راهنمای کامل استفاده از پلتفرم سوشیال ترید اوپوفایننس

 اوپوفایننس


پلتفرم سوشیال ترید (Opo Social Trade) این امکان را برای کابران خود فراهم می کند که به طور مستقیم از پنل کاربری اوپوفایننس به سیگنال های معاملاتی Provider های اختصاصی سوشیال ترید دسترسی داشته باشید و معاملات آن ها را کپی کنید. برای درک بیشتر این مطلب و آموزش استفاده از این پلتفرم تا انتهای این مقاله همراه تبریز فایننس باشید.

با استفاده از OPO Social Trade می توانید مشخصات و تاریخچه معاملات Provider ها را مشاهده کنید، استراتژی و نسبت ریسک / پاداش آنها را ارزیابی کنید و معاملات آنها را تنها با چند کلیک ساده در حساب معاملاتی اپوفایننس خود کپی کنید. به دلیل اینکه که Provider ها در این پلتفرم مستقیما به سرورهای اپوفایننس متصل هستند، معاملات آنها بدون تاخیر و بدون اسلیپیج در حساب معاملاتی شما کپی می شوند.

برای استفاده از پلتفرم سوشیال ترید اوپوفایننس ابتدا باید حساب کاربری خود را در این پلتفرم ثبت نام کنید. برای ثبت حساب کاربری خود از منوی پنل کاربری وارد Social Tradeing شوید.

در اینجا می توانید لیست Provider ها ( تریدر هایی که می توانید معاملات آن ها را کپی کنید) را ببنید.

برای ثبت حساب کاربری خود از منو بالا وارد اکانت شوید.

 1. سرور حساب معاملاتی خود را انتخاب کنید.
 2. شماره حساب معاملاتی سوشیال ترید خود را وارد کنید.
 3. پسورد اصلی حساب معاملاتی سوشیال ترید خود را وارد کنید.
 4. Provider مورد نظر خود را که می خواهید معاملات او را کپی کنید از لیست انتخاب کنید.
 5. پیشنهاد (Offer) اشتراک سود مورد نظر را انتخاب کنید.

پیشنهاد یا آفر Provider چیست؟

هر Provider می تواند یک یا چند نوع Offer داشته باشد. در زمان انتخاب Provider از لیست ثبت نام، می توانید جزئیات هر Offer را در ستون سمت راست مشاهده کنید که شامل موارد زیر است:

 1. نام Offer انتخاب شده
 2. Performance fee نشان دهنده درصد اشتراک سود مورد نظر Provider برای استفاده و کپی معاملات می باشد. ( مثال: اگر با دنبال کردن این Provider در ماه 1000 دلار سود به دست آورده باشید، با Offer بیست درصدی،200 دلار از سود شما به Provider تعلق می گیرد.
 3. Minimum balance حداقل میزان موجودی حساب معاملاتی برای دنبال کردن معاملات این Provider است که توسط Provider تعیین می شود. اگر Provider حداقلی تعیین نکرده باشد، این عدد در قسمت Offer نشان داده نمی شود.

درصورت ثبت نام موفق حساب معاملاتی خود را در پلتفرم سوشیال ترید اوپوفایننس، در مرحله بعد متن زیر به شما نمایش داده می شود. در این مرحله برای فعال سازی و شروع کپی کردن معاملات Provider، باید تنظیمات مورد نظر خود را برای نحوه کپی کردن معاملات Provider انتخاب کنید.

در قسمن My Portfolio می توانید خلاصه ای از تعداد معاملات ماهانه و سود ماهانه و وضعیت فعال با غیر فعال بودن اشتراک را مشاهده کنید.

قبل از فعال کردن اشتراک و کپی معاملات باید 4 قسمت زیر را با توجه به استراتژی خود تنظیم کنید:

 1. Provider Filters: فیلتر کپی معاملات
 2. Subscription Strategy: تفاوت بین معاملات اصلی و کپی شده 
 3. Correction: پردازش نهایی پارامترهای کپی
 4. Risk Management: مدیریت ریسک

این تنظیمات باعث می شود شما کپی معاملات Provider شامل حجم معامله، میزان ریسک، مدیریت سرمایه، کنترل کامل داشته باشید.

توجه داشته باشید پس از فعال کردن اشتراک هم می توانید در هر لحظه این تنظیمات را اصلاح کنید و تغییر دهید.

 1. Provider Filters: فیلتر کپی معاملات

Direction: در این قسمت تعیین می کنید میخواهید:

 • تمام معاملات Provider را دنبال کنید (گزینه All)
 • یا صرفا معاملات خرید(Buy)
 • یا صرفا معاملات فروش(Sell)

Minimum Lost: می توانید تعیین کنید معاملات با حجم کمتر از یک مقدار مشخص در حساب شما کپی نشود.

Maximum Lost: می توانید تعیین کنید معاملات با حجم بیشتر از یک مقدار مشخص در حساب شما کپی نشود.

2. Subscription Strategy: تفاوت بین معاملات اصلی و کپی شده 

این قسمت یکی از مهم ترین تنظیمات پلتفرم سوشیال ترید اوپوفایننس است . شما بر اساس استراتژی خود می توانید یکی از 4 استراتژی زیر برای نوع کپی کردن معاملات Provider انتخاب کنید:

  1- Autoscale  

  2- Multipiy

  3- Fixed

  4- Lost Proportion

3. Correction: پردازش نهایی پارامترهای کپی

در این قسمت می توانید تعین کنید حداکثر میزان حجم معماله باز شده در حساب شما چقدر باشد. اگر حجم معاملات در حساب معمالاتی شما از این مقدار عبور کند، معاملات جدید Provider کپی نخواهد شد. هر زمان با بسته شدن تعدادی از معاملات حجم معاملات باز حساب شما به پایین تر از این عدد برسد، دوباره معاملات برای شما کپی خواهد شد.

4. Risk Management: مدیریت ریسک

در این قسمت می توانید حداکثر میزان ریسک سرمایه خود را مشخص کنید و یا مشص کنید در صورت اینکه میزان خاصی سود به دست آوردید معاملات شما بسته شود. مواردی که می توانید در این قسمت تنظیم کنید :

Total Loss Level:

زمانی که مجموع ضرر حساب شما از این عدد عبور کند، به صورت اتوماتیک اشتراک شما

می شود (unsubscribe)

Floating Loss Level: زمانی که ضرر شنار حساب شما به این مقدار برسد، گزینه ای که در قسمت Floating loss level 

action تعین می کند انجام می شود.

Total Profit: زمانی که مجموع سود حساب شما از این عدد عبور کند، به صورت اتوماتیک اشتراک شما قطع می شود.(Unsubscribe)

حالا که تمامی تنظیمات کپی کردن معاملات را انجام داده اید، می توانید اشتراک سوشیال ترید اوپوفایننس خود را اکتیو کنید تا از این پس معاملات Provider در حساب شما کپی شود. 

برای اینکار روی Action کلیک کنید و Activate را بزنید.

در پنجره باز شده باید انتخاب کنید که معاملات فعلی Provider برای شما کپی شود یا صرفا معاملات جدید که باز خواهد شد برای شما کپی شود.

 • copy: معالات باز Provider در قیمت فعلی برای شما باز می شود. 
 • gnore: معاملات فعلی باز نمی شود و فقط معاملات جدید باز خواهد شد.

برای  تعلیق موقت اشتراک خود از یک Provider می توانید گزینه Suspend را از منوی Actions انتخاب کنید در صورتی که اشتراک خود را تعلیق کنید، سیگنال بستن معاملات باز را همچنان از Provider دریافت می کنید اما معاملات جدید برای شما باز نخواهد شد.

برای قطع اشتراک خود از یک Provider کافی است گزینه Unsubscribe را از منوی Actions انتخاب کنید.

در این مرحله باید انتخاب کنید در صورتی که معامله باز دارید این معاملات باز بمانند یا بسته شوند. با گزینه Close معاملات باز این Provider در حساب شما بسته می شود و با انتخاب Keep معاملات در حساب شما باز می مانند. توجه کنید در صورتی که انتخاب کنید معاملات در حساب شما باز بماند بایستی به صورت دستی معاملات راببندید و سیگنال بستن معاملات را از Provider دریافت نخواهید کرد.

ثبت نام به عنوان Provider 

اگر می خواهید به عنوان Provider  در پلتفرم سوشیال ترید اوپوفایننس ثبت نام کنید، بایستی در زمان ثبت نام گزینه Register as Provider  را انتخاب کنید.

سپس با وارد کردن اطلاعات فرم ثبت نام با مشخصات حساب معاملاتی Live که می خواهید با آن به عنوان Provider فعالیت کنید، ثبت نام را انجام دهید.

برای شروع فعالیت خود به عنوان Provider باید اطلاعات پروفایل خود را تکمیل کنید. برای این کار وارد قسمت My Provider  شوید و روی پروفایلی که در مرحله قبل ساخته اید کلیک کنید. در این صفحه که مربوط به مشخصات شماست، قسمت های زیر را کامل کنید:

Common Information: شامل نام شما در پلتفرم است همچنین دراین قسمت می توانید نوع Provider خود را به Private تغییر دهید. در این صورت پرفایل شما به همه نشان داده نخواهد شد و می توانید با استفاده از لینک دعوت خصوصی افراد را به پروفایل خود دعوت کنید.

Personal details of account: در این قسمت ی توانید خلاصه ای از نحوه کار خود بنویسید ( استراتژی، نحوه مدیریت سرمایه، میزان ریسک، تنظیمات پیشنهادی) این توضیحات در پروفایل شما قابل نمایش است.

Strategy: در این قسمت مشخص می کنید که آیا حد سود و ضرر شما در پروفایل به افراد نشان داده شود یا خیر همچنین می توانید تعیین کنید که معاملات Pending Order شما نیز نمایش داده شود یا فقط معاملاتی که باز می شوند قابل نمایش باشد.

Offer:

برای اینکه افراد قادر به دنبال کردن شما به عنوان Private  باشند باید یک offer ایجاد کنید. شما می توانید برای پروفایل خود چند offer با شرایط مختلف ایجاد کنید.

 • در قسمت Titel نام offer خود را انتخاب کنید
 • در قسمت Visibility  می توانید مشخص کنید که offer شما برای همه قابل مشاهده باشد یا صرفا از طریق لینک دعوت قابل انتخاب باشد.
 • در قسمت Performance fee: درصد اشتراک سود ماهانه از حساب دنبال کنندگان را مشخص کنید.

اگر می خواهید درآمد دلاری داشته باشید به مجموعه تبریز فایننس مراجعه کنید تبریز فایننس برگزار کننده دوره های  ارز دیجیتال ، فارکس ،پرایس اکشن RTM ، متاورس و بورس می باشد

‫0/5 ‫(0 نظر)

1 دیدگاه در “راهنمای کامل استفاده از پلتفرم سوشیال ترید اوپوفایننس”

 1. هاشم اصلانی بهمن 13, 1401

  از نظر من این بروکر بهترین بروکری که حتی تو زمینه کریپتو هم میشه ازش استفاده کرد

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس