ماشین حساب معاملات فیوچرز بایننس

معاملات فیوچرز ریسک های خاص خود را دارند، بنابراین لازم است قبل از باز کردن هر پوزیشن محاسباتی را انجام دهیم تا از میزان ضرر خود کم کنیم. افراد تازه کار این محاسبات را انجام نمی دهند و همیشه با ضرر خارج می شوند. در این مقاله به آموزش نحوه استفاده از ماشین حساب معاملات فیوچرز بایننس می‌پردازیم پس تا انتهای مقاله همراه تبریز فایننس باشید.

 

 ماشین حساب بایننس فیوچرز را با پنج گزینه کاربردی در اختیار کاربران قرار داده است:

 1. گزینه PNL برای محاسبه سود و زیان در پوزیشن های لانگ یا شورت به کار می رود و بستگی به آن دارد که قیمت ورودی یا خروجی پوزیشن چقدر است، از چه اهرمی استفاده می شود، و اندازه پوزیشن چقدر است. توجه داشته باشید هرچه اهرم بیشتر شود ریسک بیشتر می شود و حداکثر سایز پوزیشن کوچک تر می شود.
  عدد 10 برای اهرم یک مقدار منطقی است ولی تازه کاران بهتر است از اهرم کمتر استفاده کنند.
  فرض کنید با اهرم 10 پوزیشن لانگی روی قیمت 20000 دلار گرفته شود که در قیمت 21000 دلار خارج گردد. در این مثال سایز پوزیشن یا کوانتیتی را برابر 1 بیت کوین گرفته و بستگی به سرمایه ای که داخل پوزیشن قرار دهیم، ماشین حساب بایننس فیوچرز سود را حساب می کند.
  ماشین حساب در این عملیات میزان سرمایه دلاری و تتری را هم حساب می کند که با پرداخت کارمزد عدد آن کمتر میشود. این عملیات برای پوزیشن شورت هم کارایی دارد که از نزول قیمت کسب سود می شود.
 2. گزینه دوم در ماشین حساب بایننس فیوچرز target price است که نشان می دهد برای معامله شورت و لانگ چقدر میخواهیم سود کنیم و اهرم مناسب چقدر است. به طور مثال با قرار دادن عدد پوزیشن می خواهیم با قیمت 20000، لوریج 10، و سود 80 درصد از پوزیشن خارج شویم.
 3. گزینه Liquidation price گزینه مهمی در معاملات فیوچرز است که به امکانات ماشین حساب بایننس فیوچرز اضافه شده است. لیکویید شدن نشانگر عددی است که وقتی پوزیشن به آن مقدار برسد ممکن است تریدر کل سرمایه خود را از دست بدهد. این گزینه برای آنها که مدیریت سرمایه ندارند به خصوص اگر stop lost نگذاشته باشند بسیار مهم است زیرا امکان دارد کل سرمایه را از دست بدهند.
 4. گزینه Max open نشان میدهد که حداکثر پوزیشن بازشده با توجه به لوریج و بالانس چقدر است. استفاده از این گزینه در معاملات شورت و لانگ مشابه است.
 5. گزینه Open price امکان دیگر ماشین حساب بایننس فیوچرز است که می توان متوسط قیمت خرید را پیدا کرد. تریدرها توجه کنند که معاملات خرید و فروش شان بهتر است پله ای باشد تا ریسک پذیری معاملات کمتر گردد. اگر با سرمایه خود به صورت پله ای وارد معامله شویم ریسک معامله کمتر می گردد. در معاملات لانگ و یا شورت با چند بار معامله پله ای، متوسط قیمت خرید را کم می کنیم تا ریسک کمتر شده و به لیکویید شدن نزدیک نشویم.

ماشین حساب Binance Futures چیست؟

در سایت بایننس می توانید با استفاده از ماشین حساب Binance Futures مارجین اولیه، سود و زیان (PnL)، بازده صاحبان سهام (ROE) و قیمت پیش از ثبت سفارش را مشاهده نمایید.

 

استفاده از ماشین حساب بایننس

پس از دانلود اپلیکیشن بایننس، به ایپی ثابت وصل و وارد اپ آن شوید. به افتتاح حساب بایننس بپردازید و وارد حساب کاربری خود شوید.

1. روی نماد [Calculator] که در پنل ورود سفارش در سمت راست رابط معاملاتی است، کلیک کنید.

دانلود ماشین حساب بایننس

2. می توانید [PNL]، [Target Price]، [Liquidation Price]، [Max Open] یا [Open Price] را انتخاب کنید.

دانلود ماشین حساب بایننس

3. [Long] یا [Short] را انتخاب کنید. در مرحله بعد، قیمت ورودی، قیمت خروج و مقدار سفارش خود را وارد کنید. با حرکت دادن مکان نما در امتداد نوار لغزنده می توانید مقادیر را تغییر دهید.

دانلود ماشین حساب binance

4. روی [Calculate] کلیک کنید. نتیجه محاسبات مورد نظر، در سمت راست نمایش داده می شود.

دانلود ماشین حساب binance

دانلود ماشین حساب بایننس

با دانلود ماشین حساب بایننس می‌توانید از امکانات آن در معاملات خود بهره مند شوید. از طریق لینک زیر می‌توانید به دانلود ماشین حساب بایننس برای اندروید بپردازید. لازم به ذکر است که اپ زیر نسخه غیر رسمی آن است و هیچ نسخه رسمی (برخلاف اینکه امکان دانلود برنامه بایننس به صورت رسمی وجود دارد) از اپلیکیشن ماشین حساب بایننس وجود ندارد.

 برای مشاهده دوره های تبریز فایننس با کلیک در اینجا می توانید مشاهده فرمایید و در سایت صرافی تبریز فایننس راحت و امن ارز های خود را بفروشید و یا ارز بخرید.

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.