فردی به اتهام فریب سرمایه‌گذاران رمز ارزی به 3 سال حبس محکوم شد

در روز پنجشنبه وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که چستر استویانوویچ محکوم به گذراندن سه سال حبس در زندان برای فریب خریداران دستگاه‌های استخراج رمز ارز و خدمات میزبانی ماینر شده است. در ماه نوامبر سال گذشته وی به یک فقره کلاهبرداری اینترنتی اعتراف کرد.

وزارت دادگستری توضیح داد که حداقل از سال 2019 تا زمان دستگیری وی در ماه آوریل 2022، استویانوویچ بیش از دوازده قربانی با بیش از 2 میلیون دلار را به واسطه‌ی اظهارات نادرست مبنی بر اینکه وی به مشتریان خود ماینرهای رمز ارزی و خدمات استخراج ویژه‌ای ارائه خواهد کرد که به آن‌ها جریان مطلوبی از قدرت هش قابل تبدیل به رمز ارزها را ارائه می‌دهند، را فریب داد.

وزارت دادگستری گفت که استویانوویچ علاوه بر ارائه نکردن تجهیزات و خدمات استخراج رمز ارز به مشتریان خود، روش‌های فریب‌کارانه‌ای پیش گرفت تا این تصور را ایجاد کند که چنین ماینرهایی خریداری شده‌اند و جهت ارائه‌ی قدرت هش به مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علاوه بر آن، وزارت دادگستری اظهار داشت که استویانوویچ از دارایی مشتریان سو استفاده کرد و پول آن‌ها را در کالاها و خدمات شخصی و غیرمرتبط از جمله پروازهای هوایی چارتر، رزرو هتل، لیموزین و مهمانی‌های خصوصی صرف کرد. وی در روز پنجشنبه در برابر قاضی منطقه دنی سکوت محکوم شد.

همراهان گرامی شما می توانید برای مشاهده اخبار بروز دنیای ارزهای دیجیتال و فارکس به وب سایت تبریز فایننس که بهترین مرجع در این زمینه است مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس