انجام آزمایش دلار دیجیتال توسط بانک فدرال رزرو نیویورک

دلار دیجیتال

یک آزمایش ارز دیجیتال (ارز دیجیتال که معادل فارسی آن رمز ارز می­باشد در واقع یک نوع پول یا ارز است که جایگزین ارزهای رایج در دنیای دیجیتال شده است، این نوع ارزها به صورت غیر متمرکز و در بستر شبکه بلاک­چین فعالیت می­کنند و با استفاده از پروتکل­های رمز گذاری شده بسیار قوی و پیچیده­ای طراحی شده­اند. هدف از ایجاد اینگونه ارزها، در مرتبه اول افزایش امنیت و جلوگیری از تقلب و کلاهبرداری ارزی می­باشد و در مرتبه دوم آسان شدن هرچه بیشتر مبادلات و حذف واسطه­ها از بین خریدارارن و فروشندگان می­باشد. صدها نوع ارز دیجیتالی وجود دارد اما مهم­ترین آن­ها به ترتیب بیت کوین، ریپل، اتریوم و لایت کوین است که در ایران، بیت کوین از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال برخوردار است.  به‌عنوان یک واحد پولی یا واسطه تبادل جدا از واسطه‌های فیزیکی مانند اوراق بانکی یا سکه برپایهٔ اینترنت تعریف می‌شود که ویژگی‌هایی مشابه با پول فیزیکی را داراست، اما تراکنش‌های انتقال سرمایه را به‌صورت آنی و بدون مرز بین افراد انجام می‌دهد. پول‌های مجازی و ارز رمزی هر دو از نمونه‌های پول‌های دیجیتال هستند اما برعکس این عبارت صحیح نیست، برای مطالعه بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.) بانک مرکزی برای تراکنش‌های عمده و بین‌مرزی از طریق تبادل دلار دیجیتال با ارزهای خارجی آزمایشی در بلاک چین‌های جداگانه توسط بانک فدرال رزرو نیویورک انجام داده است. این آزمایش با نام  «Project Cedar: Phase One»، روی پتانسیل ارزهای دیجیتال بانک مرکزی برای تبدیل‌شدن به یک گزینه قابل‌‌اجرا برای تراکنش‌های ارزهای خارجی تمرکز کرده است.

 

اگر می خواهید از بروزترین اخبار دنیای ارز دیجیتال و فارکس مطلع شوید به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آمد بهار جان ها


تبریز فایننسی های عزیز و گرامیــ
عیدتون مبارک صد سال به این سال ها

به رسم هر سال تبریزفایننس عیدی داره اونم چه عیدی
شروع سال بهترین زمان برای یادگیریه و ما هم به همین بهونه چنتا دوره برا اونایی که هیچ آشنایی و پیش زمینه ای به این حوزه ندارن آماده کردیم امسال سعی کردیم با سه دوره متفاوت و البته مهم در حوزه بازار های مالی مهمون خونه هاتون باشیم.
برای شرکت در طرح عیدانــــه تبریز فایننس فرم مقابل رو تکمیل کنین تا همکارانمون کد ورود منحصر به فرد رو به شماره تلفن تون پیامک کنن.