا مدت زمان کمی از راه‌اندازی آنها گذشته است را پیدا کنیم.

سایت Coinmarketcap

وب سایت coinmarketcap.com یکی از بزرگترین و معتبر ترین وب سایت هایی است که اکثر سرمایه گذاران و وب سایت های معتبر برای بررسی ارزهای دیجیتال، تاریخچه، قیمت ها و انواع مسائل مربوط ارز های دیجیتال به آن مراجعه می کنند. شما در زمانی که وارد این سایت می شوید کاربرد های بسیار زیادی برای شما قابل مشاهده است که با انتخاب گزینه Recently added می توانید ارزهای دیجیتالی که به تازگی راه‌اندازی شده اند و یا مدت زمان بسیار کمی از راه‌اندازی آنها گذشته است را مشاهده کنید، این وب سایت برای لیست کردن ارزهای دیجیتال در داخل پلتفرم خود دارای فاکتور ها و شرایطی می باشد که توکن با داشتن آن شرایط می تواند در این وب سایت لیست شود، به نحوی می توان گفت ارزی که داخل این وب ساایت لیست می شود تا حدی امنیت لازم را دارد و می توان در آن سرمایه گذاری کرد اما لیست شدن در این وب سایت دلیل صد در صدی امن بودن پروژه و اسکم نشدن آن نمی تواند باشد.

سایت Coingecko

Coingecko.com از دیگر وب سایت های معروف بازار ارزهای دیجیتال است که مجموعه ای از اطلاعات قیمتی، تاریخچه، اطلاعات انواع ارزهای دیجیتال و اخبار مربوط به آن را پشتیبانی می کند. زمانی که وارد این وب سایت می شوید قابلیت های زیادی برای شما در دسترس است که شما می توانید با انتخاب هر کدام به اطلاعات مشخصی برسید، برای اطلاع از ارزهای تازه لیست شده بر روی این وب سایت می توانید از گزینه New coins استفاده کنید.

سایت Coinsniper

coinsniper.net  یکی از وب سایت هایی است که تقریبا بیشتر فعالیت آن مربوط به شت کوین ها می باشد. نحوه کار این سایت را می توان اینگونه توصیف کرد که پس از لیست شدن ارز دیجیتال در این وب سایت، جامعه آن ارز می توانند با رای دادن در داخل این وبسایت به این ارز، اقدام به ترند کردن ارز دیجیتال خود در وب سایت کنند، هرچه مقدار رای ها بیشتر باشد در صفحه ابتدایی سایت، آن ارز قابل مشاهده است و این رای گیری ها قدرت جامعه آن شت کوین را نیز نشان می دهد. در این سایت نیز می توانید به پیدا کردن شت کوین های نوپا و تازه راه‌اندازی شده بپردازید.

سایت coinhunters

از دیگر وب سایت هایی که برای پیدا کردن شت کوین های جدید می توان به آن مراجعه کرد، وب سایت coinhunters.cc است. نحوه کار این وب سایت هم تقریبا مانند سایت coinsniper می باشد. نسبت به تعداد رای هایی که در مورد یک ارز داده شده است، آن ارز ترند وب سایت می شود و قابل مشاهده تر نسبت به سایر ارزها می باشد. در این وب سایت نیز قسمت هایی وجود دارد که شت کوین های تازه راه‌اندازی شده را به شما نشان می دهد.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی مواردی در مورد شت کوین ها و سرمایه گذاری در مورد آنها پرداختیم، همچنین وب سایت هایی که شما می توانید از این طریق به پیدا کردن شت کوین های تازه راه‌اندازی شده بپردازید را نیز معرفی کردیم. لازم به ذکر است قبل از هر گونه سرمایه گذاری بر روی هر پروژه ای تا حد امکان در مورد تیم و پشتوانه این ارز تحقیق کنید و از سرمایه گذاری در پروژه هایی که وعده هایی رویایی میدهند، پرهیز کنید. امیدواریم با مقاله مسیرهای مناسبی برای پیدا کردن شت کوین های جدید و بررسی آنها به شما ارائه داده باشیم.

تبریز فایننس بزرگترین مجموعه در شمال غرب کشور برگزار کننده  دوره های فارکس ، ارزدیجیتال ، پرایس اکشن RTM و بورس می باشد شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی تبریز فایننس از شرایط دوره ها مطلع شوید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

2 دیدگاه در “چگونه جدیدترین شت کوین ها را پیدا کنم؟”

 1. abase alizadeh بهمن 13, 1401

  چرا خیلی ها با وجود اینکه ماهیت شکت کوین هارو میدونن میرن روش سرمایه گذاری میکنن

 2. I love tһis game, Ьut it’s a chalkenge to have enougһ ticketgs tο actuawlly ϲomplete іn tһе leagues.
  It is a free gane but tto keep up you usually hawve
  to buy tickets. Ӏt thе games paid һigher or
  tkckets were easdier tօ obtаin, it wopuld be a morre fun game!

  Howeѵer, іt’s an enjoyablee game and terribly addictive
  lol! !

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس