آیا تریدری می تواند به عنوان شغل اول باشد؟

حتما شما و یا اطرافیانتان شغل کارمندی  و یا شغل های دیگری را تجربه کرده و با قوانین، شرایط و حقوق آن آشنایی دارید. اگر چه این شغل ها مزایا و معایب خاص خود را به همراه دارد ولی وجود برخی مسائل باعث می شود که خیلی از افراد سمت  کسب و کار آنلاین رفته و یا به دنبال شغل آزاد برای خود باشند. حال در این بین، با ارتقای دانش مردم در مورد انواع بازارهای مالی و دسترسی آسان به این بازارها، خیلی ها تصمیم به می گیرند به شغل تریدری روی بیاورند و این تصمیم را بگیرند که این شغل را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنند. ولی در این باره سوالات و مشکلات زیادی وجود دارد که این افراد با آن مواجه که از جمله این مشکلات این است که آن ها بدون آموزش دقیق و کامل پا به این بازار ها می گذارند و این سوال را همواره در ذهن خود دارند که ابا می توانند شغل اول خود را رها کرده و تریدری را به عنوان شغل اصلی انتخاب کنند. ما در این مقاله قصد داریم برای شما درباره این موضوع توضیحاتی را شرح دهیم پس تا انتهای مقاله همراه تبریز فایننس باشید. 

ترید چیست و تریدر کیست

ترید و تریدر

اما قبل هر چیزی لازم است که این مفهوم را درک کنیم که ترید چیست و تریدر چه کسی است؟ ترید در اصطلاح به معنی معامله کردن است یا به عبارتی دیگر مبادله ی کالا یا خدمات بین افراد معامله گر است.  در این تجارت، معامله یا ترید در صورتی انجام میگیرد که دو طرف  آن را مفید بدانند و از آن نفعی  نصیب آن ها شود. ترید در بازارهای مالی یعنی تجارت و داد و ستد. یا اینکه فروش و تبادل در بازارهای ارز دیجیتال، فارکس، بورس در مدت زمان مشخص برای کسب سود. یکی از شغل های تازه ظهور تریدری است که در زمان کم سود بالایی به افراد میدهد. در این شغل فرد باید دانش و تجربه ی معامله کردن را کسب کند تا بتواند در این شغل موفق باشد و اصلی ترین نکته آن است که معامله گر باید با استراتژی مشخص عمل کند. یکی از عواملی که افراد زیادی جذب این شغل شدند این است که سود بالایی دارد و در این شغل جذابیت و قدرت نقد شوندگی وجود دارد.

چگونه ترید را شروع کنیم؟

شروع در مسیر تریدر شدن

قبل از اینکه  تریدری را به عنوان یک شغل انتخاب کنید و تبدیل به یک تریدر شوید باید ابتدا بدانید که آیا روحیات و سرمایه شما همخوانی دارد یا نه.تریدر شدن خیلی سخت نیست. اما نیاز به آموزش دقیق و سخت کوشی دارد. نکته بعدی آن است که پس از آموزشات کافی نباید بر حسب هیجانات خود در آغاز این حرفه بیش از حد ترید کنید، این تفکر که اگر تعداد زیادی ترید کنید می‌تواند پول بیشتری را به دست بیاورید کاملا اشتباه است بلکه شما می توانید با چند ترید مختصر در روز یا هفته به تارگت خود برسید. سعی کنید به سمت معاملات بلندمدت‌تر با حجم پایین روی بیاورید. 

همراهان عزیز تبریز فایننسی با بهترین دوره ارز دیجیتال و فارکس به راحتی آموزش دیده و تبدیل به یک تریدر حرفه ای شوید.

راه های تبدیل شدن به یک تریدر موفق

راهکار های تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای

بازارهای مالی می توانند برای سرمایه گذاران و معامله گران پرسود باشند. اما با نگاه به لیست ثروتمندترین افراد دنیا متوجه می شویم که تعداد زیادی از آن ها ثروتشان را از طریق بازارهای مالی به‌ دست آورده اند. در این راه لازم است تا شما نکاتی را رعایت کنید و بتوانید تبدیل به یک تریدر حرفه ای و موفق شوید:

  • شناخت خود

    این مورد را می توان یک پیش درآمد برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق دانست. پیش از این که از یک مبتدی به یک حرفه ای تبدیل شوید، لازم است خودتان را بشناسید و شناخت کامل نسبت به خود داشته باشید. زمان گذاشتن برای ارزیابی خودتان بسیار مهم است زیرا نتیجه آن مشخص می کند که شما چگونه معامله گری خواهید شد.

  • قدم به قدم جلو رفته و موفق شوید

اکثر افراد بر این باورند که بلافاصله بعد از شروع کارشان به عنوان تریدر، تبدیل به یک تریدر حرفه ای می شوند و سودهای بزرگی را کسب می کند. متاسفانه احتمال این اتفاق بسیار کم بوده و پذیرش این موضوع و پرداختن به معامله گری مانند هر شغل دیگری اولین قدم برای تبدیل شدن از یک تریدر مبتدی به یک تریدر حرفه ای است. این ها قدم ها هستند که مسیر موفقیت شما را هموارتر می کنند البته در کنار این شرایط علاقه و یادگیری، تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال برای شما مهم شمرده می شود، زیرا باید علاقه داشته باشید و غیرممکن است که بدون علاقه به یک معامله گر موفق تبدیل شوید. این مسئله‌ در تمام زمینه ها صادق است. و در بحث یادگیری باید وقت خود را صرف یادگرفتن مطالب آموزشی و… در مورد بازارهای مالی کنید. تحلیل تکنیکال خش مهمی از هر معامله است که با تجزیه و تحلیل نمودارها به منظور تعیین احتمال کاهش یا افزایش قیمت دارایی مالی، سروکار دارد و در آخر تحلیل فاندامنتال، رویکردی است که شامل بررسی ارزش ذاتی هر دارایی و عوامل کلیدی آن است. 

 

همراهان عزیر تبریز فایننسی برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مزایای شغل تریدری را مطالعه کنید.

 

  •  شروع و قدم گذاشتن در مسیری ترید

 یادگیری به تنهایی برای تبدیل شدن شما به یک تریدر موفق کافی نیست. در عوض، باید به بهترین شکلی که از دستتان برمی آید سرمایه گذاری را شروع کنید. تمرین روزانه معاملات بسیار ارزشمندتر از صرفا مطالعه است. برای انجام این کار به پول زیادی نیاز ندارید و می توانید با مبلغ اندکی اولین ترید خود را شروع کنید. قطعا شما به محض شروع، اشتباه خواهید کرد، که البته این نشانه خوبی است. این اشتباهات است که به شما کمک می کند تا معامله گر بهتری شوید.

 

کلام آخر

هدف ما در این مقاله این بوده است که به شما بگویم تریدری به عنوان شغل اول می تواند بهترین شغل برایتان باشد اما همان طور که بیان کردیم کسی که   به این حرفه به عنوان راهکار یک شبه پولدار شدن نگاه می کند قطعا محکوم به ضرر و زیان های جبران ناپذیری می شود و باید به این کار به چشم یک هدف و شغل اول نگاه کرده و در این راه برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای در آموزش و یادگیری خود استمرار داشه باشید در این صورت است که می توانید کسب درآمد دلاری داشته باشید و تا آخر عمر خود در بازارهای مالی به خوبی معامله انجام دهید چرا که مابه این موضع واقفیم که با شرایط بد اقتصادی کشورمان نیازمند درآمد دلاری هستیم و اگر شرایط و مسیر گفته شده را رعایت کنید بی شک تبدیل به یک معامله گر حرفه ای خواهید شد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس