با این سایت، کلاهبرداران رمزارزی را بشناسید!

اتر اسکن (Etherscan) اعلام کرد که برای محافظت از کاربران در برابر کلاهبرداری‌هایی به نام حملات مسمومیت آدرس، به طور پیش فرض، انتقال توکن‌های با ارزش صفر را مخفی می‌کند.
در حالی که این سایت قبلاً تراکنش‌های با ارزش صفر را خاکستری می‌کرد، این تراکنش‌ها اکنون به طور کامل تحت ویژگی جدید پنهان شده‌اند.
در طول یک حمله مسمومیت آدرس، یک کلاهبردار یک آدرس جعل شده ایجاد می‌کند که تقریباً مشابه آدرسی است که هدفش قبلاً با آن معامله کرده است. سپس کلاهبردار انتقالات با ارزش صفر را از آدرس جعلی به آدرس هدف ارسال می‌کند. هدف ممکن است دو آدرس مشابه را اشتباه بگیرد و وجوه را به اشتباه به آدرس جعلی هدایت کند.
از آنجایی که این رویکرد به خطای کاربر بستگی دارد و نوعی فیشینگ است، پنهان کردن تراکنش‌هایی که فاقد ارزش هستند، می‌تواند کلاهبرداری رمزارزی را برای قربانیان به مراتب کاهش دهد. سایت Etherscan در حال حاضر شامل سایر ویژگی‌های ضدکلاهبرداری است: به عنوان مثال، نشانی‌هایی را برمی‌شمرد که در کلاهبرداری و هک نقش دارند.
نوع کلاهبرداری مورد نظر، توجه زیادی را در صنعت کریپتو به خود جلب کرده است. دو شرکت بلاکچین، X-explore و WuBlockchain، تخمین زدند که فیشینگ انتقال با ارزش صفر و حملات مرتبط با آن، منجر به سرقت 32 میلیون دلاری اتریوم شده است.
در همین حال، کوین بیس اعلام کرد که این نوع حمله در نوامبر 2022 آغاز شده و تا فوریه 2023 منجر به سرقت 19 میلیون دلاری در پلتفرم‌های مختلف شده است. کیف پول متامسک متمرکز بر اتریوم نیز در ژانویه 2023 نسبت به کلاهبرداری‌های مربوط به مسمومیت با آدرس هشدار داد و راه‌هایی برای محافظت از خود در اختیار کاربران قرار داد.

همراهان گرامی برای مشاهده اخبار ارز دیجیتال و فارکس وب سایت تبریز فایننس بهترین مرجع برای شما می باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس