شروع مرحله آزمایشی روپیه دیجیتال از ماه آینده در هند

روپیه دیجیتال

طبق بررسی های تیم مجموعه تبریز فایننس و به نقل قول از اکونومیک تایمز هند( یک روزنامه انگلیسی‌زبان هندی است که به وسیله شرکت تایمز گروپ منتشر می‌شود. این روزنامه پس از وال استریت ژورنال، پرمخاطب‌ترین روزنامه انگلیسی زبان با موضوع تجاری در دنیا است این روزنامه که دفتر مرکزی آن در دهلی قرار دارد، در ۱۹۶۱ تأسیس شد، جهت مطالعه بیشتر ی توانید به این لینک مراجعه کنید.)، بانک مرکزی هند (RBI) در حال نهایی کردن راه‌اندازی آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی برای ابتدای ماه میلادی آتی است. بانک مرکزی هند مرحله آزمایشی ارز دیجیتال ملی (ارز دیجیتال به‌عنوان یک واحد پولی یا واسطه تبادل جدا از واسطه‌های فیزیکی مانند اوراق بانکی یا سکه برپایهٔ اینترنت تعریف می‌شود که ویژگی‌هایی مشابه با پول فیزیکی را داراست، اما تراکنش‌های انتقال سرمایه را به‌صورت آنی و بدون مرز بین افراد انجام می‌دهد. پول‌های مجازی و ارز رمزی هر دو از نمونه‌های پول‌های دیجیتال هستند اما برعکس این عبارت صحیح نیست. در واقع نمی‌توان پول دیجیتال را به این دو گروه محدود کرد.) عمده فروشی خود را از یک نوامبر (۱۰ آبان) آغاز کرد تا استفاده از آن را در تسویه معاملات اوراق بهادار دولتی آزمایش کند. در آن زمان، بانک مرکزی این کشور گفته بود که مرحله پایلوت روپیه دیجیتال خرده فروشی ظرف یک ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد. طبق این گزارش، روپیه دیجیتال قرار است به جای جایگزینی، مکمل روش‌های پرداخت موجود باشد. علاوه بر این، ارز دیجیتال ملی خرده فروشی به‌گونه‌ای طراحی شده است که با سیستم‌های پرداخت کنونی قابل اجرا باشد.

اگر می خواهید از بروزترین اخبار دنیای ارز دیجیتال و فارکس مطلع شوید به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آمد بهار جان ها


تبریز فایننسی های عزیز و گرامیــ
عیدتون مبارک صد سال به این سال ها

به رسم هر سال تبریزفایننس عیدی داره اونم چه عیدی
شروع سال بهترین زمان برای یادگیریه و ما هم به همین بهونه چنتا دوره برا اونایی که هیچ آشنایی و پیش زمینه ای به این حوزه ندارن آماده کردیم امسال سعی کردیم با سه دوره متفاوت و البته مهم در حوزه بازار های مالی مهمون خونه هاتون باشیم.
برای شرکت در طرح عیدانــــه تبریز فایننس فرم مقابل رو تکمیل کنین تا همکارانمون کد ورود منحصر به فرد رو به شماره تلفن تون پیامک کنن.