توکن مهسا امینی کلاهبرداری است؟!

نزدیک به دو هفته از مرگ مهسا امینی می گذرد و بعد از این واقعه، اعتراض به مرگ او از سطح ایران به جامعه جهانی رسید و هشتگ مهسا امینی در توییتر بالغ بر 150 میلیون بار استفاده شد که در تاریخ توییتر بی سابقه است. همین دامنه گسترده واکنش های داخلی و جهانی، حال کلاهبردارانی را دست به کار کرد است که از هر فرصتی برای سوء استفاده نمی گذرند، حتی اگر پای جان و احساسات جمعی یک جامعه در میان باشد.

توکنی به نام مهسا امینی راه اندازی شده است که در مورد آن در سایت coinmarketcap هیچ پروفایلی در شبکه های اجتماعی ثبت نشده است و وایت پیپری هم ارائه داده نشده است. راه اندازان و گردانندگان این توکن فقط روی احساسات و واکنش های جمعی به مرگ مهسا امینی حساب کرده اند و حال که این نام از تمامی نقاط جهان به گوش می رسد، به روال همیشه تجارتشان، فرصت را غنیمت شمرده و به دنبال فروش توکن مهسا امینی هستند.

در حال حاضر دو توکن با نام های MahsaAmini در دو بستر بایننس اسمارت چین (BSC) و اتریوم (ERC20) در حال انتشار است. توکنی که در بستر اتریوم است در تاریخ 4 مهر منتشر شده است و انتشار توکن بستر بایننس هم تقریبا در همین بازه زمانی بوده است. براساس اطلاعات Coinbase این توکن در حال حاضر در چند صرافی از جمله (v2) pancakeswap Dex و BSCswap در حال معامله بوده و البته فقط امکان خرید دارد و قابل فروش نیست. همچین طبق داده های coinmarketcap، حدود 99 درصد از این توکن در دو آدرس نگهداری می شود.

بستر بایننس اسمارت چین سابقه خوبی در پروژه های شفاف ندارد و پیش از این هم چندین پروژه رمز ارزی اسکم روی این بستر شناسایی شده بود. توکن تتلو و توکن هایی مانند توکن اسکویید گیم نیز در همین بستر بودند.

 

 

 

اگر می خواهید درآمد دلاری داشته باشید به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید، تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال ، فارکس ،پرایس اکشن RTM ، متاورس و بورس می باشد.

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.