3.3 میلیارد دلار از پشتوانه‌ی USDC در SVB قرار دارد

در روز جمعه شرکت پرداخت رمز ارزی توسعه‌دهنده‌ی استیبل کوین USDC موسوم به Circle اعلام کرد که 3.3 میلیارد دلار از پول نقد پشتوانه‌ی کوین مذکور در بانک Silicon Valley باقی مانده است. شرکت Circle که در ابتدا در توییتی نوشته بود که بانک Silicon Valley در میان 6 شریک بانکی با در اختیار داشتن حدود 25 درصد از مجموع ذخایر USDC قرار دارد، توسط جامعه‌ی رمز ارزی توییتر برای عدم شفافیت پیرامون پیوند آن با بانک مذکور مورد انتقاد قرار گرفت. به دنبال توییت اولیه، USDC از قیمت 1 دلار کاهش یافت و در برخی از پلتفرم‌های دیفای حدود 2 درصد افت کرد.

Circle در توییتی نوشت: به دنبال تایید این موضوع که انتقال‌های آغاز شده در روز پنجشنبه جهت خارج کردن موجودی هنوز پردازش نشده‌اند، 3.3 میلیارد دلار از حدود 40 میلیارد دلار ذخایر USDC در بانک SVB باقی مانده‌اند. شرکت Circle همانند بقیه‌ی مشتریان و سپرده‌گذارانی که برای خدمات بانکی بر SVB اتکا داشتند خواستار ادامه‌ی فعالیت این بانک مهم در اقتصاد آمریکا شده است و دستورالعمل‌های ارائه شده توسط قانون‌گذاران ایالتی و فدرال را دنبال خواهد کرد. بر اساس داده‌های ارائه شده در سایت The Block، در روز 8 مارس میزان ذخایر USDC کمی بالاتر از 41 میلیارد دلار بود.

در روز جمعه بانک Silicon Valley که بسیاری از شرکت‌های تکنولوژی و استارتاپ‌ها را در میان مشتریان خود دارند، به بزرگ‌ترین بانک ورشکسته از بحران مالی 2008 تاکنون تبدیل شد. فروپاشی بانک Silicoin Valley مدتی کوتاه پس از اینکه بانک رمز ارزی Silvergate گفت که در حال لیکویید شدن بوده است، رخ داد. شرکت Circle بانک Silvergate را نیز به عنوان یکی از شرکای خود در نظر داشت.

برای مشاهده اخبار بروز بازارهای مالی وب سایت تبریز فایننس بهترین مرجع و راهنما برای شما در این زمینه است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 % تخفیف ویژه تابستانی جهت شرکت در دوره های تبریز فایننس