تحلیل پنج ارز دیجیتال برتر هفته دوم اسفند ماه 1401

بازار ارزهای دیجیتال پر از موقعیت‌ برای کسب درآمدهای بی‌شمار است. این در حالی است که اکثریت افراد بعد از ورود به این مارکت، ضررهای هنگفتی را تجربه می‌کنند. اما چرا این اتفاق می‌افتد؟ دلایل زیادی برای این مسئله وجود دارد، اما شاید بتوان یکی از مهم‌ترین آن‌ها را عدم آشنایی سرمایه‌گذاران با تحلیل تکنیکال دانست. آکادمی تبریز فایننس برطبق عادت، تحلیل پنج ارز دیجیتال برتر هفته را برای شما عزیزان شرح می دهد پس تا انتهای مقاله همراه تبریز فایننس باشید.

ترون(TRON)

Tron

ترون (Tron) نوعی سیستم سرگرمی غیرمتمرکز و پلتفرمی برای اشتراک گذاری محتوا است که با استفاده از تکنولوژی بلاک چین و شبکه همتا به همتا (Peer to Peer) کار می‌کند. این پروتکل به تمامی کاربران امکان انتشار، ذخیره سازی و مالکیت دیتا و محتوا را به صورت کاملاً رایگان، غیرمتمرکز و خودکار می‌دهد. می‌توانید Tron را به عنوان نسل بعدی شبکه های اجتماعی در نظر بگیرید که با استفاده از آن می‌توانید محتوا تولید کنید و آن را با دیگر افراد در هر نقطه از دنیا به اشتراک بگذارید. ترونیکس یا TRX واحد اصلی حساب ها در بلاکچین ترون است و در واقع پولی است که برای تولید محتوا به شما داده می‌شود. این ارز دیجیتال رمزنگاری شده با نماد TRX شناخته می‌شود.

از ویژگی های ترون می توان به مقیاس پذیری بالا، تراکنش های ارزان اشاره کرد همچنین از مزایای چشم گبر این ارز دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از ویژگی های مهم TRXاین است که واسطه ها را از بین برده و با استفاده از این فناوری قصد دارد فاصله بین سازنده محتوا و مصرف کننده را برطرف کند، نتیجه این عمل کاهش کلی هزینه برای مصرف کننده و دریافت مستقیم محتوا می شود. این کار به نوبه خود باعث یک وضعیت برترنسبت به سایرارزها می شود .
 • تراکنش ها در شبکه ترون رایگان است.
 • تراکنش های TRXبسیار سریع هستند، زیرا شبکه TRXمی تواند تا 2000 تراکنش در ثانیه را پشتیبانی کند. این ظرفیت تراکنش نشان دهنده آینده خوب TRXاست.
 • پشتیبانی مستقیم از سازندگان محتوا در TRXانجام می گیرد. حمایت مناسب تر از سازندگان محتوا امری حیاتی است و شبکه ترون راهی عالی برای انجام این کار است.

تحلیل ترون

تحلیل ترون در هفته دوم اسفند ماه

ترون پس از برخورد اول به مقاومت کلیدی در محدوده ۰.۰۷ دلار که با عدم موفقیت همراه بود. حال باری‌دیگر با کندل‌های سبز برای امتحان دوباره آن همراه شده است. اگر خریداران بتوانند از سد این مقاومت گذر کنند، احتمال صعود و شکست آن بالا خواهد رفت. در صورت شکست این سطح هدف ۱۰ سنت برای ترون در دسترس خواهد بود.

برای ادامه صعود ترون، شکست مقاومت الزامی است. مقاومت محدوده ۷ سنت نیز بسیار متحکم بوده و نیازمند حجم خوب خریداران است. در مورد احتمال شکست این سطح در مقدمه صحبت کردیم که می‌تواند حتی اهدافی از جمله ۱۰ سنت را در خود داشته باشد. اما عدم موفقیت گاو‌ها و حجوم فروشندگان به بازار نیز روی دیگر سکه است، که می‌تواند قیمت را حمایت‌های زیرین پایین‌ بکشد. تحت این سناریو، فعلا خرید ترون منطقی نیست و باید تا وقوع شکست مقاومت، یا اصلاح احتمالی آن صبر کرد.

 لیدو دائو (LDO)

LDO

لیدو دائو یک راه‌حل استیکینگ لیکویید برای اتریوم و دیگر شبکه‌های مبتنی بر اثبات سهام است. این پروتکل به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را بدون نیاز به قفل کردن دارایی‌ها یا داشتن زیرساخت استیکینگ، استیک کنند. کاربرانی که از طریق Lido Dao به استیک رمز ارزها بپردازند، به شکل توکن‌های مشتقه استیکینگی که به صورت 1:1 به دارایی استیک‌شده مربوطه گره خورده و پگ شده‌اند، پاداش دریافت خواهند کرد.

از جمله ویژگی‌های شبکه لیدو دائو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پلتفرم استیکینگ: لیدو دائو اجازه اتصال یک کیف پول ارز دیجیتال به این پروتکل و استیک رمز ارزهای ETH را به کاربران می‌دهد. نرخ تبدیل ETH-stETH یک به یک به همراه 38.4 دلار کارمزد تراکنش و کارمزد پاداش 10 درصدی است.
 • کرو: Curve یک استخر نقدینگی است که به کاربران اجازه می‌دهد stETHهای خود را به استیبل کوین قابل معامله روی شبکه اتریوم تبدیل کنند.
 • میکر دائو: در پلتفرم MakerDAO، کاربران می‌توانند با اتصال والت رمز ارزی خود، توکن‌های stETH را به‌عنوان وثیقه در برنامه رفرال این پلتفرم استفاده نمایند.
 • برنامه رفرال لیدو: با هر رفرال و معرفی کاربر، شما می‌توانید 1 درصد از کل اترهای استیک‌شده را از طریق لینک خود به صورت ارز دیجیتال LDO پاداش بگیرید. این پروتکل همچنین یک گزینه لیست سفید را برای برنامه‌های ریفرال تهیه کرده است، به این معنا که مشوق‌های شبکه تنها به شرکای تاییدشده لیدو دائو ارسال خواهند شد.

تحلیل لیدو دائو

تحلیل لیدو دائو در هفته دوم اسفند ماه

نمودار تحلیل ارز دیجیتال LDO در تایم فریم چهار ساعته را مشاهده می‌کنید که در یک کانال صعودی قرار دارد. طبق انتظار ما، این ارز می‌تواند به کف کانال خود برخورد و بعد از آن رشد خود را شروع کند. همچنین، در تایم فریم روزانه، این ارز دیجیتال بر سر مقاومت بلندمدت خود قرار دارد که در صورت شکست آن، می‌تواند تارگت‌های بالایی را تاچ کند.

 

با آموزش حضوری دوره ارز دیجیتال در آکادمی تبریز فایننس می توانید به راحتی ترید را در حوزه ارزهای دیجیتال را شروع کنید.

بندپروتکل(BAND)

BAND

 اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز حوزه دیفای می‌بایست اطلاعات را از صرافی‌های متمرکز دریافت کنند. برای این کار می‌توان از یک پل بین بلاک چین‌های واقعی و مجازی استفاده کرد. بند پروتکل (BAND) یک اوراکل غیرمتمرکز و بین زنجیره‌ای است تا قراردادهای هوشمند تمام داده‌های خارجی را به صورت مقیاس‌پذیر گردآوری کرده و به یکدیگر متصل کنند. چین لینک نیز نوعی اوراکل غیرمتمرکز بر بستر اتریوم است که همه محدودیت‌های اتریوم مانند مقیاس‌پذیری پایین و کارمزد تراکنش بالا را دارد.

از مزایای ارز دیجیتال بندپروتکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه راهکاری برای سریع‌تر و بهینه‌تر عمل کردن
 • سازگاری با انواع قالب‌های توسعه بلاک چین و قراردادهای هوشمند
 • دارای امنیت بالا
 • قابلیت انتقال داده بین بلاک چین‌ها
 • ایجاد اوراکل بدون نیاز به اجازه

تحلیل بندپروتکل

تحلیل بندپروتکل در هفته دوم اسفند ماه

در تایم فریم روزانه، ارز بند سطح مقاومتی خوبی را پیش روی خود دارد و بعد از شکست این سطح، انتظار حرکت تا محدوده ۳ دلار نیز برای ما دور از انتظار نیست. در حال حاضر بعد از اصلاح و رسیدن به سطح قیمتی ۱.۶۳ دلار می‌توانیم انتظار برگشت نیز داشته باشیم و در این محدوده می‌توانید با رعایت مدیریت سرمایه اردر خرید خود را ست نمایید.

 آوالانچ(AVAX)

AVAX

آوالانچ یک لایه‌ی بلاک‌چین سریع، کم‌هزینه و سازگار با محیط زیست است که امکان همکاری بین سایر بلاک‌چین‌های غیر متمرکز را فراهم می‌کند. آوالانچ مقیاس‌پذیری استثنایی‌ای دارد و دارای سرعت تراکنش سریع بیش از ۴۵۰۰ تراکنش در ثانیه است. کوین بومی آوالانچ، آواکس (AVAX) نام دارد، که برای پرداخت کارمزد تراکنش استفاده می‌شود. کاربران آوالانچ می‌توانند DAppها و دارایی‌های هوشمند را در یک سیستم سریع، ایمن و بدون مجوز ایجاد کنند. این یک بازار برای کاربران DeFi است که می‌توانند محصولات و دارایی‌های خود را ایجاد، تجارت، مبادله و ذخیره کنند.

از ویژگی های ارز دیجیتال آوالانچ می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • آوالانچ یک پلت فرم مالی غیر متمرکز (DeFi) است که امکان همکاری بین توکن‌های شخص ثالث و سایر بلاک چین‌ها را فراهم می‌کند.
 • پلت فرم آوالانچ به کاربران اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا DAppها را ایجاد کنند.
 • کاربران این آزادی را دارند که چندین DApp یا دارایی هوشمند را در سیستمی سریع، بدون مجوز و ایمن ایجاد کنند.
 • آوالانچ هم‌چنین به عنوان یک بازار برای کاربران DeFi عمل می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا دارایی‌ها و محصولات خود را ایجاد، مبادله، تجارت و ذخیره کنند.
 • آوالانچ به کاربران خود قابلیت شخصی‌سازی کامل بلاک چین‌های خود را ارائه می‌دهد و آن‌ها زیرشبکه‌هایی ایجاد می‌کنند که منطق اصلی و همچنین عمل‌کردهایی را تعریف کرده‌اند که می‌توانند دارای مجوز یا بدون مجوز باشند.
 • علاوه بر این، آوالانچ به کاربران امکان داد و ستد دارایی‌های سفارشی یا نمایش دیجیتالی این دارایی‌ها را نیز می دهد.
 • کاربران آوالانچ هم‌چنین می‌توانند سیستم اصلی را در پشت بلاک چین خود تنظیم کرده و مجموعه‌ی اعتباردهنده‌ها و عمل‌کردهای خود را نیز تعریف کنند.
 • آوالانچ دارای یک سیستم پرداخت همتابه‌همتا است که ثابت کرده شبکه‌ای سریع، امن و مقیاس‌پذیر در فضای DeFi است.
 • پروتکل آوالانچ به یک پلتفرم با ارزش DeFi تبدیل شده، که ارزش بازار آن بیش از ۴۵.۶ میلیارد ZAR است.

تحلیل آوالانچ

تحلیل آوالانچ در هفته دوم اسفند ماه

ارز آوالانچ در تایم فریم دوزاده ساعته، پس از یک موج صعودی قدرتمند در حال اصلاح آن در ابعاد زمانی و قیمتی است. انتظار می‌رود اصلاح این ارز در قیمت ۱۶ دلار به پایان برسد و رشد دیگری از این ارز را شاهد باشیم. تارگت این ارز پس از پایان اصلاح، ۲۱ دلار است.

اپتیمیسم (OP)

OP

ارز دیجیتال اپتیمیسم (Optimism) یک پروتکل لایه دو و پلتفرم قرارداد هوشمند است که هدف آن فعال کردن تراکنش‌های اتریوم کم هزینه و تقریبا لحظه‌ای است. اپتیمیسم یکی از پرکاربردترین بلاکچین‌ها برای قراردادهای هوشمند، اتریوم است. با ثبت نام کاربران بیشتر، شبکه گران‌تر و کندتر می‌شود. با این وجود، بسیاری از گزینه‌های مقیاس‌پذیری (زنجیره‌های لایه ۲) مثل Polygon، Optimism و Arbitrum وجود دارند که می‌توانند اتریوم را برای سریع‌تر و ارزان‌تر کردن آن مقیاس کنند.

از مزایای این ارز دیجیتال می تون به موارد ذکر شده پاین اشاره کرد:

 • انعطاف پذیری بسیار زیادی را در محاسبات عمومی ارائه می‌دهد (Turing-complete / EVM-compliant).
 • افزایش چشمگیر مقیاس پذیری را بدون نیاز به هارد فورک در اتریوم فراهم می‌کند. (ارز اپتیمیسم از نظر تئوری می‌تواند حدود ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پردازش کند.)
 • همه داده‌ها در زنجیره در دسترس هستند (نیازی به اعتماد به ارائه دهندگان داده خارج از زنجیره نیست).
 • ارز اپتیمیسم در برابر سازماندهی مجدد و حملاتی که می‌تواند باعث آن‌ها شود مقاوم است.

تحلیل اپتیمیسم

تحلیل اپتیمیسم در هفته دوم اسفند ماه

در تایم فریم روازنه، سطح ۱.۹۶ دلار شکسته شده است و در حال حاضر واگرایی منفی در سطح فعلی دیده می‌شود. به همین منظور در سطح شکسته شده می‌توانیم اردر خرید برای پله اول را ست کنیم و پله دوم را بازه قیمتی ۱.۵۶ دلار در نظر بگیرم و اهدف قیمتی ما نیز می‌تواند بازه ۳ دلار باشد.

کلام آخر 

 ما در این مقاله با بررسی و  تحلیل 5 ارز دیجیتال برتر هفته قصد داشتیم وضعیت این ارزها را به شما نشان دهیم اما یادتان باشد که اگر شما به عنوان یک تریدر در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت دارید بعد از بررسی تحلیل  مطالب آموزشی و…. سعی بر این داشته باشید تا با تحلیل و استراتژی مخصوص خود معامله خرید یا فروش انجام دهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

2 دیدگاه در “تحلیل پنج ارز دیجیتال برتر هفته دوم اسفند ماه 1401”

 1. سها رحمانی اسفند 14, 1401

  ممنون مقالتون مفید بود

 2. صبا غفاری اردیبهشت 14, 1402

  تحلیل هاتون خوب چون ارزهایی رو تحلیل می کنید که خیلی هاشون با وجود بودن تو بازار کریپتو کارنسی به ندرت اسمشون به گوش آدم میخوره

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس