4 پیش‌ بینی درباره آینده دنیای متاورس در 2023

به دنبال گسترش وب3، توسعه دنیای متاورس در‌ سال‌های گذشته رو به افزایش بوده است و پیش‌بینی می‌شود که این گسترش ادامه‌ داشته باشد. در سال‌های اخیر توسعه و گسترش فضای متاورس رو به افزایش بوده است. متاورس در واقع به معنای جهانی برتر است که محدودیت‌های دنیای فیزیکی را ندارد. ویژگی سه‌بعدی بودن این فضا، به کاربر تجربه‌ای خاص و متفاوت از فضای وب۱ و وب۲ را ارائه می‌دهد. در ادامه چهار پیش‌بینی از آینده این فضا در سال آینده میلادی آمده است.

محبوبیت پلیس متاورس

توسعه تکنولوژی‌های جدید معمولا جنبه‌های منفی نیز با خود به همراه خود دارد. پیش از استفاده گسترده از اینترنت امروزی، کمتر کسی گمان می‌کرد که نیازی به وجود دپارتمان‌های جرایم سایبری باشد. پیش‌بینی می‌شود که نیاز به نهاد‌های امنیتی در فضای متاورس در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد. برای مثال، اینترپل، سازمان بین‌المللی پلیس جنایی در مهر‌ماه ۱۴۰۱، خبر از راه‌اندازی اولین تجربه متاورس پلیسی داد.

ساخت کسب‌و‌کار‌ها در متاورس

در سالی که گذشت، بسیاری از شرکت‌ها و برند‌های مطرح جهان علاقه خود برای حضور در فضای واقعیت مجازی اعلام کردند. تا ماه نوامبر سال ۲۰۲۲، حدود ۵۳۶۳ درخواست برای ثبت برند توسط در آمریکا برای حضور در این فضا به ثبت رسیده است. تکنولوژی‌های متاورس می‌توانند به برند‌ها در جهت تبلیغات دیجیتال محصولات‌شان کمک بزرگی کنند.

هم‌زیستی چندین دنیای متاورس

غیرمتمرکز سازی، بنیان اکوسیستم وب۳ را ایجاد می‌کند. از همین جهت، نمی‌توان انتظار داشت که تنها یک دنیای متاورسی، کنترل این صنعت را بر عهده بگیرد. همانطور که ده‌ها شبکه اجتماعی وجود دارد، دنیای‌های متاورس متعددی با ویژ‌گی‌های خاص طراحی شده‌اند و تعداد‌ آنها هر سال رو به افزایش است.

گسترش فضای متاورس

پیش‌بینی می‌شوند که روند گسترش و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های متاورسی در سال جدید میلادی افزایش پیدا کند. بر اساس گزارش شرکت مشاور مدیریت مکینزی اند کامپنی، اقتصاد دنیای متاورس می‌تواند تا سال ۲۰۳۰، به ارزش بالغ بر پنج تریلیون دلار برسد. فضای متاورس بر بازاریابی، آموزش آنلاین و گیمینگ تاثیر بزرگی خواهد گذاشت.

پلتفرم‌های متاورسی

در حال حاضر، پلتفرم‌های متاورسی متعددی ساخته شده‌اند. دیسنترا لند (Decentraland)، سند‌باکس (Sanbox)، اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) و ربلوکس (Roblox) تعدادی از این پلتفرم‌ها هستند. اکثر فضا‌های متاورسی برای خود، توکن‌های بومی نیز طراحی کرده‌اند. شرکت‌های فراوانی در سال‌های اخیر، بودجه بالایی را برای توسعه شرکت و برند خود در متاورس تخصیص داده‌اند. برای مثال، شرکت مایکروسافت بیش از ۷۰ میلیارد دلار در پروژه متاورسی خود هزینه کرده است. کوکا کولا،لویی ویتون و شرکت سرگرمی دیزنی از برند‌های  مطرحی بودند که در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ وارد این فضا شدند.

همراهان گرامی جهت مشاهده اخبار بروز بازارهای مالی می توانید به سایت تبریزفایننس مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس